Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki szült...

Van itt olyan, aki szült EDA-val (hüvelyi úton) és anélkül is? Mennyire különbözött?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon, aki mindkettőt megtapasztalta, és nem csak ezt, vagy azt, viszont a barátnőjétől meg a szomszédjától hallotta, milyen a másik, mert az nem olyan...

2017. dec. 13. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első gyerekem EDA-val szültem, másodikat fájdalomcsillapítás nélkül.

Másodiknál nem volt már rá idő, ráadásul végre elkezdtem tágulni oxitocin hatására, és az EDA lassíthatta volna (12 órája vajúdtam)


EDA-s szülésem: szuper volt hogy elsőre sikerült beadni (nem mindig sikerül), és a fájdalmat már nem éreztem, csak az ingert. Jó volt!

EDA nélkül: jobban fájt, sokkal, de gyorsabb volt a kitolás. Igazából így utólag azt mondom, ha lesz harmadik gyerkőc, talán nála nem kérek majd hiszen a kitolásnál az a jobb (számomra), hogy minél gyorsabban menjen. De ettől függetlenül pártolom, mert tényleg csökkentette a szenvedést. Nyilván számít szerintem hogy 1. szülés volt, ha a másodikat tapasztaltam volna meg EDA nélkül lehet más lenne a véleményem :)

2017. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én az elsőnél nem kértem, a másodiknál kértem volna, de nem kaptam (másik kórházban szültem.)

Mindkettővel eléggé megszenvedtem, és most ugyan még az elején vagyok nagyon, mert épphogy megtudtuk, hogy úton a 3.baba, mindenképp úgy szeretnék orvost és kórházat választani, hogy kaphassak.

2017. dec. 13. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsonel kertem, post epiduralis fejfajasom volt 2 hetig, nagyon sokara jottem teljesen rendbe, foleg lelkileg.A masodiknal termeszetesen nem kertem.Szuper volt minden.A szules is fele annyi ido alatt megvolt, 24 ora helyett 12.Fajt, de nem annyira mint a fejfajas.En soha tobbet nem kernek Eda-t.
2017. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2szer szültem EDA-val,egyszer nélküle.

Az EDA-s szülés tényleg élmény volt,kibirhato volt a fájdalom,viszont lassan haladt a szülés,oxitocint is kaptam.Harmadjára se oxitocin se EDA,nem volt idő semmire,másfél óra alatt szültem kegyetlen fájdalommal,ha az első baba igy születik tuti nem vállalok mégegyet :D

2017. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Elso EDA alomszep 12 ora

Masodiknal a patkány szuleszetvezeto nem engedte (pedig a dokim is konyorgott) semmit nem tagultam brutal fajasok azt hittem elpusztulok. Vakum kellett es baja lett a babanak.

Most 21 hetes vagyok es ha nem kapok mindenkit megrugdosok

2017. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!