Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha faros a baba ugye csaszar...

Ha faros a baba ugye csaszar van mindenképp? És hanyadik héttől kevesebb az esély arra hogy megfordul? Kicsit felek, hogy nem fog,32hkm

Figyelt kérdés
2017. okt. 26. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még simán megfordulhat, van még majd 8 heted a szülésig.

Nekem fejvégű volt ugyan, de nem tudott beékelődni a szülőcsatornába, túl nagy volt a feje, vagy nekem túl keskeny a csípőm, így hiába a fekvés, sürgősségi császár lett a végén, szóval az sem garancia semmire sajnos... :(

De kívánom neked, hogy olyan szülésed legyen amilyet szeretnél!

2017. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bőven befordulhat még! Nekem a fiam 36. hét után fordult csak be. Az orvosom azt mondta farosan is megszülhetem, ha nem túl nagy a baba. Mondjuk ő gyakorlott ebben és a kórházban is vannak faros szülések. De van, ahol nem szokás, és van olyan orvos, aki inkább császároz ilyenkor, főleg első babánál. Szóval orvos, kórház és a körülmények függvénye. De ne aggódj, kockázatos szülésbe tuti nem engednek bele sehol, és nagy eséllyel fejvég lesz mire odakerülsz.
2017. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mar irtak elottem,meg siman megfordulhat.

De pl anyosom mindket gyereket farosan szulte.pedig egy kb 160 magas,vegony torekeny no.

A babak sulya pedig teljesen atlagosnak mondhato volt.2900 es 3200g al szulettek.

En ugyan annal az orvosnal szultem 3x es mai napig megprobalja a faros babakat is normal uton vilagra segiteni.persze nem mimden arom,de ha a korulmenyek adottak,es a szules is jol halad akkor siman.

Mindharom gyerkocom fejvegu volt,megis mind csaszar lett.pedig az elso 2 sima szulesnek indult.az elso meg jobb is lett volna ha faros,mert a zsinorba jol belegubancolodott es emiatt nem tudott megszuletni.a zsinor huzta vissza es lassult a szivhang.

Ha faros lett volna,akkor eleg hosszu lett volna a maradek zsinor,hogy kibujjon.

2017. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik volt faros, a dokim a 37. héten feltette a nagy kérdést..megfordítsuk?

Megkérdeztem tőle,hogy ha így marad akkor is menni fog a sima szülés? Azt mondta,hogy alap esetbe igen.

Amin meglepődtem,hogy gátvédelemmel meglett a faros babám :)

2017. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. gyerekem volt faros. Szülés előtt 1 héttel még fejvégű volt, utolsó pillanatban "állt talpra".

Simán született meg, császárra nem is lett volna idő, mert nagyon gyorsan jött.

Szóval, semmire nincs garancia: én haláli nyugalomban voltam, hogy minden OK, erre közölték hogy lábbal előre van.

2017. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a 26. hettol csucsult bennem. Egyre nott, a magzatviz csokkent. 32. het korul mar mondta a doki, hogy keszuljek a csaszarra. Nem is fordult meg. Annyira keves volt a magzatviz, hogy mondta a doki, eselytelen. 3750 grammal es 54 cm-rel szuletett, 38+2 csaszarral. Kislany. A szules modja szamomra szazadrangu, az egeszseg volt a fo. Azt nem mondom, hogy kellemes volt a csaszar utani 1 het, de az ido megszepit mindent. Jo egeszseget nektek!
2017. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mekkora vagy, mekkora a baba stb. Kérdezd meg az orvost, ő látja ki és mi mekkora. Nekem a 35. héten már azt mondta, hogy szerinte kizárt, hogy már meg tudjon fordulni, bár csodák végül is vannak. Nem is fordult meg, pedig sokan mondják, hogy jaj hát még hány hét van hátra hallott már olyat, hogy megfordult stb. Jó persze, hallani sok mindent se lehet, de az nem ez a bizonyos méh, és ez a bizonyos gyerek volt.
2017. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Orvosfüggő, de a nagy többség nem szokta az első babát farosan engedni, többediket már inkább. Nekem nem engedte a dokim, 36. heti UH-n faros volt a lányom, alig volt helye, kevés magzatvíz (pici baba volt, de én is nagyon pici vagyok), már adott időpontot császárra. Persze azért megnézte volna még előtte, hogy hátha befordult közben, de erre már nem került sor, 2 nappal korábban megcsászároztak, mert elszállt nagyon a vérnyomásom is.
2017. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm babája végig faros volt ,a 38ik héten fordult be.Elfolyt a magvíz, síima szülésnek indult de mégis császár lett a vége.
2017. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisbabája irányba volt, fejjel lefelé:). 39.héten egyik nap a Kislánya meg sem állt, mint az őrült egész nap fészkelődött. Másnap beindult a szülés, 5 perces fájásoknál mentek be a kórházba, ott derült ki, hogy megfordult a Baba, faros lett, császár lett így, szóval bármi lehet:). Sok kórházba nem engedik első Babánál a faros szülést, ahol én szültem ott a Baba megfordítását sem.
2017. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!