Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléstől való félelmet...

Szüléstől való félelmet hogyan győztétek le?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Mostanában kezdtem el félni a szüléstől. Nagyon várom már, hogy kint legyen a pici, de magától a szüléstől nagyon félek. Hogy lehet ezt legyőzni?
2017. nov. 19. 20:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 28. héttől minden nap relaxáltam pár percet és közben elképzeltem, milyen csodás lesz a szülésem. Részletesen. Hogy nem fog fájni. Meg is valósult. A körülményeket is befolyásolhatja a relaxálás, de nem teljesen, viszont a te érzékeléseidet igen! És ez a lényeg. Másként fogod felfogni ugyanazt a történést, ha félelemmel mész, vagy ha relaxált tudattal. Én éreztem a csípőmben görcsöket, de semmiképp sem nevezném őket fájdalomnak. Végig jól éreztem magam és utána hatalmas eufória, semmi depi vagy lehangoltság, hónapokig és ha a szülésemre gondolok, vágyok vissza. Meghatódok. Olyan érzés fog el mint a szerelem a gyomromban. Ajánlom nagyon, mert sajnos mi nők kisgyerek korunktól fogva azt kapjuk a felnőtt nőktől, hogy a szülés milyen durva és csak ebben tudunk gondolkodni. De a szülés szép. Érzed, de nem félsz tőle, belemész és hagyod magad áramoltatni, közben kikapcsolsz egyfajta beszűkült állapotba és nagyon jó a legvége:)Olvashatsz is róla, amúgy önhipnózis néven emlegetik a relaxációt.
2017. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!