Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik az elmúlt 1-2 évben...

Akik az elmúlt 1-2 évben szültek a Sote-n írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Kb minden érdekelne, de főleg a látogatási rend (tényleg nem jöhet be mèg az apuka sem?) Illetve ha valakinek van a császárral kapcsolatban tapasztalata: -mikor kaptátok meg a kicsit, mikor szoptattátok először?

- apukának rögtön odaadják? - mennyi idő itán kell felállni? Előre is köszi



2017. júl. 29. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én novemberben szültem, igaz természetes úton. Maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Az egyik gyerekorvos doktornéni elég szigorú, mi benn is voltunk 1 hetet, mert besárgult a Kisbabám, de azt mondom inkább legyen ez, minthogy felelőtlenül hazaengednek. Az 1 hét alatt volt sok szobatársam, a legtöbb császáros, így csak annyit tudok mondani, amit láttam. Ha reggel volt a császár délutánra lejöttek már a Kismamák a gyermekágyi osztályra, másnap kapták meg végleg a Babát, de odahozták estig, szóval első éjszaka még nem volt velük. Szülés után 1,5 órát velünk volt a Kismanó és miután elvitték 2 óra múlva hozták is a nekem vissza a gyermekágyi osztályra és onnantól végig velem volt. (Ezt azért írtam le, ha mégis hüvelyi úton szülsz.) A csecsemős nővérek nem annyira kedvesek, de nincs velük baj, a felnőtt ápolók nagyon aranyosak. A látogatási rendet és időt szigorúan betartják. Hétköznap délután 5-7 között lehet menni, hétvégén a délutánin kívül még déleőtt 10-12 óra között is van látogatás. Egy kordon van a folyósó elején. Nekem a Férjem mondjuk max 1 métert tudott bejönni, ha szerencsénk volt nem szóltak ránk. Én már 2.nap kb a szobatársaimra "hagytam" a Babám vagy a csecsemősökre, ha jött a Férjem, megadtam a számom és csörögtek, ha van valami, inkább kimentem egyedül, mert óriási tumultus van azon a 3 méteres szakaszon a folyósón és mivel tél volt hideg volt és huzat. Mi azt csináltuk aztán, hogy látogatási időn kívül jött és akkor szóltam, hogy "lementem a büfébe". Odaviheted a Babád a kordonhoz, de senki nem foghatja meg, csak Te, tényleg szigorúan figyelik. Viszont nekem van olyan ismerősöm, aki 1 ágyas szobában volt (amikor én szültem nem volt szabad és "érkezési" sorrendben lehet kérni, de nagyon nem bánom így utólag, sok hasznos tanácsot kaptam a többi Kismamától) és belógott a Férje. Nagyon szerettem ott szülni, ott feküdni, a többi Babámat is ott szeretném a világra hozni.
2017. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah és a SOTE 1-esen szültem. Van fogadott orvosod? Ha igen ki?
2017. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még nincs fogadott orvosom :)
2017. júl. 30. 08:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a SOTE-n szültem mindkét gyermekemet császárral.Programozott volt,így előző nap reggel be kellett feküdni.Másnap reggel megvolt a műtét.Mindenki nagyon kedves volt,végig beszéltek hozzám,a férjem is bent lehetett.Miután kiemelték a babót egy pillanatra megmutatták és vitték is.Apuka mehetett vele,majd ő foghatta picit.Műtét után 6órát kell feküdni az intenzíven.Ha letellt az idő,mindenkinek fel kell kelnie és megmosakodnia.Látogatási időben 4-6-igfelhozzák a babákat,akkor lehet szoptatni is.Ezután én lemerültem a gyermek ágyas osztályra...Hát,nem egy leány álom.Két kórteremre van 1pici wc,zuhannyal(8betegre),nem nagyin jönnek takarítani.A csecsemősek nagyon leterheltek,mogorvák,de ha kéred segítenek!A látogatás valóban úgy van ahogy az elöttem szóló is írta.Én megmondtam mindenkinek,hogy majd ha hazamentünk jöjjenek látogatni,mert itt ez roppant kényelmetlen volt.A férjem azért jött naponta egy órácskát,addíg beadtam a lurkót a csecsemősökhöz.Húzták a szájukat,de nem mondhatnak nemet,hiszen azért is vannak ott.Valóban van egy illetve kétágyas szoba,de igen drága.Ha jól emlékszem 10vagy 15000\éj...A szobatársak,hát lutri.Az első alkalommal rettenet volt.Csupa "zavaró" unszimpi szobatársat fogtam ki,alig vártam h haza mehessünk.Másodjára viszont szerencsém volt.Csupa jófej csajszim voltak,sokat nevettünk és segítettünk egymásnak.Az orvosok nagyon alaposak,szakmailag a toppon vannak! Ennek a kórháznak van gyermek intenzív osztálya is,így ha ne adj isten baj lenne,rögtön,helyben tudnak segíteni.Ha lesz még gyermekem,őt is itt szeretném szülni.Ha van még kérdésed írj nyugodtan :)
2017. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Másnap reggel kaptam meg véglegesen a babát és a harmadik nap mehettem haza
2017. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2017. júl. 30. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? Miért lesz császárod?
2017. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!