Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Harmadik kisbaba,30. heti...

Harmadik kisbaba,30. heti koraszülés,50+os anyuka. Vágnak vagy sikerülhet gátmetszés nélkül?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit elszaporodtak az 50+-os, koraszülöttes nők mostanában itt...
2017. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
50 felett csodálom, hogy hagyják hogy ne császár legyen :/ Mondjuk az más kérdés, hogy kb majdnem nyugdíjasként mi a fenének még gyereket szülni. Lehet az érettségiét se éred meg. Szép gyerekkor :/
2017. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Hm.. Lassam unokazni kellene...

Tuti császár!majd pont kockáztatnak utána pedig kórház perlés mert elcseszték!

2017. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Hmm, már előre tudják, hogy koraszülés? Akkor császár. Szóval hagyjuk a gátat.
2017. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Kamu!!! 50+ os,koraszül,de előtte ide jön a gyakorira,hogy lesz-e neki gátmetszés!
2017. aug. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor a magzatvédelem az elsődleges. Én alig 30 fölött koraszültem a 28. héten, sürgősségi császárom volt, lábtartás és magzatvédelem okán corporális (ez annyit tesz hosszanti, bikinivonlatól fölfelé a köldökömig, pont a baba érdekében). 30 hetes éretlen magzatot ha nem muszáj, nem teszenk ki annak a traumának, hogy áthaladjon a szülőcsatornán. Én is meg tudtam volna simán szülni(az első problémamentes terhességem vége a 40. hétben normál, hüvelyi szülés lett, komplikáció nélkül). 50 évesen pedig amúgy is a császár lenne a valószínűbb, már csak a kor előrehaladta és a szövetek rugalmassága okán, legalábbis nagy valószínűvéggel, akkor is ha időre születne. Akár valós akérdés, akár nem.
2017. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
*jav: szövetek rugalmatlansága
2017. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha olyan nagy baj van a 30. héten, hogy megindul a szülés, akkor nem "szórakoznak" a hüvelyi szüléssel, hanem kiveszik a babát minél előbb, hogy megfelelő orvosi segítséget tudjon kapni.

Ha olyan előre haladott állapotban van a szülés, hogy lemaradnak a császárról, akkor hüvelyi úton születik a baba, de csinálnak gátmetszést, hogy a baba koponyájának a puha csontocskái ne sérüljenek. Azért a hüvely van olyan erős, hogy túlzottan megnyomja egy koraszülött koponyáját. Mindkét eset a magzat védelmében történik.

2017. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már megtörtént a dolog, csak erre az utóbbira nem tudtam a választ, megkérdezni meg ilyet nem illik (nem túl közeli ismerős volt a kérdésben szereplő anyuka, csak érdekelt a dolog). Császárra nem volt idő azt tudom: Elfolyt a víz, a lepény leszakadt, a baba félig a szülőcsatornában volt már akkor, mikor beértek a kórházba.
2017. aug. 5. 13:26
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
50 évesen mi a fenének szül :(
2017. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!