Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki téraránytala...

Van itt olyan aki téraránytalanság miatt császáros lett?

Figyelt kérdés

Engedték megpróbálni a termeszetes szulest?

Vagy programcsaszar lett?


2017. okt. 15. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Mindenféle képpen program császár
2017. okt. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljes tágulásnál nem ereszkedett lejjebb a baba,császár lett.

Zárón relatív téraránytalanság és beilleszkedési rendellenesség szerepel.(4000g 54cm 36cm fej)

Azóta született 2 babám természetes úton (3600g 52cm 34cm fej és 4000g 51cm 35cm fej)

2017. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha téraránytalan, az azt jelenti, h nagy valószínûséggel nem fér ki. Ezért császároznak. Aki ennek ellenére hüvelyen keresztül akarja megszülni, az a saját gyerekét veszélyeztetni. Ezen gondolkozol? Én nagyon nem akartam császárt, végül úgy a alakul, hogy az lett és utólag hálás vagyok érte. Egyáltalán nem volt megterhelô, és a gyerekem is épségben megszületett.
2017. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Eddig csak megemlitette a dokim. Azt mondta meglátjuk mekkora lesz a fejkörfogata. Ha azt mondja csaszar akkor az lesz, kicsit félek mindkét fajta szulestol.

Csak erdekel h ilyenkor h megy ez. Hogy van akit vajúdtatnak hátha vagy kiirjak az idopontot es megcsászároznak.

Nem gondolkozon ilyesmin, bizom az orvosokban ők látják mi a jó. Ha szte muteni kell akk muteni fog nem akadékoskodok.:) koszi a valaszokat

2017. okt. 15. 11:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Nem mindig egyértelmű előre, hogy nem fog kiférni. Van, amikor csak hosszú vajúdás után válik biztossá, hogy nem fér át a legszűkebb keresztmetszetén a csontos medencének. Nyilván van, aki meg úgy van vele, hogy ha csak felmerül, hogy nem fér át, akkor megcsászároz programozottan aztán annyi, nem fog totózni meg szenveszteni, hogy meglássátok vajon akkor kifér-e végül vagy sem.
2017. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam már a 36. hét környékén mondta a doki, hogy elég nagy a baba az én méreteimhez képest és nem biztos, hogy menni fog természetes úton a szülés. Bizonytalan volt benne ő is és a kórházi ultrahangos orvos is (a medencecsontomat és a baba fejét méregették még a szülés előtti napon is. Végül azt mondták, hogy próbáljuk meg de felkészültek a császárra párhuzamosan.

Ha egyértelmű a téraránytalanság akkor programcsászár, mert mindkettőtök életét veszélybe sodornák ha engednék, hogy megpróbáld. Szerencse, hogy már fejlett az orvostudomány és ki tudják szűrni az ilyesmit. :)

Könnyű szülés kívánok neked!

2017. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!:)

Arra még várni kell, h egyértelmű legyen, mert alig 30hetes vagyok :)

2017. okt. 15. 13:28
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
4260 grammal, 55 centivel, 35,5 cm fejkorfogattal szuletett a fiam huvelyi uton (en jelenleg 168cm/52 kilo vagyok). Szerencsere ahol mi elunk, ismerik az erre vonatkozo statisztikakat, illetve, hogy a becslesek mennyire pontatlanok tudnak lenni, es emiatt nem csaszaroznak alapbol. Mikor kertem az orvosomat, hogy saccoljon meretet, azt mondta, 700 gramm +- elteres siman lehet, es nem saccolt. A vedo-szulesznom (Hebamme, Nemetorszag) tobbszor is nezte, mekkora, es saccolt sulyt, azt mobdta, 3500-nal meglepodne, ha tobb lenne (ez szules elott volt nem sokkal). De altalaban forditva szokott igaz lenni, es sokkal tobbetnek saccoljak, mint amennyi vegul lesz a baba. Tobbektol olvastam, hogy emiatt akartak csaszarozni, a baba meg vegul sokkal kisebb lett. En nem szulnek olyan orvossal, aki a csaszarral veszelyeztet foloslegesen minket, azok utan foleg nem, ami egyik baratnomnel tortent. Csak a csaszart sokan ugy allitjak be, mintha annak joval kevesebb veszelye lenne.
2017. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, miért, mi történt az egyik barátnőddel?
2017. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8# nem kevesebb a veszelye de nem is tobb.. de erdekes ez a felfogas ha surgossegi a csaszar akkor jaj de jó és eletmentő. De ha programozva van nyomós okokból akkor jaj nehogy mert belehal..
2017. okt. 20. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!