Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek ilyen problémáj...

Volt valakinek ilyen problémája szülés után? Mi lehet a bajom? Már 104 kg vagyok!

Figyelt kérdés
Nem kezdtem vékonyan a terhességet, 80 kg voltam a 175 centimhez, ami nem kevés, de jól éreztew magam, nem néztem ki annyinak. 10 kg-t híztam a terhesség alatt. A szülés óta viszont tapadnak rám fel a kilók, hiába szoptatok, hiába nem táplálkozom extrémen (édességet nem igen eszem, tényleg normálisan táplálkozom.) 10 hónapja szültem, már 104 kg vagyok, és kétségbe vagyok esve. Mi bajom lehet? Volt vki így? Milyen orvoshoz menjek?
2017. okt. 25. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

szerintetek, ha a kérdező a terhesség előtti és mostani étkezése közt a mostani a kevesebb, és előtte nem hízott, most meg igen, akkor zugevő??? úgy bírom, mikor mg akarjátok magyarázni, h sokat eszik, mikor fogalmatok sincs..


kérdező, nézesd meg a pajzsmirigyedet

2017. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nézesse meg a pajzsmirigyét, de ha nem találnak semmit, akkor nem zugevő, hanem nézze meg, hogy mit eszik. Én pl. kevesebbet eszek, mégse fogyok, pusztán azért, mert a terhesség alatt semmi édesre és cukrosra nem tudtam rá se nézni, a joghurtos zabpehely reggelimet is egy kávéskanál mézzel ízesítettem csak, mert többtől kifordult a belem, most meg megy bele a 3 kiskanál, mert már igénylem az ízét, most meg ha sokáig állok a kasszánál beteszek egy snickerst és megeszem, meg itt a tea-szezon és nyomom a mézes cukros teát az eddigi natúr vizem helyett, na milyen gyümölcs lesz ezután, hát banán, ami tiszta szénhidrát és így tovább. Pont most gondoltam rá, hogy hoppá, ki kéne listázni miket eszek és iszok, mert igaz, hogy nekem úgy tűnik, hogy kevesebb, meg nem is nagyon van benne édesség, de valójában teljesen más lett az összetétele mint idáig és sok kis csekélység nem tűnik fel, egyben viszont sok. Pl. épp tegnapelőtt nutellás palacsintát vacsoráztam, igaz, hogy "csak" kettőt, de rögtön eszembe jutott, hogy ilyet se csináltam hónapok óta, mert nem ment le, helyette elnyammogtam valami teljeskiőrlésű zsemlét zöldségekkel sajttal tojással vacsorára, mert enni kell...


Persze, lehet hormon baja is stb. de azért manapság az is trend, hogy a hízás meg van magyarázva azzal, hogy "alkati" "a hormonjaim" "én a levegőtől is" stb. közben meg csak meg kéne nézni mi a szent eget eszik az ember és mennyit mozog.


Egyébként a a kérdező NEM írja, hogy kevesebbet eszik, mint azelőtt. Egyetlen szóval nem ír ilyet, ezt csak te találtad ki. Csak annyit ír, hogy normálisan és édességet "nem igen".


Na meg meg kell nézni a mozgást is, mert én pl. még terhesen se mozogtam kevesebbet, mint előtte vagy utána. Sőt még 36 hetesen is sokkal könnyebben kimozdultam úgy, hogy órákig jöttem-mentem, mint a babával.

2017. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Biztos vagyok benne, hogy valamilyen hormon probléma, egész biztos hogy nem eszek annyit ami indokolna 15 kg hízást 10 hónap alatt. Rejtve sem. Cukros idítőt nem iszom, a teát nem szeretem, kávézni szoktam, abba is édesítőt teszek. Péksüteményt eszek (kifli, zsemle), de csak reggelire.

Édességet korábban heti 2-3-szor ettem, ezt már vagy 2 hónapja lecsökkentettem 2 hetente 1 csokira, vagy 1 szelet sütire.

20 éves koromtól tartottam a súlyomat ami eredetileg voltam, most vagyok 33, és ugyan így táplálkoztam, sőt ahogy írtam az édesség mennyiséget csökkentettem is. Akkor az elmúlt 13 évben is rohamosan híztam volna.

Köszönöm az ötleteket, kérek beutalót pajzsmirigy vizsgálatra.

2017. okt. 27. 11:18
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
nyugi, itt úgyis megmagyarázzák, hogy olyan nincs, hogy nem eszel és hízol, meg tuti te csinálod rosszul, stb. A fogyókúra kategóriába eszedbe se jusson kérdést feltenni, mert ott csak azt tudják ragozni, ha nem zabálnál nem lennél ekkora. Ugyanakkor a TSH, fT3, fT4 dolgokról lövetük nincs... #21 voltam, pm. alulműködő, 160cmhez épp 85 kiló, 160gr ch, 1200kcal diétával, 3 hónap alatt -1,5kg...
2017. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!