Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől?

Félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok félek a szüléstől.

Halálfélelmem van.

Mit tegyek ellene?


2017. jún. 23. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Választhatsz császármetszést is.

Mehetsz pszichológushoz is.

2017. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne gondolj rá
2017. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolja arra, hogy hány milliárd ember van a Földön, mindet anya szülte. Neked is menni fog.

Egyébként pedig manapság már nagyon ritka, hogy valaki belehaljon a szülésbe. Kórházban leszel szakemberekre bízva, akik ha akár csak esély is van a bajra tesznek ellene.

Nem hazudok, fájni fog (hacsak nem kérsz érzéstelenítést, gondolom akkor kevésbé rossz). De még a legrosszabb horrorszülésnek is vége van egyszer és ott a babád a végén.

Szóval belehalni egészen biztosan nem fogsz. Ha esetleg segít neked akkor mondd el az orvosodnak, hogy nagyon félsz a szüléstől ő biztosan megnyugtat. Beszélgess anyukáddal, anyósoddal, más olyan nőkkel, akik már szültek.

Kitartás, hamarosan mögötted lesz a szülés és babázhatsz! :)

2017. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ó, Istenem, de megszülnék helyetted! Olyan csodás szülni, hogy azóta is ez minden vágyam. Komolyan. Szóval tök felesleges parázni rajta. szülni jó!
2017. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó XDD Bocsánat most jót nevettem :D


Én még nem szültem, holnap leszek 35 hetes. 7éve vártuk ezt a kis csodát... de bevallom vannak napok mikor rettegek én is. Leginkább attól, hogy nem tudom meddig fog tartani és mennyire fogom elviselni a fájdalmat. Vannak napok mikor húúú bár ott lennék már érzésem van. Sztem első babánál teljesen normális az ismeretlentől való félelem. De sok anyuka ismerősöm mondja, hogy ha majd ott tartok akkor nem fogok félni, mert annyi minden fog történni, hogy mindenre fogok gondolni, csak a félelemre nem. Így türelmesen várok és igyekszem nem parázni :D Egyet kell tudni, megéri!!!


Gondold végig, hogy ez egy természetes folyamat. Vedd át mi hogy fog zajlani, készülj fel arra is, hogy igen bizony fájni fog, aki azt mondja nem fáj az hazudik. Lehet magadon is meglepődsz milyen jól fogod viselni... nem lehet tudni. Ne csak a rossz részén gondolkodj, képzeld el, ahogy a karodba foghatod, amikor először felsír :) Tudom nem könnyű, de minden szuper lesz és próbálj ne a fájdalmon kattogni a maradék 2 hétben. Kitartás és könnyű szülést kívánok!


Hamarosan én is sorra kerülök ;)

2017. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

#4

Nem, szülni nem jó. Ha az lenne, az emberek szülni járnának, és nem nyaralni.


A szülés eredménye jó, a kezedben tartható gyereked. De a szülés önmagában nem jó dolog.

2017. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én voltam a tökéletes példa a szüléstől való rettegésnek. Amint megláttam a pozitív tesztet az volt a 2.gondolatom, hogy Tejóég meg is kell szülni! Nagyon féltem, tényleg rettegtem. Sajnos nem tudsz ezzel mit tenni, DE! Amint beindult a dolog minden félelmem elszállt. Tökéletes szülésem volt. Tényleg nagyon fáj, de azt a csodát amit ad semmilyen fájdalom nem írja felül! Most 7 hónapos a kislányom, de már vágyom a Tesóra. Az elsőnél azért féltem, mert nem tudtam mi vár rám, a másodiknál meg azért fogok,mert tudom:D, de ezek nem számítanak, mert életed legszebb időszaka kezdődik majd el:)!
2017. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy 24 órán át csak nem hagynak szenvedni.

Elképzeltem magam hős anyaként, ahogy egy szó nélkül megszülöm a gyereket, mert én Kemény Nő vagyok... ja persze..


Az elején sima ügy volt. Frankón türtem mindent. Majdnem 41 hetes volam. Napok óta nem aludtam. Éjfélkor már szülőágyon voltam. 3-ra beért a dokim. 6-kor váltás volt... és kb ekkor éreztem, hogy ez nekem nem fog menni. Kész feladom. Elfáradtam. Inkább meghalok. Alkalmatlan vagyok a feladatra.

A férjem hiába bíztatott, vígasztalhatatlan voltam. Semmi erőm nem volt. A doki megvizsgált és azt mondta, hogyha nem indul meg, akkor császár lesz.

Olyan boldog voltam. Volt előttem egy másik császárja is. Amikor visszajött és megvizsgált, azt mondta ,, szépen meg fog ez a baba születni, mert beállt a szülőcsatornába,,.

A DE MIKOR? Kérdésre az volt mindig a válasz, hogy ez a babán és mamán múlik

Ekkor kaptam az infúzióba valami vitaminkoktélt, amitől új erőre kaptam.

Végül 10 óra után lett meg a lányom.. aztán lett egy fiam is, de nála már vagányabb voltam, persze Ő 5 óra alatt megvolt.


Szép emlék.

2017. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!