Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nem akarok magánklinikán szülni? Nekem már a fogadott orvos is bőven elég.

Figyelt kérdés

Ikreket várok és elég komplikált terhességem van a fekvésük miatt, ezért is fogadtunk orvost. Viszont a városunkban van egy jóhírű magánklinika, férjem egyre többet nyüstöl, hogy menjek oda szülni.


Nekem már a fogadott orvos-féle sznobságtól is herótom van, de rájöttem hogy ez azért kell, nehogy a babáinknak baja essen a szülésnél. De attól nem esek hasra, hogy 3 napot ki kell bírnom pár emberrel egy szobában és ha száraz zsömlén kell élnem az se érdekel, úgyis kapok otthonról kaját.


A pénzünk meglenne hozzá, de nekem nem kenyerem ez a kivételezés dolog, én megszoktam a nem nagylábon élést fiatal koromban, szóval ma már hiába keresek jól, akkor is megnézem, mire költök.


Hogy értessem meg vele, hogy azt a pénzt inkább a gyerekre költöm?



2018. márc. 6. 18:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Magánklinikán nincsen, csak a nagy állami kórházban, annak viszont országos híre van. Ezzel biztos meg lehet győzni a férjem, nyilván a babák egészsége az első és legfontosabb. Most amúgy kezdi elfogadni a dolgot, mert látja h nagyon nincs ínyemre a dolog, de ha a PIC-es dolgot is megemlítem neki, merem remélni végleg elengedi ezt az ötletet.
2018. márc. 8. 08:13
 12/21 A kérdező kommentje:
A VIP szobáról még nem is hallottam, de ötlet lehet. Azt leszámítva, mekkora pénzkidobás. :)
2018. márc. 8. 08:19
 13/21 hétangyal ***** válasza:
6%
Bárcsak lehetőségem lett volna magánklinikára. A nyugalom, a megbízhatóság rengeteget jelent. Főleg ha komplikált a terhesség. Ott nem kell órákat várni, ha segítségre van szükséged, mert még fogadott orvos esetén is várni kell. Ez nem sznobság!
2018. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
3%
Halgass a férjedre! Ikreim vannak, tudom mit beszélek!
2018. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nem vagyunk egy véleményen azóta sem, hiába mondtam hogy nincs PIC ott meg szóba jött ez a VIP szoba dolog is. :( Nyilván nem ő fog szülni, se baromira zavaró, hogy nem ért meg, hogy én nem fogok magánklikára menni, mert ez úgy tényleg istenigazából pénzkidobás. A császár fél millió felett van, így meg ha kifizetem a dokit is kijövök 100ból.
2018. márc. 23. 21:44
 16/21 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha nem idegesítene még ezzel is, mintha nem lenne elég bajom enélkül is.
2018. márc. 23. 21:46
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

A VIP szobáról még nem is hallottam, de ötlet lehet. Azt leszámítva, mekkora pénzkidobás. :)


Nem vagy te egy kicsit zsugori? :-/


Én normál szüléssel ha telik ra biztos, h magán klinikára mennék. A te esetedben viszont valóban azt nézném hol van a legkomolyabb PIC.

2018. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne magaddal példálozz hanem vázold fel neki pontrol pontra, te miben látod a gyerekek ill a szülés biztonságát, hogy ne aggodjon.

Azzal engem sem győzne meg senki hogy mit tart puccosnak mit nem, amikor nem is ez a kérdés.

2018. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van. Elsősorban nem a pénzkidobás miatt hanem mert igazán mindenre felkészült magán kórház nincs! Az nem éri meg, abban nincs pénz. Komplikáció esetében visz a mentő téged vagy a gyerekeket az állami kórházba.

Ezért szerintem jobb egy jól felszerelt állami kórházban szülni. Fogadott orvossal, illetve ha megtehetitek akkor fogadott szülésznővel is. Esetleg vip egy ágyas szoba is. Ez így 200-bol kijön, tehát jóval olcsóbb is, de nem ez a lényeg, hanem hogy tényleg nem kell azon idegeskedj mi van ha bármi gond van.


Persze nyilván egy jó állami kórház kell ehhez. Nekünk is állami kórházban született a gyerek és sokkal rosszabbra számítottam, ehhez képest frissen felújított, teljesen modern szülőszobán voltunk. Teljesen háborítatlan volt, csak fogadott orvos, szülésznő. Gond esetén a teljes kórházi háttér ott van. Nem tudom elképzelni mit ad egy magánklinika ehhez képest? Jobb a kaja? :) Ja, csak hogy azt úgyis visz be család..

2018. márc. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Szerintem ikerterhesen felelőtlenség magánklinikán szülni. Olyan kórházba kell, ahol van PIC és NIC, ez nem kérdés. El fogják vinni a babákat másik kórházba, ha van valami és ezt nem lehet kiszámítani. Nekem van barátnőm, akinek 39.héten 3800 és 4000 grammal születtek az ikrei és még ők is pár napot az intenzíven töltöttek. Magánklinikán én nem is engedném az ikerszülést.
2018. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!