Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bevállalnátok így természetes...

Bevállalnátok így természetes szülést?

Figyelt kérdés

Epilepsziás vagyok, és ha stresszes helyzetbe kerülök, vagy le van gyengülve a szervezetem akkor rögtön kisrohamot kapok (pár másodpercre kikapcsolok, nem tudok magamról, mikor magamhoz térek nem emlékszem mi történt), de vérvételtől, nagyon erős fájdalomtól nagyroham is sajnos előfordul (ez max 2 évente 1x van, ilyenkor szintén kikapcsolok, elájulok, és remeg a testem), még gyógyszer mellett is.


Mivel a szülés stresszes, fájdalmas, és kimerítő, így félek hogy rohamot kapnék és jó esetben sürgősségi császár lenne, rossz esetben valami történik a babával.


A szülész-nőgyógyászom szerint az epilepszia nem kizáró tényező, és ha amúgy a mindennapi életben nincsenek rohamaim akkor tudok természetes úton szülni, de ha nem akarok akkor írassak a neurológussal papírt arról hogy ő nem javasolja, és akkor programcsászárt ír ki.


A neurológus azt mondta, hogy megírja nekem a papírt ha azt szeretném, de igazából ő is egyet ért abban hogy az epilepszia magában nem ok a császárra, és sok epilepsziás szül természetes úton.


Én úgy gondolom hogy jobb egy gyors műtét mint azon aggódni hogy túléli-e a kisbabám, de persze ott van az is hogy az orvosok biztos jobban tudják mint én.


Ti mit tennétek?


2018. febr. 12. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Császárt választanám. Mindenképpen. Akkor egyedül 100% hogy mindketten túlélitek. Ha pl a baba már bent van a szülőcsatornában, te pedig rohamot kapsz, akkor már sürgősségi császárra sincs idő, és nem biztos, hogy a baba túléli. Én nem vagyok epilepsziás, de a rengeteg vérveszteségtől majdnem elájultam, pont ilyen helyzetben, amikor már késő lett volna a császárhoz. Még egyet tudtam nyomni, és kint volt a baba, utána el is ájultam. Ha egy akár csak 2 perccel előbb történik, már mindketten halottak lennénk. Nem kockáztatnék.
2018. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A császár nagyműtét, ami legalább akkora stressz a szervezetnek, mint a sima szülés... vagy még nagyobb. Mivel az epilepszia idegrendszeri betegség, nem te irányítod, így akár a műtéti előkészítés, altatás, vagy akár a műtét közben is jöhet a roham, ami pont olyan veszélyes a babára nézve, mintha simán szülnél.


ha az orvosom azt mondaná, hogy nagyon nagy valószínűséggel biztonságosan meg lehet epilepsziával szüli egy gyereket, és ezért vállalja is a szülést, akkor simán belemennék.

2018. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Csàszàrt vàlasztanàm. Szerettem volna természetesen szülni nem jött össze. A csapból is az folyik, hogy a természetes szülés a legjobb, de ha te úgy érzed nem megy ezért vagy azért ez csak a te döntésed, ha nyugodtabb lennél a csàszàrral vàlaszd azt. Az is egy csoda amikor odanyújtsàk hogy puszild meg és megfigyelés után kiviszik neked.
2018. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A császár csak akkor lehet kevésbé stresszes, ha altatnak, az viszont nagyobb kockázatot jelent a babának is és programozottnál annak is van bőven több előkészülete, mint egy vérvételnek (beöntés, egy óra infúzió, esetleg "kicsit" vajúdva megvárni, amíg beférsz két sürgősebb műtét közé). És hát utána fáj nagyon, amikor már a gyereket is el kell látni. Sajnos nincs olyan szülés, ami tutira megtervezhető, nem fáj és nem stresszes és teljesen mások csinálják helyetted.

