Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tudok tenni, hogy gyors...

Mit tudok tenni, hogy gyors legyen a szülésem és nem fájjon annyira, hogy ne legyek görcsös és "hisztis"?

Figyelt kérdés
2007. nov. 27. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt nyugodj meg, az segít! Ha problémamentes volt a terhességed, mitől kéne félned? Van megoldás mindenre: szedhetsz homeopátiás bogyókat a tágulás könnyítésére (valamikor a terhesség vége felé kell elkezdeni a szedését), létezik érzéstelenítés, aztán ha apás szülést akartok, majd apa megnyugtat, stb. A vajúdás hossza általában adottság kérdése. Nem kell attól sem aggódni, ha elnyúlna, mert az is ahhoz visz előre, hogy megérinthesd végre a picurodat! Mindig erre gondolj, ha ideges és "hisztis" vagy, azzal neki is ártasz. Nyugiiiiiiii, minden rendeben lesz!!
2007. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz előre. Azt sem tudod mitől félsz. Lehet, hogy semmi okod nincs rá. Csak a szülőszobán fog kiderülni, hogy milyen szülésre számíthatsz, erre nem lehet felkészülni.

Vannak bizonyos légzéstechnikák amiket érdemes megtanulni és begyakorolni. Segítik az ellazulást a két fájás közötti időben, és segít leküzdeni a tolófájásokat, akkor amikor még nem kell nyomni. Valaki legyen melletted elejétől a végéig, és a fájások alatt maszírozza a derekadat, nagyon sokat segít. Legalábbis nálam bevált.

Ne izgulj, lazíts ez a legtöbb amit tehetsz.

Könnyű szülést kívánok.

2007. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez emberfüggő és nem felkészülés kérdése. Nekem 10 órás vajudás volt és gyors szülés. Azonban amikor elfolyik a magzatvíz és jönnek a fájások már nem fogsz gondolni a félelemre csak arra, hogy hamarosan vége és láthatod a babádat. Én arra gondoltam, hogy minél ügyesebben nyomok, annál előbb meg lesz a baba. Egyébként én is jajgattam és panaszkodtam, nem fog senki leszidni érte.

Sok sikert a babához és a szüléshez!

2007. dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!