Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Milyen volt a...

Császárosok! Milyen volt a szulesetek és utána következő pár nap?

Figyelt kérdés

Főleg,akiknek programcsászárjuk volt. Hogy viseltetek? Szoptatással volt gondotok? Volt szovodmeny vagy nagy gondok?

Milyen hamar épültetek fel és hány évesen szültetek?


22N


17hkm


2017. okt. 2. 13:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
26 voltam (pár hónap híján), programcsászárom volt. Szoptatás nem ment, de nálunk a családban szinte senkinek (egyedül én voltam császáros) sem, szóval nem volt meglepő. Semmi szövődmény vagy gond nem volt, péntek du. műtöttek, szombat reggel megkaptam a babát, utána a 2 éjjel elvitték (kb este 11-től reggel 5ig), hogy tudjak pihenni. Én már szombat du. simán hazajöttem volna ami állapotomat illeti. Napi 2x kaptam injekciót, volt vizit nekem és a babának is. Nem csinálnám mésképp
2017. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szia

Koszonom szepen h megirtad!:)


Szoptatastol azert tartok h nem fog menni mert nalunk is ez volt. Senki tudott vmi sokat szoptatni csak engem anyu 3 honapig. Tesomat már nem!:/

2017. okt. 2. 13:47
 3/23 A kérdező kommentje:
Senki sem*
2017. okt. 2. 13:47
 4/23 anonim ***** válasza:
Sürgősségi császárom volt, első babánál téraránytalanság miatt. 34 éves voltam és meglepően jól viseltem. Péntek este fél 10-kor császároztak és szombat reggel 7 felé kellett felkelni, lezuhanyozni stb. Na az elég kemény volt, de segített a nővér. Reggel az orvosi vizsgálat után hozták a babát és onnantól végig velem volt éjjel-nappal. Elég sokat sétálgattam vele, keveset feküdtem (igen fájdalmas volt felkelni az ágyból). Hétfőn mentünk haza, a tejem 5. napon indult be és azóta is van, már 2 éve. Szövődmény vagy gond szerencsére nem volt. Onnantól, hogy hazamentünk szinte bármit megcsináltam otthon, annyira nem viselt meg szerencsére.
2017. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Szia. Koszi h megirtad :)

Es igaz az h tul sokat se szabad mozogni az első pár hétben, mert kötényhas alakulhat ki?

2017. okt. 2. 13:57
 6/23 anonim ***** válasza:
Én majdnem 27 éves voltam, amikor császároztak. Másnap töltöttem volna a 40. hetet, de reggel azt mondta a dokim, hogy úgysem tudom megszülni, délután menjek vissza és megcsászároz (4750 grammal született a fiam). A műtét nekem gyors volt, abszolút kibírható, 14 órára mentem be a kórházba, 16.15-kor született a gyerkőc. Az első felkelés katasztrófa volt, sőt, utána napokig nem mertem lefeküdni, mert annyira fájt a felkelés, hogy inkább egész éjszaka ültem az ágy szélén, amitől viszont hatalmasra dagadtak a bokáim... (Hülye voltam.) A kórházban alig aludtam, szenvedtem, nem ment a szoptatás sem, nem is segítettek sajnos. Hétfőn császároztak, csütörtökön mehettünk haza, aznap durrantak be a cicijeim, a 10. napig kellett tápszeres pótlás, de onnantól kezdve csak anyatejes volt a babám, pedig nálunk sem tudott a családban szoptatni senki. (Nagyon büszke voltam magamra, de tettem is érte, sokat fejtem, fejtem, fejtem és rengeteget ittam, vizet, szoptatós teát.) 1 éves koráig szoptattam, akkor műteni kellett epekővel, ami nálam a terhesség szövődménye volt, azaz inkább a hatalmas baba miatt alakult ki. Akkor derült ki, hogy a hasizmaim szétváltak, és lehet, hogy a következő terhességnél sérvem lesz (de ez szintén nem a császár miatt lett). A sebem ugyan begyulladt, de az is az én hülyeségem volt, mert próbáltam annyira önálló lenni, amennyire nem kellett volna, egyedül megemeltem a babakocsit, és így jártam. A 6. hét után már nagyjából jól voltam, csak az első napokban-hetekben borzasztóan hiányoztak a hasizmaim.
2017. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

24 éves voltam, amikor szültem. Igaz nem programozott császárom volt, hanem sürgősségi, de valahogy végig, az egész terhesség alatt úgy éreztem, hogy császárom lesz. Aztán a sors el is döntötte, elkezdett levállni a méhlepény, brutálisan véreztem, így 36 hetesen, altatásban megműtöttek.

