Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi most Egerben az "elfogadott...

Mi most Egerben az "elfogadott" tarifa szülésnél?

Figyelt kérdés

2 éve szültem, akkor 50 ezer forintot adtunk az orvosnak és 30-at a szülésznőnek.

Most is kb ennyit gondoltam, de valaki mondta, hogy ő azt hallotta, hogy a magánrendelési tarifa 10x-esét várják el a dokik. Én most 6000-ért járok magánrendelésre.

Hasonló cipőben járok, segítsetek!!!!

Köszi!


2010. jún. 7. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy hallottam hogy a 10x-sét kell adni:)
2010. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért kell adni?????????????????Ki van valahova írva,hogy csak pénzért lehet szülni?Nem értem..:-(Én 3.babát szülöm majd Egerben,de ugy gondolom ha nem adok is el kell lásson és ha nem tetszik ahogy csinálja vagy csinálja akkor szóvá teszem ha kell kicsit keményebben is.Ne hagyjátok hogy kihasználják(pénzkérdés legyen) a legszebb napotok a világon.Bocsi igaz nem ez volt a kérdés:-D
2010. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Tudom, vannak páran úgy vele, hogy az orvos is a dolgát végzi, és ez igaz. Viszont én adok pénzt, ezt így látom jónak. Nyilván nem kell adni, ezt senki sem mondta, mindenki maga dönt. :)

Én a gyerekem háziorvosának is viszek egy kis csomagot a névnapjára, és a bölcsis gondozónőket is köszöntöttem pedagógusnapon, bár ez nem pont ugyanaz, mint a hálapénz. Természetesen, ha valami miatt nem leszek elégedett, akkor más a dolog állása....

2010. jún. 7. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nagy bátran nekiindultam szülni fogadott doki és szülésznő nélkül, mondván, hogy ez a dolguk, másra is kell a pénz. De én SOHA TÖBBET ÍGY!! Szarba se néznek, lekezelőek, nemtörődömek veletek, ha nincs fogadott valakid. Egyébként, hogy a kérdésre válaszoljak, igen a tarifa 10x-ét szokták adni. Te még jól is jársz, mert "csak" 60000 kell kiperkálnod a dokidnak :))


Amúgy megkérdezhetem, hogy kinél fogsz szülni?

2010. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én meg sokallom, amit a szülésznőnek fizettetek anno. Mikor szültem, a többiek a fogadott szülésznőnek olyan 20e körül adtak.


utolsó voltam

2010. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hahó!


Ahogy én átgondoltam a dolgot, nem fogok 60.000-et adni a dokinak, mert a 35. héttől NST-re is magánrendelésre járok. Május 19. óta ma megyek a 4. NST-re, ami azt jelenti, hogy 24.000,- Ft csak egy hónap alatt. (Bár ma lesz súlybecslés is, így lehet, hogy 9.000,-et kell fizetni)

Szóval én nem fogom a 10x-esét odaadni a magánrendelési tarifának.

Mostanában egyre többet hallom, hogy csak a betöltött 6. hónap után szabad magánrendelésre menni... :)


A szülésznőnek anno egyáltalán nem sajnáltam azt a pénzt, mert szerintem vérprofi volt, illetve az én személyiségemhez pont olyan "szülésvezetés" kellett, amit ő képvisel.

:)

2010. jún. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!