Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen veszélyes a...

Tényleg ilyen veszélyes a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Elnézést előre is,ha picit butának tűnik a kérdésem.

Mindig természetes szülést képzeltem el magamnak,sose jutott eszembe,hogy császárt kérjek és ezért lefizessem az orvost.

Viszont az imént olvastam itt egy kérdést,ahol több oldalon keresztül írták a császárt kért anyukák,hogy mennyire jól döntöttek és mennyivel biztonságosabb császárral szülni.

Őszintén szólva kicsit le vagyok döbbenve.

Én most hallottam először ezt,persze lehet én vagyok tájékozatlan.

Tényleg ennyivel jobb és biztonságosabb a császár?

Félre értés ne essék,nem szeretnék vitát szítani és eszem ágában sincs császárt kérni,de most nagyon elgondolkodtatott ez a dolog.

Üdv.:22hkm



2018. febr. 18. 18:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom melyik váaszban olvastam, de a vizelettartási problémák azok nem a szülés módjától alakulnak ki, hanem magától a terhességtől.
2018. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%
Császárom volt, nem kértem, nem volt más választás. Harant fekvésű volt. De nem hiányzik az a mérhetetlen fájdalom amit ismerősök meséltek hüvelyi szülésnél.A mütet után nehezen mozogtam de gyorsan regenerálódtam.
2018. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
59%

Elég sok peches ismerősöd lehet kedves előző. Én három gyermeket szültem természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül eltekintve a gátmetszés helyi érzéstelenítésétől. De mérhetetlen fájdalmam egyiknél sem volt. Mondjuk erős fájdalom az utolsó szakaszban igen, de nem elviselhetetlen.

Nem érdem hüvelyi úton szülni és nem bűn, hanem sokszor életmentő császármetszéssel.

2018. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
14# barátnőm szuleset a golyodon vartuk.orditott hogy zengett a folyoso pedig nem egy nyafogos fajta. Repedt, fel evig inkontinencia betét. A szex még most is hondot okoz naluk. Masik ismerodom babaja fertozest kapott szules közben, ket hetig voltak bent. Akikkel együtt voltam korhazban mindenki brutális fajdalomrol beszelt, volt akinek mind a két szeme teljesen bevérzett.
2018. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
#12-es vagyok. Mi a probléma válaszommal? Amit írtam az csak az igazság ha tetszik, ha nem!!
2018. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
75%

A császármetszés igenis nagy műtétnek számít. Nem attól nagy vagy kicsi egy műtét, hogy meddig tart és mekkora a vágás, hanem mondjuk attól, hogy milyen rétegeket nyitnak meg. A császármetszés során megnyitják a hasüreget, tehát igen is egy nagy hasi műtétnek számít attól, hogy valaki 25 perc alatt megcsinálja.


Egyébként pedig a hüvelyi szülés is lehet gyors és komplikációmentes, ahogy a császár is. És mind a kettő lehet szövődményes.

Császár közben sérülhetnek egyéb szervek (pl. hólyagsérülés), felléphet nagyfokú vérzés, későbbi szövődményként előfordulhat sebfertőzés, sebgyógyulási zavar, még később pedig összenövések alakulhatnak ki a hasban, ami egyrészt akár krónikus fájdalmat okozhat, másrészt a későbbiek során akármilyen hasi műtétre van szüksége az illetőnek, eléggé megnehezítheti a helyzetet. Emellett növeli a későbbi méhlepénytapadási rendellenességek előfordulását is, aminek a súlyos formáiba bele is lehet halni. A császármetszés hegében előforduló endometriosisból sem egyet láttam....

A császármetszés hegében kialakulhat ún. niche, ami a későbbiekben vérzészavarokat okozhat.

Hogy az újszülöttre milyen hatással van, arról mondjuk inkább gyerekgyógyász tudna nyilatkozni, de általában gyakoribb náluk az adaptációs zavar tudtommal. Olyan feltevések is vannak, hogy a császáros babáknak más lesz a bélflórájuk, ami növelheti bizonyos betegségek kialakulásának kockázatát, de nem tudom, ez alátámasztott dolog-e.