Csütörtök dèlben műtöttek, délután 4kor már tusolnom kellett. A babát másnap reggel már kihelyezték hozzám,(persze már előtte is kihozták 1-1órára), éjszakára sem vitték el. Nagyon kemény volt. Alig bírtam segítség nélkül felkelni az ágyból. A szoptatással semmi gondom nem volt. 3. nap belövellt a tejem, 6 hónapig szoptattam. Én úgy álltam hozzá már terhessèg alatt is, hogy fogok tudni szoptatni. Meg sem fordult a fejemben, hogy nem.

Ha szoptatni akarsz, lehet, hogy simán fog menni, de lehet, hogy meg kell érte küzdeni. Ami fontos, hogy ha mégsem sikerül, akkor ne fogd fel kudarcként és ne görcsölj rá, hogy márpedig te nagyon akarsz szoptatni, mert akkor még nagyobb lelki nyomás lesz rajtad.

Szóval nekem nagyon fájt a hasam, amikor szopizott a babám akkor meg mégjobban, az összehúzódásoktól. Ez kb 1-1,5 hétig volt így.

Hazafelé a kórházból az összes kátyút és bukkanót megéreztem, azt hittem soha nem lesz vége a 40perces útnak, mikor haza értünk és besétáltam a házba, majdnem elájultam.

Az első pár nap nekem nagyon kemény volt. Nagyon fájt és nagyon nehéz volt így ellátnom a babámat. De utána napról-napra könnyebb lett. Szülés után 2héttel már jól voltam, csak néha húzódott meg szúrt a seb. Viszont már eltelt egy év, de még mindig érzékeny picit.

2017. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én 27 voltam, kb 8 óra vajudás után császároztak delutan 5 körül. Utána tökre nem voltam magamnal, aludtam sokat, másnap reggel fel kellett állnom, az szörnyu volt. Akkor még csak behozták párszor a babát, probaltam szoptatni, de nem volt tejem semmi. Következő reggel átvittek egy másik szobába, ott már együtt voltunk a babával, így már sokkal jobb volt, akkor már jobban is voltam, ki tudtam menni a wc-re, bár nagyon fájt. 5 nap után engedtek ki, akkor már egész jól voltam, 2 héttel a mtet után siznte egyáltalaán nem fájt.
2017. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Borzalmas. Nem hatott megfelelően az érzéstelenítő, így éreztem a vágást. Aztán elaltattak, de arra meg allergiás lettem. A szülés után tüdőembóliát kaptam, majd a seb fertőződött el, ami a mai napig érzéketlen. Majdnem egy hónapig voltam kórházban.

28 évesen szültem, programmal.

2017. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Bár nekem sürgősségi császáros volt azért én is megosztom az élményeimet :) Én szülés előtt semmit sem olvastam a császárról, mivel természetes szülésre készültünk. De sajnos nem tágultam, viszont a magzatviz már elfolyt ami szennyezett volt.

Engem érzéstelenitettek, fura volt, ilyen rángatásokat éreztem a hasam felől, majd egy jó nagy nyomást a gyomorszájamba, ekkor hallottam sírni a kicsi lányomat :D reggel 7-kor született, este 7-ig nem keltem fel, ekkor jött vissza a fogadott szülésznőm, ő segített nekem. Rettenetesen fájdalmas volt számomra az első felkelés (és utána még elég sok felkelés). De nagyon örültem hogy őt felfogadtuk, és nagyon sokat segített abban a pár napban még ott voltam. A baba egésznap ott lehetett velem, kivéve első nap, mivel nem emelhettem a fejem és tartani sem tudtam volna sehogy, kb 2-3-szor hozták ki.

Én nagyon rosszul éltem meg ezt az egészet, rossz élmény számomra, és elvette a kedvem ez az egész egy második gyermektől. Kb 2 hétig rettenetesen fájt a seb, pedig 6 nap után már kiszedték a varratot és mindenki azt mondta, hogy utána mennyivel jobb lesz.

2017. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!