Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi látogatás nektek...

Kórházi látogatás nektek milyen volt?

Figyelt kérdés

Szülés után ugye jönnek a rokonok, akikhez kimehet az anyuka, de a babát nem viheti ki. Addig őt átviszik a csecsemősökhöz? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Gondolom, a szobában nem lehet hagyni, hiába van ott a többi anyuka, mert ők a sajátjukkal foglalkoznak.

Nálatok hogy zajlott a kórházi látogatás?

Kb négyen jönnek biztosan, és szeretném tudni, hogy fog történni, ki hogy csinálta, és meddig?



2017. szept. 26. 18:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben szültem Székesfehérváron, ott az a szabály, hogy a kórterem ajtajáig jöhetnek a rokonok, oda tolod a babát megmutatni, de amúgy a babábak benn kell maradni, Anyuka kimehet. De gondolhatod ez mennyire kényelmes olyan szobában, ahol 3-4 anyuka van, és feszt jönnek a rokonok. Nekem szerencsém volt, utolsó estig egyedül voltam, tehát a látogatós napokon nem volt szobatársam. Akkor zuhanyoztam, ha a baba aludt, napközben, ha valami miatt ki kellett mennem vizsgálatra, stb, jöttek szólni, és addig a nővér bent maradt a babával. Hozzám minden nap a férjem jött, váltakozva a szüleimmel és anyósomékkal, más látogatóm nem volt, mert nem szerettem volna.

Így ők kényelmesen tudtak ajtót állni, figyeltek a gyerekre, amíg ettem az ebédet, amit hoztak, vagy pisiltem, zuhiztam egyet gyorsan.

Egyébként az a szokás, hogy a szobatársakra hagyják a gyereket, a folyosón az ajtó környékén vannak a látogatóval, a benn maradók figyelnek a babára és szólnak, ha sír/felkelt/stb.

2017. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én benthagytam a kórterembe, ha csak pár perces látogatók jöttek.

Nem mentem el az ajtó elől, így hallottam, ha sírt és be tudtam menni. de a többi anyuka is odafigyelt rá, én is az övékre, ha hozzájuk jött valaki.

Ha olyan ember jött, akkor pedig visszatoltam az újszülöttre arra a fél órára.

2017. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
DEOEC Klinikán szültem. Ott senki sem tartja be a látogatási időt, a hozzátartozók ki-be járkálhatnak a kórtermekbe, egyedül az orvosi viziteknél nem lehetnek bent. Ez borzasztóan rossz. Négyágyas, pici, keskeny kórteremben voltunk teltházzal négy napig. Azt hittem megőrülök. A szobatársaim mindegyikénél nonstop ki-be járkáltak a látogatók (nők férfiak vegyesen). Én az ajtó mellett feküdtem a picivel, gyakorlatilag a belépők engem láttak meg elsőként, plusz ajtónyitáskor a folyosóról is ránk lehetett látni. Minden emberi méltóságom oda lett, kb. 25 idegen látta azokban a napokban a melleimet (szinte folyamatosan szoptattam), meg a nyomorult kinézetemet (császáros voltam, három napig alig tudtam felkelni, azt hitten szétszakadok, komolyan, mintha késsel szúrkáltak volna, olyan érzésem volt, ha fel kellett állnom, vagy vissza kellett feküdnöm, úgy tudtam zuhanyozni, ha bejött anyukám és segített...), nem tudtam pihenni egyáltalán (éjszaka a picik üvöltése, nappal a többiek látogatóinak járkálása miatt). Életemben nem voltam ilyen ideges és kialvatlan. Szó szerint zombinak éreztem magam. Harmadik nap már csak sírni tudtam. Az én hozzátartozóim normális emberek módjára a folyosón vártak, hogy kivigyem a picit. A férjem kb. kétszer járt a kórteremben, akkor is előtte megkérdezte a szobatársakat, hogy bejöhet-e...Ha lett volna egy kis eszem, VIP szobát kérek, bármibe kerül, mert ez tényleg borzasztó volt. Nem tudtam felhőtlenül örülni a kisfiamnak, pedig az mindennél fontosabb lett volna.
2017. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én kértem, hogy ne jöjjenek csak a férjem.3 császáron vagyok túl. Lányomnál volt egy csomó látogató nagyon nehezemre esett a mozgás. Fiamnál megbeszéltük akkor amikor már otthon vagyunk. Sokat szoptattam a két kisebb gyerekemet. Engem sokkal jobban zavart volna, ha kint várnak a folyóson még etetek. Otthon sokkal kényelmesebb volt látogatókat fogadni. De utána is kértünk egy kis időt míg családdá tudunk kovácsolódni.
2017. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

13-as, leírtál mindent, amitől félek. Amúgy is elég nehezen jövök ki másokkal, és borzalmas élmény lehet, amit átéltél.

Ha lehetne, én is kérnék VIP szobát, de erre a célra a kórház nem tart fenn külön szobát, szóval esélytelen.

2017. szept. 28. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!