Egyébként pedig nem kell azt gondolni, hogy egy császármetszés során a kiemelés mindig olyan marha egyszerű. Szerintem sokan úgy képzelik, hogy csak benyúlnak a gyerekért és hopp, már kint is van. És jó esetben tényleg kb. ennyi, de azért láttam én már olyan császármetszést, ahol fogóval vagy vakuummal kellett kiszedni a magzatot, mert máshogy nem bírták. (És nem, nem az orvos bénasága miatt).


Hüvelyi szülésnél előfordulhatnak ugye lágyrészsérülések, amik később akár a szexuális életben, akár a széklet- és vizelettartásban is okozhatnak problémákat. Gáttájékon is ugyanúgy előfordulhat sebfertőzés, sebgyógyulási zavar, későbbiekben a gátmetszés hegében endometriosis is. A babánál is nyilván lehetnek gondok, ha elakad a szülőcsatornában és szülésbefejező műtétre kerül sor. Vállelakadásnál szintén lehet sérülés.


Rezidensként elég sok természetes szülést és császármetszést látok, de így is csak azt tudom mondani, hogy mind a kettő lehet jó és problémamentes, de mindkettő lehet olyan, amit senkinek se kívánnék.

Azt gondolom, hogy ha szépen -esetleg minimális rásegítéssel- haladnak a dolgok a maguk útján, akkor a természetes szülés jó. Viszont ha gáz a szituáció, akkor inkább egy császár, mint egy erőltetett és esetleg rosszul végződő természetes szülés.

Igazából a kérésre végzett császármetszéssel sem feltétlenül lenne probléma, sok országban ez teljesen opcionális dolog, a baj az, hogy a nők nagy része azért nincs tisztában teljesen az egyik- és a másik út előnyeivel és hátrányaival. Na meg az egyre több császármetszés még több császármetszést és későbbi szövődményeket generál. Mert ugye ha már az első császár volt, onnantól kezdve a második jó eséllyel szintén az lesz, a harmadik meg aztán pláne. Negyedik meg ugye nem is lenne ajánlott igazából.

Aztán jönnek a krónikus kismedencei fájdalmak, amikre aztán lehet csinálni a soksok laparoszkópiát, meg jön majd a sok placenta increta meg percreta, ami további császárokhoz vezet.

2018. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
53%
10, komolyan nem értem, te tényleg nem fogod fel, hogy a program és a sürgősségi kvára nem ugyan az??? Tőletek származnak a császáros rémtörténetek...
2018. febr. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
63%
na de a kérdésre nem válaszoltam. Császárom volt, pillanatra nem bántam meg. EGy komplikációmentes hüvelyi biztosan jobb, de azt soha senki semmikor nm fogja neked megígérni, hogy a te szülésed ilyen lesz. Semmit nem tudhatsz előre, soha nem tudhatod, hogy 100%-osan kerültök ki mindketten belőle, nem lesz a babának és neked sem akkor, sem később, akár maradandó baja. A császárnál megvan a kontroll, percre pontosan tudják a dokik, mi fog történni, és sokkal-sokkal kisebb bármi problémára az esély. És még mindig inkább legyen egy kis vágás a babán (ha már ezt hozták fel példaként, igaz ez is kb 2000ből 1 eset), mint hogy vákummal húzzák ki oxigénhiányosan.
2018. febr. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg el kellene végre fogadni, hogy a szülés (akár természetes, akár császár) MINDIG hordozza magában annak a lehetőségét, hogy baj lesz, sőt, az anya vagy a baba halálának esélyét is.

A császármetszésnél sem mindig urai az orvosok a helyzetnek. Nincs olyan, hogy azért legyen császár mert akkor tuti hogy nem lesz senkinek baja.


Aki gyereket vállal, az vállalja azt is, hogy LEHETSÉGES egy akár tragikus kimenetel is. Nyilván, itt Európában meg a fejlett országokban egyre ritkább, de benne van.


Szerintem nem kérdés, hogy egy problémamentes hüvelyi szülés jobb a babának és az anyának is, mert az a természetes, az indítja be a hormontermeléseket mindkét részről, egyszerűen arra van programozva az ember, hogy így szülessen és így szüljön meg.

Ha baj van, akkor kell császározni, szerintem ezen nincs mit vitatkozni.

2018. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
41%

Nincs olyan szules, hogy termeszetes, honnan veszitek ezt a szot?

Ket fajta van. Huvelyi es csaszarmetszes.

Vaginal birth es caesarian section. Mert Mari neni Ozdrol igy hivja, attol meg helytelen.

2018. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!