Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki, hogy viselte a terhességet?

Ki, hogy viselte a terhességet?

Figyelt kérdés

Volt aki többet tervezett de olyan rossz élmény volt maga a terhesség,hogy maradt csak egy gyerek ? És fordítva hogy csak egyet tervezett de több lett ?


Félek a terhességtől de már szeretnék babázni.Furcsa belegondolni,hogy egy kis lény lesz a testemben és ott mocorog majd.


2017. okt. 25. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem tőle, de végül a terhességem alatt voltam a legkiegyensúlyozottabb, boldogabb nő aki valaha voltam/leszek. Még a testemet is jobban szerettem, amin terhességem előtt mindig csak a hibákat láttam/kerestem. Szerencsére nem voltam rosszul , és viszonylag "tünetmentes" babavárás volt. Amikor már a pocakban van a baba, nem így fogja fel az ember, hogy ' atya gatya valami mozog bennem !' teljesen természetes lesz. Nem idegen érzés.

Ez a személyes tapasztalatom.Nekem ilyen volt.

Remélem neked is ilyen lesz:)

2017. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a párommal 2 gyermeket terveztünk. A 30. hétig végig hánytam. Kijött belőlem minden hús és tejtermék. Ettől függetlenül imádtam terhes lenni. Imádtam, ahogy mocorgott bennem. Imádtam minden pillanatát. A kisfiam 7 hónapra született, nem érte el a súlya az 1500 g- ot, volt, hogy elfelejtett levegőt venni. A koraszülés megviselt nagyon és bár vágyunk még egy gyermekre, lehet, hogy nem lesz testvére a kisfiamnak. Most mindenféle komplikáció nélkül megúsztuk. De nincs garancia arra, hogy a következő nem lesz ugyanígy koraszülés.
2017. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 terhességből elsőnél hányinger, másodiknál hányással és sokkal nehezebb elviseléssel (nem volt nagy korkülönbség szándékosan) harmadiknál már jó pár évre rá hányinger-szédülés-álomkór-ájulások, minden bajom volt... mégis valahogy szép időszakként tudok rá visszaemlékezni :)
2017. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy pozitív válaszokat írtatok :)

Tavasszal lesz az első lombikunk várom nagyon csak bennem van egy kis félelem.

2017. okt. 25. 18:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csak pozitívan tudok nyilatkozni. Féltem, hogy hányni fogok, egyébként sincs túl jó fizikumom, hogy fogom cipelni a nagy pocakomat... Na ehhez képest egyszer sem voltam még csak hányinger-közeli állapotban sem, és most, egy hónappal a szülés előtt sem vagyok lassabb, vagy nehézkesebb, mint baba nélkül voltam. Érezni a mocorgást csodálatos, abszolút nem olyan morbid, mint ahogy kívülről látszódhat. Mindig is sok gyereket terveztünk, és egyelőre nem látom ennek akadályát, most nincs, ami megállíthatna ebben. Aztán majd meglátjuk, a szülés után hogy nyilatkozok, de úgy gondolom, ha giga-mega hosszúságú, 3 napig tartó vajúdásom lesz, az összes létező komplikációval, akkor is bőven megéri. :)
2017. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok most, vannak, voltak kellemetlenségek, mandulagyulladás, csipő fájdalom, légszomj...de még mindig elég jó fizikai állapotban vagyok ezek ellenére is. Elvégzem a dolgokat, csak kicsit lassabban.


A magzatmozgást nagyon szeretem és azt is, hogy a pocakomban van egy kis ember. Teljesen természetes érzés nekem.


Engem nem tántorítanak el a terhesség okozta kellemetlenségek attól, hogy újra babát várjak majd a jövőben.

2017. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En szuperül. 9.hetig volt emelyges, de aztán szülésig semmi az égvilágon.
2017. okt. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
IMÁDTAM és borzasztóan hiányzik. Nem volt semmi rosszullétem, semmi. 40+3-ig dolgoztam is. Nagyon várom a következőt is:).
2017. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De jó h mindannyian pozitiv élményként éltétek meg :)

Ezek után tényleg nincs mitől félni :)

2017. okt. 27. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Van olyan barátnőm aki nagyon szenvedett terhesen, cukros lett, vizesedett, sokáig émelygett. De imádja a Kisfiát, mindig azt mondja, hogy bárhányszor végigcsinálna a terhességet a Kisfiáért. Ha esetleg nem lesz felhőtlen a terhességed akkor sincsen semmi, mert kárpótolni fog mindenért a Kisbabád:).
2017. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!