Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mindenképp...

Császár után mindenképp raknak katétert?

Figyelt kérdés

Nagy félelmem a beöntés és a katéter. Meg talán az hogy milyen fájdalmak várnak majd..

:/


2017. nov. 11. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Műtét előtt teszik fel a katétert, hiszen deréktól lefelé nem fogod érezni a testedet. Nem nagy durranás, nem tudom, miért félnek sokan tőle. Nálunk (Szeged) nincs beöntés. Tervezett császár esetén előtte este és aznap hajnalban van kúp, sürgősségi császárnál még az sincs.


Az első pár nap eléggé kellemetlen a heg, de nagyon gyorsan javul.

2017. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem előtte rakta fel a szülésznőm.Kértem mutassa meg a katétert,làtszott rajta,hogy nagyon puha anyagból van,azt mondta nem fog fàjni,és tényleg nem fàjt abszolút!Utànna is csak kellemetlen volt.A kivétel sem fàjt.Nekem nem volt beöntés,de attól nem tartottam,gondolom megkönnyebbülést utànna.
2017. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Eloszor beadtak az epiduralt, es utana a katetert. En azt hittem mindenhol igy van, hisz igy nem erzel semmit.

Mondom ezt noverkent. Amelyik novernek

/ szulesznonek van egy kis esze igy csinalja.

2017. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mondom ezt noverkent. Amelyik novernek

/ szulesznonek van egy kis esze igy csinalja.



Nem ész kérdése, ha nővér lennél, tudnád. Egész egyszerűen protokoll kérdése. Nálunk nem tesznek be a műtőben ÁK-t, míg az érzéstelenítés ott zajlik, így aztán kizárt a fordított sorrend. A kismama szinte mindenhol a katéterrel kerül be a műtőbe.

2017. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hat ez fura

Mindenki azt mondta nekik fájt a katéter. Vajon felénk szrul.csinaljak???:(

2017. nov. 11. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem természetes szülés után raktak katétert, mert komplikáció miatt nem kelhettem fel. Semmit nem éreztem belőle (magamnál voltam), és problémát, fertőzést se okozott.
2017. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam. Remélem nekem.sem.fog fájni!:)
2017. nov. 11. 17:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem mindkettő természetes szülés volt, de mivel nem tudok mások előtt pisilni így 4-5x katétereztek, nekem marhára fájt mindegyik, sőt, órákkal később is fájt már mikor rendesen pisiltem is az első 2-3 alkalommal :S

(Beöntést csak a másodiknál kaptam, az csak kellenetlen volt)

2017. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én természetesen szültem és az utolsó 4 órában már be volt kötve epi, így ekkor már nem mozoghattam. 2x is megkatétereztek ekkor, de nem éreztem semmit. Nem hagyták fenn a katétert, csak 2x 1 perc volt az egész. Szülés után 2 órával saját lábamon mentem ki a wc-re pisilni és akkor se fájt, semmi probléma nem volt.
2017. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem tőle, mondtam is a nővérnek, hogy ettől parázok, de megnyugtatott, és tényleg nem fájt. Viszont amíg fent volt, az nagyon rossz érzés volt nekem, folyton úgy éreztem, hogy bepisilek, és csípett is picit. Nagyon vártam, hogy levegyék. Kb 17 órát volt fenn, délben műtöttek, este felálltam,de nem tudtam kimenni, így nem vehették le, csak hajnalban, mikor sikerült kimenni már.
2017. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!