Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mennyi valós...

Szerintetek mennyi valós esély van VBAC-ra (császár után hüvelyi szülésre)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg lehetséges, az érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire szokott működni. A kórház, ahol szülök, elvileg támogató, de nem sok sikertörténet van.


Az előzmények: első szülés császár, nem miattam, faros baba miatt kiírtak programcsászárra 38+6-ra. Ezt végül 2 nappal előrébb hozták terhességi magas vérnyomás miatt (toxémia nem alakult ki, fehérje nem volt a vizeletben). Nem volt jó élmény, rossz se, de olyan semmilyennek éltem meg az egész szülést. Most másodjára megpróbálnám természetesen, már ha a baba befordul, és ezúttal a végén is jó marad a vérnyomásom. A két szülés között 3,5 év telik el. Össze szokott ez azért jönni, vagy néhány kivételtől eltekintve csak városi legenda?


2018. febr. 11. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az orvostól függ és a te életkorodtól.

Szomszédomnak sikerült. Császár után 3 évvel szült természetes úton, de ő 21 éves volt és nem volt fogadott orvosa.

2018. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A doki természetes szülés párti, ő volt az elsőnél is, de ugyebár lábtartásos farfekvésnél nem nagyon van választás.


27 éves voltam elsőre, most 30 leszek. Szóval nem vagyok nagyon fiatal, de talán nem is idős kismamának számítok.

2018. febr. 11. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik kórház az? A Szent Imrében sok orvost találsz, aki támogat. De a dokival előre kell tisztázni, hogy ezt szeretnéd, és akkor hamar kiderül, vállalja-e.
2018. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sajnos budapesti, tudom, hogy az Imre és az István élen járnak ebben, de nekem ez nem kivitelezhető. Nem a dokival van egyébként gond, ő vállalja, ha minden körülmény adott, maga a kórház is tök támogató, csak ennek ellenére kevés a sikertörténet.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ez tényleg kb. ilyen lehetetlen küldetés, hogy ennyire kevés pozitív példa van, vagy csak túlóvatoskodják.

Én úgy vagyok vele, hogy szeretném, de nyilván nem mindenáron, az elsődleges cél, hogy mindketten épen és egészségesen jöjjünk ki a szülésből. Ha császárral, akkor azzal, de ha van rá mód, legyen természetes. De a beszámolókat olvasgatva itt-ott kicsit olyan érzésem van, hogy többnyire azt mondják, hogy oké, megpróbálhatod, aztán a legelső adandó alkalomnál, amibe bele lehet magyarázni, hogy császárok, már visznek is a műtőbe.

2018. febr. 11. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van, 21 évesen szültem az elsőt. Császár lett a vége mert zöld magzatvíz volt és nem tágultam a baba szívhangja pedig nem volt már jó.24 évesen a másodiknál magától indult szülés volt simán.30 évesen majdnem otthon szültem meg és egy óra alatt lett meg simán.
2018. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem (pontosabban amit én látok a munkám során), hogy erősen függ attól, mi miatt volt az első császár.

Ha medencevégű fekvés miatt, de a második koponyavégű, akkor egészen jó esélyeid vannak.

Akinek a méhszája nem tágult x óra után sem, annak jellemzően a másodiknál sem szokott...

2018. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint nem olyan rosszak a kilátások :) Bár az sajnos nem derült ki, hogy tágulok-e, de akkor legalább nem esélytelen.
2018. febr. 12. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!