Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, mit kell tartalmazni...

Kismamák, mit kell tartalmaznia a kórházi csomagnak? Leírnátok nekem? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 19:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszike, de nem vérzett neki? Vagy alapból a Te babádnak annyira erős volt már akkor is?
2017. okt. 18. 16:15
 12/12 anonim ***** válasza:

Kórházanként változik, hogy adnak-e pl. hálóinget, babaruhát, popsitörlőt, vagy ha kellene, fájdalomcsillapítót vagy mellbimbóvédőt... és ha adnak kincstárit, engedik-e viselni/használni az otthonit, ha mégis viszel. Úgyhogy legegyszerűbb, ha megkérdezed. A legtöbb (állami) kórházban már havonta tartanak szülésfelkészítő előadást, nézd meg a kórház honlapját vagy hívd fel őket telefonon. Plusz előnye, ha van ilyen előadás, hogy még egy csomó más dolgot is elmagyaráznak (pl. term. szülés agy császár menetrendje, babákkal mi történik, mi a látogatás rendje, van-e zárható szekrény, lesz-e szoptatási tanácsadás, hivatalos papírok menetrendje...) és több helyen meg lehet nézni a szülőszobát is, mi hol van, mi a felszereltsége.

Én a két gyerekem bár ugyanabban a városban, de más állami kórházban szültem és nagyon mások voltak a bevinni valók és a szokások meg körülmények is. (Az egyikben pl. mindent adtak és apa bejöhetett még a császárra is, amihez kapott kölcsön kincstári ruhát, a másiknál semmit nem adtak, apa csak a vajúdásra jöhetett be, de ahhoz is a folyosói automatából - ami csak bizonyos bankjegyeket fogadott el - kellett ruhát vennie.) Szóval mindkétszer nagyon hasznos volt, hogy elmentem ilyen előadásra, ahol olyat is elmondtak, amit eszembe jutott volt megkérdezni, mégis jól jött, na meg így megismertem a terepet, arcokat.

2017. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!