Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik a választott...

Hogy működik a választott orvossal a szülés?

Figyelt kérdés

Odáig ok, megbeszélitek, hogy vállalja, megbeszélitek az árat is. És ha megindul a szülés karácsony este? Felhívod, és bemegy? Vagy hogy?

Szeretnénk majd babát olyan 2 év múlva, és már most informálódom. :)


2017. nov. 1. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

En dec.24-re voltam kiirva. A dokim mindig ugyel dec 24-en pedig az o szulinapja is akkor van.🤣

Dec.27-en ejfelkor jottek a fajasok hajnal 3-kor elfolyt a vizemhuvtam a szulesznomet. 5-re bementunk a khba a szuleszno szolt a dokinak aki mindta h tartsak ki mert 8-tol operal a rokusban 🤣 de rohadtul siet.

9-re megjott. 10:48-kor megszuletett a fiam.

Az elso gyereknel szivargott a viz bementem h nezzek meg valoban szivarog e. Szivargott. A szuleszno szolt a dokinak azonnal bejott megvizsgalt es elment aludni.

Neha 2-3x elojott megnezett de kitolasra jott csak igazan.

Most 15 hetes vagyok most is nala szulok mint az elso kettot.

En nem igenylem h vajudas alatt is ott legyen eleg s kitolasnal.

Viszont szulesznot minden esetben fogadtam/fogadok.

Az elso nagyon jo volt a masodik szar. Remelem a harmadik megint jo lesz.

2017. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen akkor a karácsonyi vacsit otthagyva szépen bemegy a kórházba....de van olyan aki közli,hogy neki most nem jó (hallottam ilyenről és karácsony se kell hozzá,de már jól megszedte a terhesgondozásból előtte magát)
2017. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. Nyilvan a doki is ember van h nem tud bemenni. Az enyem mikulaskor elvitte a gyerekeit vmi mikulasos hetvegere mondta h szolt egy kollegajanak ha szulnek. De nem szultem megvartam. :)

Szoval ha nem tud bemenni atad masnak.

2017. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell ilyenkor beszélni a doki valami, hogy karácsonykor/szilveszterkor vállalja-e. Én dec 30ra vagyok kiírva, az orvosom előre szólt, hogy karácsonykor a családjával van. Ha ennek tudatában őt választom, számolnom kell vele, hogy szenteste másik dokinál szülök. Sok orvos nem vállal karácsonyi szülést. Én ennek ellenére maradtam nála.
2017. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, jó a megbeszéled, hogy mi a B. terv ha neki közbe jön valami.
2017. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ja, bemegy. Ha külföldön van vagy valami egyéb van neki pl. az en orvosomnak pont az eskuvoje volt azon a hetvegen amikor kezdtem a 39.hetet, akkor megmondja ki a helyettese. (nekem megvarta a baba..igy nem a helyettesnél szültem)

Bementem a kórházba, ott van mindig egy ügyeletes, ő megvizsgált, ugy itelte meg, hogy ebből szules lesz, (nekem ekkor meg eleg rendszertelen fajasaim voltak "csak") es ott a szülésznő hívta a dokim, nem en. Ő jött, megszultem es utana napi ketszer legalabb bejött hozzám es érdeklődött az állapotom felől.


Olyat hallottam, hogy húsvétkor nem volt elérhető masik idősebb doki. (értsd ugy, ivott, igy nem vezette le a szulest, de lehet ez csak mese..) :) karácsonyi szülést hallottam mar. Nővérem fia es a bnom lánya is dec.24-en született mindkettő fogadott dokival es a doki azonnal ment ahogy meg volt előre beszélve. Szerintem aki nődokinak all es van maganpraxisa, az ezzel kalkulál..

2017. nov. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk speciel a (beteg)felvétel során megkérdezik, hogy van-e orvosa az embernek, és az osztályról is felhívják külön, hogy van bent kismamája.

De minden orvosnak van B-terve, helyettese, stb. akinek át tudja adni a kismamát. Ugyanis nem csak karácsony vagy esküvő jöhet közbe, hanem pl hígf*sás is :o

2017. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!