Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Teljesen próblémamentes...

Teljesen próblémamentes terhességnél kinek, hogy indult meg a szülés?

Figyelt kérdés

És mikor, milyen volt? (hosszú, gyors, könnyű, nehéz...?)

39 hetes vagyok, semmi panaszom nem volt eddig, se hányinger, se derékfájás, se vizesedés stb.


2010. jún. 9. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Első terhesség: 40+6 hétnél éjfél után 5 perccel "felugrottam", hogy mi nyilalt a derekamba, reggel 6:51-kor megszületett a lányunk.

Második terhességnél: 40+4 hétre reggel magzatvízvizsgálaton közölték, hogy fáradjak fel a szülőszobára, mert sárga a magzatvíz (belekakált). 1 óra adatfelvétel, majd rá 2 órára megszületett a 2. lányunk.

Burkot repesztettek ami abszolút nem fájt, a 2 órából másfelet simán elbeszélgettünk a férjemmel, az utolsó fél óra volt nagyon durva, de nagyon könnyű, gyors szülés volt mindkettő. Második lányunk pénteken lesz 3 hetes úgyhogy még friss az élmény :)

Kívánok neked is olyan gyorsat, problémamenteset és könnyűt mint nekem és jó egészséget.

2010. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!!Nekem sem volt semmi gondom!!41+4 nappal túlhordtam és már meg indították a szülést!!(burok repesztés+oxitocin)

22órán keresztül vajúdtam aztán végül császár lett!:)

2010. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első szex után hajnalban, a második az ikeában :)
2010. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

40+4-en szültem. Előtte éjjel nyűglődtem, sehogy se volt jó, keményedtem, tiszta hiszti voltam (meleg volt, és már alig vártam, hogy kibújjon:D)

Másnap mentem vizsgálatra és nst-re, se fájás, se semmi, méhszáj 3000-es.

Ehhez képest du. 4-kor megkezdődtek a fájások, 6-ra jól felerősödtek, és 5 percesek lettek, úgyhogy bementünk a kórházba. 7-kor értünk be, ott ment el a magzatvizem, és már 3 ujjnyira nyitva voltam. Miután elment a magzatvíz, elmúltak a fájások (nagyon virgonc voltam, hogy ennyi a szülés, nem fájt semmi:D) Persze a fájásgyengeség miatt nem tágultam tovább, úgyhogy este negyed 10-kor kaptam oxitocint, ami nagyon felgyorsított és felerősített) mindent, a végére már percenként jöttek a fájások, és egy percig tartottak, de 22.50-ra már a kezemben volt a fiam:) Szóval összességében nagyon gyorsnak és könnyűnek mondanám a szülésemet.

Neked is hasonlóan gyors és könnyű szülést!

2010. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem sehogy...

A kiírt időpont után egy héttel becuccoltam a kórházba, ott 5 napon keresztül indították ( napi 2-4 óra infúzió-oxitocin- méhszájérlelő zselé, stb) aztán 5. nap reggel az infúzió után burokrepesztés, majd császár.

A második sem indult be, betöltött 40 hét után megműtöttek,, harmadiknál meg automatikusan császároztak.


Könnyű szülést, sok boldogságot Neked!!!!!!!!!

2010. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is elsőt indítottták 8nap tulhordásnál,császár lett.Másodikkal 2nappal a kiírás előtt elfolyt a magzatvíz itthon.Ez is császi lett a kis korkülönbség miatt!3.at őszre várjuk,automatikusan császi lesz!
2010. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem aztán terhesen tényleg semmi bajom nem volt. Kiírt napon méhszáj vizsgálat után egyből beindult a szülés. Burokrepesztés, oxitocin, 8 óra alatt lett meg a baba.
2010. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Reggel fél 7-kor elment a nyákdugó, fél8- kor elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba, fájás semmi, méhszáj 2 ujjnyi volt. Délután 3 kor szülőszoba, infúzió- na akkor volta baromi fájások, este 7re lett meg a lányunk. Előtte nap nst-n voltam, semmi jele nem volt, hogy készülődik a bébi.
2010. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gyönyörű 9 hónap után közel 38 hetesen megvizsgált a dokim (méhszáj) és ezzel véletlen el is indította a szülést. Csak ezt én akkor még nem tudtam :) Másnap este kezdett fájni a hasam, hajnali 4-re mentünk be a kórházba 3 perces fájásokkal, és alig 4 óra múlva meglett a babám :) Pnt a 38. hetet töltötte be :)
2010. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 9. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!