Ha szerinted a császárban nagyobb a bizalmad, válaszd azt. De talán nem jó taktika arra készülni, hogy biztos el fogsz ájulni... még akkor is, ha ez elvileg nem pszichoszomatikus, ördögi kör, hogy mi hat mire, és talán érdemes lenne szakemberhez fordulni, ha valami plusz kapaszkodót keresel, esetleg megtalálnád valami stresszoldó módszerben (agykontroll, önhipnózis, meditáció, "telepatikus" megbeszélés a babával... amelyik szimpatikus).

2018. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is epilepsziás vagyok, nálam a kialvatlanság és nagyfokú stressz vált ki rohamot. Az első gyermekem sürgősségi császárral született, mert rohamom lett. Szerencsénk volt, mert a 37. héten befektetett a doki, mert folyton keményedett a hasam. Így a kórházban tört rám a roham, vacsora közben. Hasra estem, a méhlepény levált, azonnal rohantak velem a műtőbe... Óriási fennforgás volt, nagyon nagy szerencse volt, hogy nem otthon történt, mert egyikünk sem élte volna túl. Egyébként sima szülésre készültünk. Mivel a terhességemet megelőzően már évek óta gyógyszerszedés mellett nem volt rohamom, meg az EEG eredmények is jók lettek, így a neurológusom fokozatosan leállította a gyógyszerszedést, mielőtt terhes lettem. A terhességem alatt sem szedtem gyógyszert emiatt. Meg is lett az eredménye...Persze ezután rögtön visszaállították nálam a gyógyszert (Lamolep). A második terhességem gyógyszer mellett hordtam ki, szülészorvost váltottam, aki nem kockáztatott és programcsászárral egészséges kisfiam született. Ekkor szülest követően az őrzőben rohamot kaptam (eleggé stresszeltem előtte...). Nemrég született a harmadik gyermekem, szintén programcsászárral gyógyszerszedés mellett. Problémamentesen zajlott minden, nagyon jó élmény volt. Én nem kockáztatnék a helyedben. Intézd el, hogy programozott császárral szülhess. Jó egészséget nektek!
2018. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a program császárt választanám. De szerintem ezt Te is érzed, és nem véletlenül!

A Te esetedben feleslegesen írni, hogy kellene próbálni a hüvelyi szülést, nem is értem, aki ezt írja, szerintem ha maga lenne ebben a helyzetben mind a biztonságos utat választanák, ez a baba és a Te érdeked is!

Jó egészséget kívánok Nektek!

2018. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nincs epilepsziásm,de 3x szültem természetes úton.

Mindhárom gyors volt és probléma mentes.De így is nagyon stresszeltem és a fájdalom leírhatatlan.

Plusz agyban nagyon ott kell lenni,hogy az ember a fájdalom miatt ne essen szet.

Én a helyedben nem is gondolkoznék,tuti elontézém hogy programozott császár legyen.Persze annak is vannak kockázatai,de szerintem ha a te eseteket vesszük ezek jóval kisebb kockázati tényezők mintha rad jönne egy roham a szülés alatt bármikor.

2018. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 császárom és 2 természetes szülésem volt.A természetes szülés mellett teszem le a voksom általában,DE ha a te helyedben lennék inkább a program császárt választanám.Sokkal kiszámíthatóbb,tudsz rá készülni mi fog történni.Izgatott leszel,meg fogsz stresszelni így is,de szerintem a pcs a jobb megoldás (és kérhetsz másodvéleményt másik orvostól)
2018. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenképpen a császárt választanám a te helyedben
2018. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok,azzal a különbséggel hogy nem aktív az epilepsziám,nem szedek gyógyszert (4éve volt nagyrohamom,előtte is 5évente 1) és így is elsőre megjavasolta a pcs-t a neurológus.Nőgyógyászom is azt mondta hogy epilepsziánál nem kontraindikált a csm..Érdeklődnék hogy végül mire jutottál?Remélem minden rendben ment!Ugyanazon a véleményen vagyok egyébként mint te,ha elkerülhető,tehetek ellene hogy baj legyen akkor inkább a pcs!!!

2018. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!