Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek ilyen problémáj...

Volt valakinek ilyen problémája szülés után? Mi lehet a bajom? Már 104 kg vagyok!

Figyelt kérdés
Nem kezdtem vékonyan a terhességet, 80 kg voltam a 175 centimhez, ami nem kevés, de jól éreztew magam, nem néztem ki annyinak. 10 kg-t híztam a terhesség alatt. A szülés óta viszont tapadnak rám fel a kilók, hiába szoptatok, hiába nem táplálkozom extrémen (édességet nem igen eszem, tényleg normálisan táplálkozom.) 10 hónapja szültem, már 104 kg vagyok, és kétségbe vagyok esve. Mi bajom lehet? Volt vki így? Milyen orvoshoz menjek?
2017. okt. 25. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy esetleg?
2017. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
sokat eszel
2017. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
pajzsmirigy-vizsgálatot kérj
2017. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Felborult a hormon háztartásod. Ha tényleg nem étkezel egészségtelenül, akkor keress fel egy endokrinológust, aki megnézi a hormonjaidat. A legtöbb eltérés gyógyszerrel korrigálható.
2017. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehet, hogy a terhesség felborította a hormonháztartásodat. Persze jobb volna, ha kiderülne, hogy bár nem veszed észre, de mégis túl sokat eszel... Írd fel egy ideig (2-3 hétig) pontosan mit fogyasztasz el. De tényleg minden étel és ital mennyiségét mérd le grammra.

Ugyanakkor kérj a háziorvosodtól beutalót endokrinológiára, illetve lehet, hogy előtte ő is rendel el vizsgálatokat. Pl. inzulin szintet, pajzsmirigy hormonokat érdemes lenne megnézni.

Ha tényleg szakorvoshoz kerülsz, jól fognak jönni a pontos adatok, hogy napi hány kalória mellett hízol, illetve nem fogysz.

2017. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Sokan híznak a szoptatástól is. Biztos,hogy hormongond lesz. Én meg fogyok tőle,már jó lenne,ha nem menne le több...
2017. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok. Minden no azt hiszi hogy a szoptatastol fogyni lehet, hat nem. Ha peches tipus vagy akkor pont hogy hizol tole, mint pl. en mar masodjara vagy egyik ismerosom. A szoptatas ketfele modon hat a szervezetre, vagy fogysz vagy hizol (baratnom peldaul extrem modon fogyott tole)
2017. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj endokrinológushoz, hogy megnézze nem-e hormon probléma áll-e a háttérben. Előfordulhat, hogy a szülés után alulműködik a pajzsmirigyed.

Amúgy tényleg alkati kérdés, hogy valaki hízik vagy fogy szoptatás alatt (én fogytam, anyukám meg hízott amíg szoptatott, úgyhogy ez a hajlam még nem is feltétlenül öröklődik)

2017. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen voltam, mint te. szülés után 65 kg voltam, 1 év alatt felhíztam 80 kgra. 165 cm vagyok. azt hittem hogy én se eszek sokat. aztán rájöttem, hogy zugevő vagyok, észre se vettem mennyit eszek. számold ki a BMR-ed, vonj le belőle 500-700 kalóriát, és annyit egyél csak. de mindent számolj. minden falatot vagy tovább fogsz hízni. én is így fogtam már 10 kg-t.
2017. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A nem eszek sokat, meg nem igen eszek édességet, sokszor csak addig tartja magát, amíg az ember egy papírra el nem kezd felírni minden egyes nyomorult 2 centi átmérőjű kekszecskét is, meg evőkanál cukorral készült bögre teát, amit elfogasztott. Aztán mikor megnézi és összeadja, akkor jön a felismerés, hogy te atyaságos úristen... Én nem hízok, mert sokat mozgok, de kíváncsiságból néha megnézek dolgokat... hát halljátok, egy szaros szelet csoki annyi kalória, hiába meg se érzem, hogy egy jó adag tápláló reggelit kihozok kevesebből...
2017. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!