Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ilyen veszélyes a...

Tényleg ilyen veszélyes a természetes szülés?

Figyelt kérdés

Elnézést előre is,ha picit butának tűnik a kérdésem.

Mindig természetes szülést képzeltem el magamnak,sose jutott eszembe,hogy császárt kérjek és ezért lefizessem az orvost.

Viszont az imént olvastam itt egy kérdést,ahol több oldalon keresztül írták a császárt kért anyukák,hogy mennyire jól döntöttek és mennyivel biztonságosabb császárral szülni.

Őszintén szólva kicsit le vagyok döbbenve.

Én most hallottam először ezt,persze lehet én vagyok tájékozatlan.

Tényleg ennyivel jobb és biztonságosabb a császár?

Félre értés ne essék,nem szeretnék vitát szítani és eszem ágában sincs császárt kérni,de most nagyon elgondolkodtatott ez a dolog.

Üdv.:22hkm



2018. febr. 18. 18:09
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#30

Igen, pechem volt, de előre nem lehetett látni, mert a kitolási szakaszig minden normális mederben folyt.

Mivel mindenki egészségesen átvészelte a szülést, bennem nem hagyott nyomot, csak egy sztori lett belőle. Annyi "előnye" volt, hogy az első 1-2 hétben ki tudtam pihenni magam a fizikai felépülés miatt. Ezért később már pihenten tudtam ellátni a babát.


A vérveszteség miatt a szervezetem úgy döntött, hogy inkább vért termel, mint tejet, ezért tápszeres lett. Két hétig próbálkoztam a tej megindításával, fejtem, "szoptattam", de röhejes, 1-2 csepp mennyiség jött csak.

Két hét után a gyerekorvos mondta, hogy ez nettó önkínzás, nyugodjak meg, a tápszer is teljesen jó a gyereknek. A tápszer miatt pedig jobban szét tudtuk osztani a feladatokat az apjával. Felváltva keltünk hozzá éjjel etetni, vagy ha nagyszülők is ott voltak, akkor ők is tudták etetni. Szerencsére 6 hetes korára elmúlt a kólika isá, onnantól 10-12 órát egy mukkanás nélkül átaludt. Állítólag én is elég hamar átaludtam az éjszakákat, így a kialvatlanság elkerült minket. A 7-8 óránkat zavartalanul meg tudtuk aludni, ezért sem én, sem az apja nem bukott ki az alvásmegvonás miatt.

2018. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Bunnygirl12 válasza:
20%

26.válaszoló.

Te degenerált.

dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!