Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért félek a szüléstől?

Miért félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy például amikor valamilyen filmben egy olyan jelenetet látok, amiben szülnek, felmegy a vérnyomásom, és ideges leszek. Azóta ha bárhol ezzel kapcsolatban olvasok vagy látok valamit automatikusan ideges és feszült leszek. Igazából nem is zavarna, de én is szeretnék majd gyerekeket, de mi lesz ha ez a rettegés nem fog elmúlni? :( Őszintén, nekem nagyon ijesztőnek tűnik...
2018. jan. 5. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki fél a szüléstől. Legalábbis a terhes nők biztosan.

Mert az ember fél az ismeretlentől.

És hidd el, a te szülésed nem olyan lesz, mint amit a filmben látsz, vagy amiről olvasol. Mert minden szülés más.


Elmúlni akkor fog, amikor túl vagy a szülésen...

2018. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Én nem félek a szüléstől. Vagyis nem mindenki fél tőle kedves 1. :)))

Második gyerekem várom, már tudom mi vár rám, de most sem félek.

2018. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Én az első szülésnél se féltem.
2018. jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
20 óra vajúdás utáni sürgősségi császár, amikor konkrétan kettévágtak, mert nagyon kellett sietni kikapni a kislányomat... Ez után alig egy hónappal bátran ki merem jelenteni, hogy nem, nem félek a szüléstől és alig várom a következő terhességemet és azt a csodás pillanatot is, amikor először találkozunk a babámmal. Szóval nem, nem fél mindenki...
2018. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mert tudod, hogy rohadt rossz dolog 😁

Elmúlni szerintem nem fog, de tök fölöslegesen idegesíged magad olyanon, ami nem is biztos, hogy meg fog történni..


Én az első előtt egyáltlán nem féltem és mivel mindenhol azt hallani, hogy minden szülés más, így a másodiktól sem - egészen a szülés előtti reggelig!

(hiszen azon kívül, hogy rohadtul fog fájni nem tudtam mi történik majd)

Előző nap beszéltük meg az orvossal, hogy reggel 6-ra megyek a kórházba és indítják a szülést.. Mindenki azt mondta, hogy nekik a 2. fájdalmasabb volt, mint az első, valamint hogy az indított szülések rosszabbak, mint ha magától indul...

Életemben nem rettegtem úgy, mint azon a reggelen...

Jogosan 😁

Sokkal rosszabb volt 😅 Jobban fájt, nehezebben ment minden, nem úgy voltak a dolgok, mint az elsőnél..

2018. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog hanem fájdalmas!


Nem én sem féltem a szüléstől,inkább izgatott voltam!nálunk minden jol zajlott szülés alatt,csak kitolasnal a baba szívhangja rohamosan csökkent és így sürgősségi császár lett a vége! Már másnap mondtam h újra csinálnám,pedig altattak is,tobb napig 0-24 migrenes fejfájással szenvedtem(olyan szinten h csak vízszintesen tudtam feküdni mert akkor volt a legelviselhetobb).felülni hetekig fájdalmas volt :D

Figyelj ha egyszer bent lesz a baba,akkor annak valahogy ki is kell majd jonnir :P

Amúgy meg ne is olvasgass meg nézz ilyen videókat mert ahogy mas is írta a tied úgysem ilyen lesz :)

2018. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, amikor terhes lettem már nem a szülèstől fèltem! Akkora már ugye eldőlt, hogy vagy így vagy úgy, de meg kell szülni a gyereket. Inkább azon aggódtam, hogy rendben legyen minden!
2018. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem féltem soha a szüléstől, nagyon vártam már, mert nagyon nehéz terhességem volt. Viszont iszonyatos szülésem volt, majdnem meghaltunk, így nem vállalunk másodikat. Pedig nagyon szerettünk volna 2-3 gyereket, de egy ilyen terhesség (9 hónapot feküdtem veszélyeztetetten) és majdnem halálos kimenetelű szülés után nem merek bevállalni még egyet :( Amúgy meg csak annyit tudok tanácsolni, hogy fogadd el, hogy ez kell ahhoz, hogy gyereked legyen. Vagy ha az nem megy akkor örökbe is fogadhatsz, és akkor gyereked is lesz és nem kell szülnöd se.
2018. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy ijesztő érzés, de amikor te leszel terhes, teljesen más lesz minden. Csak arra fogsz gondolni, hogy minden rendben legyen végig a terhesség alatt és a szülés közben is. De ha még sokáig fennáll ez a probléma, akkor lehet, hogy nem ártana felkeresni egy szakembert, ez legyen a végső megoldás, ha másképp nem tudod elengedni ezt a rettegést.
2018. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Jó, hogy itt ennyi bátor válaszoló gyűlt össze hirtelen. Nem cinikusságból mondom, tényleg örülök neki, ha mások ilyen pozitívan, könnyedén fogják fel a dolgot. Én azért féltem előzetesen nagyon. Egyrészt attól természetesen, hogy valami baj lesz, súlyos, akár végzetes komplikáció fog fellépni. De nemcsak ettől, hanem attól is, hogy fájni fog borzasztóan, és nem bírom majd ki. És tényleg fájt borzasztóan, de valahogy kibírtam végül. Persze utólag már én is azt mondom, hogy megérte minden szenvedés őérte. Meg szeretnénk majd kistestvért is neki, szóval nem tántorított el a dolog, hogy végigcsináljuk újra. De én bevallom férfiasan, hogy féltem előzetesen nagyon. És a következő előtt is ugyanúgy félni fogok szerintem.
2018. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!