Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Alacsony fájdalomküszöb...

Alacsony fájdalomküszöb miatti császár?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy valakit azért császároznak meg, mert a doktor látja, hogy a kismama nem fogja kibírni a tolófájásokat?

2017. szept. 10. 19:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
28# es azert mert nalad igy volt szted masnak is? Nem.. nekem pl forditva repedtem szakadtam hetekig ulni se tudtam.. csaszar tiszta megkonnyebbules volt :)
2017. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából pont azért tettem fel a kérdést, mert talán tényleg létezik olyan, hogy fejben feladni a szülést, pl. szülés közben jön rá a szülő nő, hogy ez tényleg mennyire fájdalmas és bepánikol, képtelen ott lenni fejben, rosszul lélegzik..stb.


Szóval olyan lehet, hogy van, hogy a doki is látja, hogy hú, ez a nő nem fogja kibírni a tolóig az elhúzódó vajúdást vagy a tolófájásokat, vagy bennakad a baba és bepánikol, toljuk inkább a műtőbe, ne kockáztassunk...szóval ilyesmikre gondoltam, szülés közben felmerülő problémákról az anyuka részéről.

2017. szept. 11. 20:50
 33/40 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki az unokatesójáról. A saját példámat is leírom. Rettegtem a szüléstől minden porcikámmal, szerintem azért is szültem 40+5-re. Amint beindult a dolog elszállt minden félelmem, mert tudtam, hogy ez nem játék és baj is történhet. Iszonyatosan fájt persze, de 2,5 óra alatt megvolt, nagyon kegyetlen, de egyben csodálatos volt! Remélem a többi babámat is meg tudom szülni hüvelyi úton.
2017. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
*aki az unokatesójáról írt. A mondat vége lemaradt:).
2017. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Norman Bates ***** válasza:

Itt Angliaban valaszthato a csaszar, nem kell megindokolni.

En ettol fuggetlenul termeszetes szulest szeretnek, remelem nem lesz komplikacio.

2017. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
19%
2017-ben senkit se császároznak a fájdalom elkerülése miatt és a direkt császárt kérők se a fájdalom elkerülése miatt kérik a császárt. A fájdalom kikapcsolására természetes szülésnél ott van a jól adagolt EDA.
2017. szept. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
68%
Másik kérdésedre a válasz, hogy mikor az orvos látja, hogy nem fog menni. Ez még önmagában kevés. Van, amikor mindenki látja ahogy halad a szülés, hogy nem fog menni, nyilván van tapasztalatuk, de nincs meg a konkrét indikáció a császárra. Azt nekik ki kell várni, hogy meglegyen. És persze meg is lesz egy idő után szépen. Hiába látja az orvos, a szülésznő, hiába tudják a x év tapasztalatuk alapján közben, hogy úgyis császár lesz a vége, hiába látja már a takker néni is kb. amíg nincs meg a konkrét ok, ami miatt császározni kell, az kevés, hogy csak úgy simán úgy látják ez úgysem megy.
2017. szept. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Mindig megvárják, míg eltűnik a méhszáj, és csak ekkor dönthetnek akkor a császár mellett? Mert gondolom a méhszáj eltűnése az a bizonyos határ, ameddig várnak, nem?
2017. szept. 12. 09:54
 39/40 anonim ***** válasza:
Neten sok helyen fent van, hogy mik a császár indikációi - előre és menet közben. Az én elsőm pl. májprobléma miatt lett programozott, ami a másodiknál nem jött elő, így adtunk egy esélyt a természetnek, viszont a magzatvíz elfolyt és még 8 óra múlva sem tágultam egy kicsit sem, ezért lett újra császár. Nagyon sokféle forgatókönyv lehet egy szülés alatt. Jó ha tájékozódsz, de főleg arra készülj, hogy nem egy "túlzottan" irányítható esemény.
2017. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is lehet császárt választani, csak nem hivatalosan. Barátnőmnek az orvosa pl. nagy természetességpárti a kismamák szerint, meg olyanok járnak hozzá, akik lefikázzák a császárosokat, aztán ő kérés és kérdés nélkül azt írta a barátnőm papírjára, hogy faros a gyerek, nyilván ha esetleg szükség lenne egy okra. Nem is szólt neki róla, csak utólag látta barátnőm, mikor nézegette a papírjait, hogy farosnak írta be a vizsgálaton a gyereket, mikor nem is volt az. Ugyan mi másért? Az én orvosom is nagy természetesség-párti 4 kilós babákat szülnek nála sorra gátvédelemmel, de természetesen megoldja az okot a császárra, ha ahhoz ragaszkodik a kismama a kockázatok ismertetése után is. Csak aki nem akar ilyet, az rá se kérdez és nem is tud róla, hogy akár a legtermészetesebb-párti orvos is simán megcsinálja. Én pont ezért röhögök jókat, mikor látom itt, hogy az az orvos, aki kérésre császároz, az szakmailag milyen rossz, meg olyan is meg stb. Jaj istenem, ha tudnák...


Volt itt egyszer egy válaszoló, ő írta, hogy akitől az orvosa tanult, az mondta az orvosának egyszer, hogy ha akinek van pénze megfizetni a császárt, azt meg kell császározni, mert arra is lesz neki, hogy pereljen, ha valami történik szülés közben.

2017. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!