Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire rizikós így a helyi...

Mennyire rizikós így a helyi kórházban szülni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy vannak számunkra fontos dolgok, amiket a kórházunk itt nem tud biztosítani. Egyágyas, sőt apával bent alvós szoba, ha császár akkor apának adják oda, ne csak este kapjuk meg, természetes szülésnél EDA ha kell, újszülütt ellátása körüli bizonyos dolgok és így tovább egy rakás ördögtől való modern dolog... Mikor ezeket meg tudtam a szülőszoba látogatás után, akkor mondtam az orvosomnak, hogy nem fogok itt szülni, hanem magánkórházba megyek, mert ott ezek mind alap dolgok, amire itt semmi lehetőség sincsen. Erre ő mondta, hogy hát végül is, ha nagyon muszáj ezt mindet meg lehet oldani, amiket mi szeretnénk. Magyarul, ha mindenkinek eléggé megtömjük a zsebét, akkor azt is lehet, amit nem. Pl. hiába nincsen EDA, de ha kerítek egy anesztest, akit lefizetek, akkor majd mégis lesz. Elvileg.

Én mondtam, hogy nem igazán tetszik az ilyen, mert vagy összejön, vagy nem, és nincs hova menni reklamálni, ha pont nem. Az orvosom meg nem érti, hogy mi a baj ezzel, mert "minden megoldható ha nagyon úgy van" és még mindig olcsóbbra jön ki, mint a magánkórház. Mint aki tök hülyének néz, hogy minek fizetnék annyit, és nem érti, hogy azért, mert ott ezek alap és garantált dolgok, nem ilyen fű alatt boríték osztogatós vagy működik vagy nem... Tényleg én vagyok a bolond, hogy ezt így látom?


2017. szept. 12. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha megteheteted menj magánkórházba. Semmi sincs így garantálva. Ez így csak plussz egy amin idegeskedhetsz.
2017. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl,de bizti tudsz kb árakat magánkórházba..

császárnál mindig,sima szülésnél választható az érzéstelenítés ami 74000ft

A szülés 315től 480ig megy fel

3 nap 2 ágyas szobába (24 órán belüli távozás esetébe -30000). Ha kell anti d szuri az 15000

2017. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Magánkórház, ha van rá keret. Ez így nem garantált, és még te fogod rosszul érezni magad, ha rákérdezel. Az is lehet, hogy egyes nővérek, orvosok "csúnyán" fognak rád nézni vagy beszólnak, mert nyilván nem az egész kórházat fizeted le.

A magánkórházban minden tiszta és átlátható. Van egy árlista, ezt kéred, ezt nem, kifizeted, számlát kapsz. Mindenki mosolyog, kérdezhetsz bátran, nincs pofavágás, sóhajtozás, beszólás.


Persze, ha időben vagy még, választhatsz neked szimpatikusabb protokollal működő állami intézményt is, de ott másik orvost is kell választani, aki ott dolgozik. Gondolom, a magánkórház miatt is utaznod kellene.

2017. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég furcsa orvosod van. Te keress anesztest? Én is szerettem volna, ha van lehetőség EDÁ-ra, ezt elmondtam neki, ő megsúgta mennyi hogy 100% legyen. A gyerek apának adása, köldökzsinór késői elvágása, apa bent alvása (ha van egyágyas szoba) - ez csak hozzáállás kérdése.


Itt a dokival van a gond. Inkább menj magánba.

2017. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mennyi a magánkórház, nyilván nem akarnék odamenni, ha nem tudnánk kifizetni. Ráadásul ott EP-re fizetnénk, amiből jövőre 20% visszajön. Így nem is olyan sokkal jönne ki végül többre, mint az, hogy mindenfelé osztogatjuk a pénzeket aztán vagy úgy lesz, vagy nem. Már eleve a külön szoba is... Itt csak minimum 3 ágyas van, nincs ilyen "alapítványi" se meg semmi. De "persze megoldható minden". Jó. És ha mindben vannak? Akkor elkezdenek kidobni vagy elköltöztetni embereket vagy mi? Vagy akkor mindenki úgy áll hozzám, hogy én vagyok a sznob problémás beteg, aki miatt rendezkedni kell...


Tegnap óta gondolkodok ezen fél éjszakát is, és egyszerűen nem értem, már kezdtem ott tartani, hogy biztos tényleg én vagyok a hülye, mert úgy gondolom, hogy az ilyen így-úgy elintézős dolgokkal csak a baj van. Azt mondta az orvos, hogy a feleségének is megoldottak mindent. Na de, ugyan nem mondtam neki, hogy amikor az adott beteg egy főorvos felesége, akkor ezt persze mindenki tudja, és minden van, ami nincs és mindenki vigyázzban áll, ez természetes. Én meg csak egy átlag ember vagyok, még egy árva nővér sincs ismerős, nem is értem, hogy ennyire nem látja hogy működnek a dolgok, azért, mert nekik persze máshogy? De tök úgy adja elő, hogy nekem akar jót, ezért rendesen elbizonytalanodtam, hogy most én vagyok a paranoiás vagy mi?

2017. szept. 12. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyik kórházban sem kapsz olyan ellátást amilyet te szeretnél. Csak pénz árán. VIP szoba stb. Ha erre van igényed, akkor egyik állami kórház se lesz jó.
2017. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
31 hetes vagyok, szóval az már nem fér bele, hogy keressek másik orvost. Két hete volt csak szülőszoba látogatás, amire mentem, mert itt havi egy van, de még az is meg van adva, hogy nagyjából hányadik héten menjen el az ember, mert hogy nem szeretik, ha túl korán, de 35. hétnél később meg ne menjen a kismama (mondjuk mikor mondta ezt a védőnő, akkor elve nem is értettem, hogy ez mi? Nem tanfolyam, csak körbevezetnek. Most 35. hét után miért ne lehetne körbenézni, ha meg korán megyek, akkor azzal is mi bajuk van?) na ott ugye ezeket már átláttam és azóta ezen gondolkodunk a férjemmel, hogy nekünk ez így nem lesz jó. Tegnap meg voltam az orvosomnál az aktuális vizsgálaton és mondta, hogy most már fel kell kérjem a szülésznőt, ha akarok felkérni, azzal már ne várjak tovább, aztán akkor mondtam, hogy úgy gondoljuk végül mégsem itt fogok szülni és miért.
2017. szept. 12. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod nyilván a pénzét félti, mert ha nem ott szülsz, nem kapja meg.
2017. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal tisztább és egyszerűbb, ha ilyen esetben magánkórházban szülsz. Oké, sokba kerül, de az van, amit te szeretnél.


Persze, lehet a kórházban VIP szobáért fizetni, csak ha épp nincs hely ott, meg esetleg csak a 8 ágyas kórteremben van hely, akkor így jártál. Arról nem is beszélve, hogy csak problémásnak és kötekedőnek fognak tartani, ha mindenről lesz valami elképzelésed, ami szöges ellentétben van a megszokott dolgokkal.

Plusz baromi kellemetlen zsebbe pénzt dugdosni.

2017. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!