Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy korkülönbséggel szülni?

Nagy korkülönbséggel szülni?

Figyelt kérdés
Akinek a többedik babája 7-8 évvel később jött, milyen volt a szülés gyorsasága?
2018. febr. 6. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

7 év van gyermekeim között, 5 hónapos a pici.

Mindkettő ugyanúgy kezdődött, magzatvízfolyással éjszaka, 37+3. héten. Ami más volt:

1. esetében elfolyt az összes víz, kaptam EDA-t, 9 óra alatt szültem, gátmetszés kellett, pár cm.


2. esetében csak repedt a burok, nem folyt az összes víz el, 13 óra vajúdás után burkot repesztettek, EDA-t nem kaptam, 14 óra után lett meg a baba. 2 cm vágást ejtettek az előző vágás helyére (ugyanaz a fogadott doki)


Egyiknél sem tágultam rendesen, csak oxitocin utan. Mindkettő viselhető volt, fájt persze, de nem ordítoztam. Elsőnél nem kaptam beöntést, másodiknál igen, egyiknél sem volt baleset.

Szóval nekem hosszabb volt a 2. szülés 5 órával, de csak mert nem szakadt ki az egész burok! Ha szakadt volna, kb. 4-6 óra lett volna, azt mondta a sznő és a doki, de nem akartak előbb repeszteni, bíztak a természetben. Hát hiába, mert kellett a repesztés :) De onnan 55 perc múlva meglett a lányom!

2018. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még annyi, hogy 2. baba után már 10 orával ültem, míg 1. babánál kb. 2 hét múlva tudtam csak :)
2018. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A két fiam 14 hónap különbséggel született, a kislányom 10 évvel később. Mindegyikükkel 16 órát vajjúdtam. A kislányommal veszélyeztetett terhes voltam, majdnme császár lett a vége
2018. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan, akinek legalább 3 szülése volt már és mindegyik egyre gyorsabb volt, majd ezután lett a nagy korkülönbség? Konkrétan az érdekel, hogy ha amúgy normál és gyors lefolyású szülései voltak, akkor a nagy korkülönbség után újra olyan lesz-e, mint elsőnél, hogy pl 8 óra, nem úgy, mint a legutolsónál, ami pl 2 óra...vagy az még gyorsabb?
2018. febr. 6. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyukám császárral szülte a nővéremet 28 óra vajúdás után. Én 3 óra alatt megszülettem (9 év van köztünk), ahogy az orvosa mondta “úgy szült, mint egy 16 éves a 3.gyerekét.” Öcsénk szintén császárral született (7 évvel fiatalabb nálam).


Nekem az első szülésem gyors volt, 4 óra volt az egész. A dokim mondta, mert most ismét várandó vagyok (igaz kicsi korkülönbséggel), hogy ne 3 perces fájásokkal menjünk a kórházba, mert legközelebb még gyorsabb lehet.

2018. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!