Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! A kórházi...

Császáros anyukák! A kórházi csomagotokban mi volt az (alap dolgokon kívül), ami nagyon hasznos volt a császáros szülés után?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerkőcöm, őt természetes úton szültem. Most viszont sajnos egészségügyi okból kifolyólag császározni fognak. Tudom, a neten sokféle kórházi lista van, de a tapasztalatok jobban érdekelnének, kinek mi volt praktikus császár után. Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 11. 05:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alap csomagon kívül nem kellett semmi. Első természetes szülés volt, második császár, most 32 hetes vagyok, kérdés, mi lesz, már kész a csomag, de semmi extra....tényleg, gondolkodom... Max annyi, hogy a tena hálós bugyi tök jó puha és nem irritálta a hegem. De én az első alkalommal is azt vittem.
2017. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hozott párom kulacsot es abbol ittam, meg szivoszalat elso 2 nap nagyon jol jott h nem a nagy palackokbol kell inni megba fejem is fajt volna ha megemelem eleinte


Amugy mas nem ugrik be, csak a konnyu kaják.

2017. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sportkupakos ásványvíz vagy szívószál, amikor nem lehet a fejet emelgetni. Más nem rémlik, ami kifejezetten császár után szükséges volt a kórházban.
2017. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok, miért nem lehet fejet emelni? Nekem addig kellett feküdni amíg kiment az érzéstelenítés, utána saját lábon mentem le az osztályra. Nem magam akarom ezzel fényezni, a nővérek tanácsolták, hogy ha tudok keljek fel, pisiljek, erőltessem kicsit s mozgást, tényleg vagy 10 perc mire kikeltem az ágyból de utána egyre könnyebb volt.
2017. nov. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen még ez , bár nem konkrétan a kérdésre válasz, de próbálj meg pisilni kérdező, mert különben megkatétetreznek, ami sajnos a kórházi viszonyok között szinte egyenlő a húgyúti fertőzéssel, antibiotikum adással. Szerencsés aki így nem kap el semmit. :(
2017. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk 12 óra kötelező megőrzés van császár után, addig nincs felkelés és nem javasolt a fej emelgetése. Aki nem tartotta be, iszonyatos fejfájással küzdött akár napokig is. Utána természetesen felkelés és mozgás.

3-as voltam

2017. nov. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Szintén szívószál, mert nem emelhettem a fejem, nálunk ez viszont csak 6 óra volt, utána felállni is megpróbálhattam, de nem volt kötelező. Megpróbáltam, sikerült, de nagyon szédültem, úgyhogy visszafeküdtem, mondták, hogy sebaj, majd jönnek hajnalban, segítenek megint, akkor már talán jobb lesz. Délben műtöttek egyébként.

Amúgy a katéter nálunk pl. nem egy választható opció, a protokoll része, mindenki kap. Mivel mellkastól lefele érzéstelenítve vagy, nem is érzed az ingert, nem tudod szabályozni.

2017. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
fekete! bugyi, bimbóvédő, mellszívó, mosakodó szivacs. egyik sem volt az első császáromnál. nagyon megbántam. a másodiknál már felkészültem :)
2017. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Hiába pontoztatok le, nálunk aki tudott az kimehetett WC-re a sotén. És csak 6 óra az őrzés.
2017. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Fajdalom csillapito.
2017. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!