Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet egy kicsit...

Hogyan lehet egy kicsit elviselhetőbbé tenni a szülés előtti utolsó napokat?

Figyelt kérdés

Igazából nincs előjele, hogy jönne a szülés, de már elég nyűgös vagyok. Csak a derekam az ami fáj. Se állva, se ülve, se fekve nem jó. Úgy érzem, csak háton fekve lenne jó, úgy meg nem szabad. Mit tegyek, hogy kicsit könnyebb legyen? Tudom, hogy a neheze még ezután jön, de nem tudom igazán kipihenni magam, folyamatosan csak mocorgok, hogy kicsit jobb legyen.

A másik része meg az, hogy folyamatosan csak azt figyelem, hogy nem jön e egy fájás, vagy folyik a magzatvíz, vagy valahogy jezené a baba, hogy készülődik. 5 napom van a kiírt időpontig, de már nagyon nehezen viselem. Leginkább olyan "nekem minden mindegy, csak történjen már valami" érzésem van. Pedig szeretném nagyon nagy örömmel várni a babát, de nem érzem át az egésznek a "hangulatát".


2008. okt. 24. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!!Én nekem 1hetem van a kiírt ídő pontig.Én is ugyan így szenvedek mind te és nekem is már mindegy milyen fájásaim lesznek csak már tul legyek rajta,nagyon várom ,hogy a kezembe fogjam a babámat.De nagyon türelmetlen lettem meg nyügös ,aludni azt tudok azzal nem igen vannak problémáim.Csak már vannak menszeszhez hasonlo görcsök ami hol gyengéb hol erőseb.Ne aggodj hamar tul leszünk rajta,addig is kösd le magad valamivel és jön minden magátol a babonk tudják mikor kell ki bujniuk!!!...Én probálom lekötni magam és így gyorsaban megy az ídő.Jo baba várást és könnyű szülést!!!
2008. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

29-re vagyok kiírva és nekem is elég nehéz. Állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogy nem érzek semmit. Nincs semmi előjele, hogy szülnék... Pedig a doki azt mondta, hogy olyan szépen beilleszkedett, hamarabb fog jönni, ráadásul 2011 a méhszájam is. Már annyira türelmetlen vagyok!!! Szóval megértelek. Én próbálom átnézni még a dolgokat, biztos mindent bepakoltam-e, megvettem-e mindent, amit akartam, ... De sajnos ez sem köt le sokáig. Mi megbeszéltük, hogy a kiságyat majd összeállítja a párom, amíg én a kórházban vagyok, de csütörtökön megcsináltam azt is, csak hogy menjen az idő... Ráadásul mki kérdezgetni, hogy mizu, egyben vagyunk-e még. Rettenetes! :( Főzök, takarítok, tegnap szeretkeztünk is, hátha mehetünk szülni, de semmi! Ma a kádat próbálom ki, talán az segít, hogy meginduljon. Ha nem megy, akkor átcammogok a sógornőmhöz lépcsőzni. :D

Szóval sajnos nincs ötletem, hogy hogyan foglald le magad, mert én is uolyan türelmetlen vagyok, de legalább így tudod, hogy ezzel nem vagy egyedül. Nem mintha ez segítene rajtad, de mégis... :)

Kitartás! Ja, és sok sikert! :))

2008. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én hivatalosan mára/holnapra vagyok kiírva.De szintén zenész...semmi jele a szülés kezdetének.Már 2 napja próbálkozom a melegebb ülőfürdővel,tegyem hozzá,hatástalan!Holnapra be vagyok rendelve a kórházba reggel 8ra,de én abban sem bízom-pedig már annyira babáznák!Nekem is nehéz elfoglalnom magam,már átrakattam a gyerekszobát,elpakoltam a cuccait(az utóbbi időben szinte naponta).Szóval már a tv sem köt a le,a net is csak ideig-óráig...És igen,tapasztalom,hogy se ülve se állva,sehogy se jó.Alvásról ne is beszéljünk,általában akkor erősödnek a fájásaim,mire meg elmúlna,pisilni kell,vagy enni/inni.Úgyhogy már ott tartok,hogy kiakadok saját magamtól.Ráadásul 1.babánál elég tapasztalatlan vagyok,nem tudom mit is figyeljek.Mindenki azzal jön,azt majd úgyis tudni fogod!Miből gondolják???

Úgyhogy teljesen átérzem a helyzeted.De kitartás magunknak,és fel a fejjel.Egy baba se maradt még bent :-)

2008. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló,

szóval másokkal is ez a helyzet! Ez kicsit javit a lelki állapotomon. 39 hetes - első szülő kismama vagyok és nagyon nyűglődöm már. És mi is mindent megtettünk, hogy elinduljon a szülés. Lépcső, málnalevéltea, fürdő, takarítás, szoba átrendezés, szex.

Minden rezgésre figyelek, hogy ez most miért igy fáj és eléggé fáj-e?.....

Öszinte együttérzésem!

Könnyű szülést!

2008. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!