Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máshol is megnyomkodjak a...

Máshol is megnyomkodjak a hasat császár után? Miért?

Figyelt kérdés
2 éve volt császárom, nemsokára megint lesz. Az egészből a legszörnyűbb az volt, mikor császár után pár orával, éjjel, bejött egy növér és (csak félálomban emlékszem), elkezdte nyomogatni a hasam. Nagyon fájt, reflexből többször le is löktem magamról a kezét. Másnap a felállás is nagyon fájt, de azt legalább értem, hogy miért kell, de ezt a nyomogatast nem tudom, van valami értelme? Máshol is csinálják?
2017. nov. 22. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Igen megnyomkodják és nem csak a császárosoknak, hanem a természetesen szülőknek is.
2017. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt vizsgálják, h visszahúzódik-e a méh. Idén szültem, saját dokim volt, ô is megnyomkodott, amikor bejött megnézni, mi van velem.
2017. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

A Honvédban igen. Kész rettenet szerintem is, mindkét császárkor elszaladtam volna a ha tudtam volna. Gondolom segíti a méh összehúzódását.


Kitartás és minden jót nektek!

2017. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen a màvban szültem 7 honapja ès a szülőszobàn 15 percenkènt nyomtàk az örzöben is fèl orànkènt.rettenetes fàjdalom.de muszàj
2017. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
A vér kiürülését és a méh gyorsabb összehúzódását segíti elő.
2017. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Én természetesen szültem de egyik gyerek után sem nyomkodta meg senki a hasam egyszer sem.
2017. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem szültem, viszont azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem mondják el előtte, hogy miért kell ezt csinálni egyáltalán, mi az értelme, célja; másrészt miért nem lehet figyelmeztetni a kismamát, hogy készüljön fel, ez most egy kicsit fájni fog. Így talán ő is együttműködőbb lenne a vizsgálat során, nem lökné el vagy ütné meg az orvost; másrészt nem maradna meg rossz emlékként, felesleges kínzásként neki az egész. :|
2017. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ma 11:27 Igen, ebben abszolut egyetértek... Nem mondtak semmit, csak bejott éjjel a nővér és arra ébredtem, hogy nyomkodja a hasam. Meg is ijedtem, amugyis sokkban voltam még kicsit az egész napos vajudás, majd császár miatt, és egyáltalán nem értettem, hogy miért kell ezt csinálni, ha ennyire fáj. Azért is kérdeztem meg most, mert ha megértem, tudom, hogy pontosan mi a haszna és tényleg fontos, akkor lehet nem lesz olyan rossz.
2017. nov. 22. 11:37
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Minden alkalommal szóltak és bocsánatot is kértek, de attól nem lesz kevésbé fájdalmas.
2017. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sima szules utan is csinálják. (Igaz, ez nekem közvetlenül utána volt) Nekem már két szülesem volt és mindkétszer reflex szerűen fogtam le a doki kezét. Rám is szóltak mind a kétszer. Olyan rossz érzés volt bennem, hogy most en "elkenkeztem". De ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel.

Egyébként azért csinálják szerintem, hogy nézzék nem maradt-e bent valami. Bár csaszarnal kitisztitanak, akkor elvileg nem maradhat bent legény darab, úgyhogy nem egészen értem

2017. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!