Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máv kórház tapasztalatok?...

Máv kórház tapasztalatok? (Főleg a bent töltött pár nap)

Figyelt kérdés
Érdekelne kinek milyen tapasztalata volt a máv kórházzal kapcsolatban. Főleg a szülés utáni napok érdekelnek. Tudtok tippeket adni mire figyeljek bármivel is kapcsolatban stb? Normálisan tudnak segíteni a szoptatásban? Milyenek a csecsemősök? Ha esetleg valakinek császár volt az is érdekelne. Márc. végére vagyok kiírva programcsászárra. Előre is köszi

2018. márc. 14. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik varos? MAV korhaz van tobb helyen
2018. márc. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, a Budapesti. Most már összevont Honvéd-Máv kórház.
2018. márc. 15. 00:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2 császárom volt ott, velem remekül bántak, bár másodjára több, mint 10 órát "parkoltattak" lábraállítás előtt, mert nagy volt a forgalom a nővéreknek. Már egyedül láttam neki a feladatnak. Egyébként segítettek, biztattak, nem volt semmi gond.


A babákkal jól bánnak a csecsemősök, de az anyákra nincs idejük. Nekem mindkétszer problémás volt a szoptatás, de azon kívül, hogy ketten 4 kézzel beletömték a gyerek szájába a mellem és közölték, hogy így kell (persze, majd növesztek még 2 kezet), nem segítettek. Pótlást 3 nap alatt nem adnak. Kérdezni lehet, de nagy mutogatásra nem kell számítani. (pl. köldökcsonk ápolás, pelenkázás stb.)


A kaja az katasztrófa, nem szoptatós nőknek való.

2018. márc. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem elég rossz élmény volt. A császár miatt lenéztek, több beszólást is kaptam én is és a szobatársaim is, aki panaszkodott a fájdalmára az nem túl kedves válaszokra számíthatott, úgyhogy azt hamar megfogadtam, hogy egy szót se szólok. Pótlást mi sem kaptunk, pedig szükség lett volna rá, sem a fürdetést sem a pelenkázást nem mutatták meg, a szoptatásban “jöttek segíteni” de inkább csak álltak felettem és nem értették, hogy mi a baj. A baj az volt, hogy a síró gyermekem éhes volt, tejem pedig nem volt. Mikor hazaengedtek külön megkértem valakit, hogy nézzenek rá a sebemre, mert amíg bent voltunk egyszer sem kezelték, nem kötötték át és nem itthon szerettem volna hozzá-nem-értőként szembesülni vele, hogy valami baj van, de lehet, hogy mindenhol ez a szokás, nem tudom. Az étel tényleg nagyon rossz volt, bár csak első nap ettem belőle, pedig nem vagyok finnyás, de nem erre vágyik az ember szülés után. Sajnos a fogadott orvosom a MÁV kórházhoz tartozik, de nagyon szomorúan indultam haza, a szakértelme és barátságos, kedves hozzáállása nem kárpótolt ezért a 3 napért.
2018. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Honved korhaznak van szoptatasi ambulanciaja, nagyon kedves a szoptatasi tanacsadojuk, aki gyerekorvos is egyben, erdemes akar mar elore felvenni vele a kapcsolatot. A csecsemosok valtozo, hogy milyenek, baratnom nagyon kivolt akadva rajuk, nem beszeltek vele normalisan, csak akinek adott penzt, de az sem sokat segitett elmobdasa szerint. Erdemes elore megtanulni a szoptatasrol minel tobb dolgot.
2018. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Mávban fekszem jelenleg és már volt itt két császárom is. Lehet találkoztunk már :)
2018. márc. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2013-ban volt progcsászárom a Mávban, életem egyik legrosszabb élménye volt. Nem maga a műtét, ott elég profin és gördülékenyen zajlottak a dolgok, hanem az utána következő napok.

A csecsemősök rettentő bunkók és lekezelőek, segítségre ne nagyon számíts. A császárosoknak nálunk is beszólogattak, fájdalomcsillapítót is alig akartak adni azoknak, akik kértek. A mellékhelység nálunk tök koszos volt, a takarítónő munkája kritikán aluli volt.

Szerencsére eléggé túltelített volt az osztály, így 3 nap után hazaküldtek a császár ellenére is.


Én azt tanácsolom, hogy készülj arra, hogy mindent neked kell megoldanod, úgy talán kevésbé lesz hidegzuhany a légkör és a hozzáállás.

2018. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem túl bíztató....amúgy mennyire csak szoptatós pártiak? Az előző császárom után ugye napokig nem volt tejem és hiába ordította át a napokat a babám, nem adtak semmi pótlást és be is sárgult...:( akkor nem a Mávban szültem...itt is ilyenek? Már azon gondolkodtam beviszek magammal tápszert ha nagyon kéne...
2018. márc. 17. 20:39
 9/11 anonim ***** válasza:

En 2013-ban es 2015-ben szultem ott, igaz, termeszetes uton.


A fiammal nagyon megszenvedtem. Uvoltott a dragam, nem volt tejem. Ugy kellett konyorogni h adjanak vmit. Annyira rossz erzes volt, h eheztetem a babam h szornyu. A mai napig biztos vagyok abban h az ehseg miatt sirta vegig a napokat, ejszakakat.

Ugy kellett, szinte megalazkodva konyorogni tapszerert. Ugy neztek az emberre mint a rongyra, h mi az h nem tudok szoptatni. Pedig nagyon akartam! :-(


A lanykamnal mar mint rutinos szulo, nem vartam el semmit. O nyugodt baba volt, nem sirt szinte soha. Nem volt szukseg potlasra sem, igaz keves, de azert volt tejem. Es meg jobban akartam h tudjak szoptatni.


Igaz az, h se a furdetest se a pelenkazast nem mutatjak meg. De ezeket te mar ugyis tudod. ;-)


Szoval ne szamits sok jora, inkabb erjen pozitiv meglepetes! :-)

Konnyu szulest kivanok!

2018. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok: nekem sem volt tejem majdnem 3 napig, semmit nem adtak a kisbabámnak, pedig ő is nagyon sírt, el is kezdett besárgulni. A 3. napon, amikor észrevették, hogy már majdnem fél kilót vesztett a súlyából, akkor nagy fejvesztve rohantak a tápszerért, de addig semmit. (illetve mint írtam, haza is engedtek utána, pedig bőven meghaladta a 10%-os súlyvesztést). Úgyhogy nálam ez is egy bazinagy mínusz pont a kórháznak.

Szerintem vigyél be tápszert biztos ami biztos alapon...utólag már bosszant, hogy én nem ezt tettem, mert nincs rosszabb, mint amikor egy édesanya szenvedni látja a gyermekét.

2018. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!