Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3. babát várom, de jobban...

3. babát várom, de jobban félek, mint az első kettőnél, volt valaki így?

Figyelt kérdés

Félek a vajúdástól, a fájdalomtól, a szüléstől, meddig fog tartani. Utána a szoptatástól, lesz-e tej, fogom-e tudni szoptatni (ettől azért, mert a 2 gyerekemből az egyiket abszolút nem sikerült), na meg attól, hogy fognak menni itthon a dolgok 3 gyerekkel...

Éreztetek így?

Illetve írnátok róla, miben különböztek nálatok az általam felsorolt dolgok gyerekenként?



2018. márc. 16. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mégcsak tervben van a 3., de már most jobban aggógom :)

Nem konkrétan ezeken amit leírtál, hanem egyáltalán a terhesség milyen lesz 2 gyerek mellett.

Rendben menjen a terhesség, nehogy beteg legyen a baba, ezeken nem agyaltam még a terhesség alatt sem korábban, nemhogy már előtte, de most valahogy ilyen gondolatok vannak a fejemben...

2018. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Èn mèg csak a másodikat várom de jobban aggódok.
2018. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is a 3.babám várom és 35 hetes vagyok, és nagyon be vagyok tojva a szüléstől....
2018. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

1. 11 eves alimszep szules volt 12 ora 0 fajdalom Isten bizony!

2. 15 hós 11 óra azt hittem elpusztulok uvoltoztem h vmi nincs rendben... nem vette eszre a szulesznom a forgasi rendellenesseget a dokim megjott azonnal latta h baj van cibaltak rangattak konyvet tudnek irni. A fiam 1het intenziv 1 honap korhaz 6 his koraig gyszer es injekcio hetente vettem a veret (ferjem orvis en diplomas apolo) 6 hos koraig. Csodaval hataros modon a halalbol jott vissza es JOL van!

3. 35 hetes vagyok es rettegek a szulestol :(


Az elsot 8 honapig csak szoptattam a masodiknal amikor azt mondtak tuti meghal elaladt a tejem. Oszinte leszek sz@rok ra h lesz e tejem talszeren is felno csak egeszseges legyen ne legyen semmi baj.

2018. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Sajnálom, ami veletek történt, olvasni is rossz volt :(

De örülök, hogy rendeződtek a dolgok.


A szoptatást én sem veszem már úgy a lelkemre, mint annak idején az elsővel, akit egyáltalán nem sikerült, és mindenki erőltette volna, de nem ment, nem szopott. A második egy kis szivattyú volt, őt én is 8 hónapig szoptattam, de órákig volt a mellemen. Ezt +1 kicsivel nem is tudom, hogy lehet megoldani, hogy senki ne szenvedjen hiányt.


A komplikációktól én is tartok, már komolyan azon jár az agyam, hogy valahogy el kéne intézni a programcsászárt, de tudom, hogy ott ugyanúgy vannak kockázatok...

2018. márc. 16. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Másodikat várom, de én is félek.

Az 1. szülésemtől soha nem féltem, valahogy éreztem, hogy minden rendben lesz.

Gyönyörű, meghitt, gyors szülésem volt, olyan nagyon fájdalmasnak sem mondanám, rögtön szülés után már fitt voltam.


Azért félek a 2. szüléstől, mert nem tudom, lesz-e még egyszer ekkora szerencsém és már így a vége felé is sokkal rosszabbul vagyok, mint az elsővel.

2018. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első babánál nem féltem a szüléstől,inkább vártam,rózsaszín köd volt.Aztán megindult a szülés én meg beparáztam.Teljes tágulásnál császár lett,magasan maradt...Előtte 4 órán keresztül próbáltam nyomni...

Eltelt 3 év és közeledett a 2.gyerekünk születése.Rettegtem hogy ismét vajúdásból lesz császár,de rettegtem a császártól is.Megindult a szülés és szépen ment minden a maga ütemében,kitolásnál bepánikoltam hogy ő sem fér ki,de megnyugtattak és sikerült.Igaz végig repedt a hüvelyem...Tovább tartott a felépülés mint császár után.Pláne hogy ott volt az újszülött mellett egy 3éves óvodás is.

Eltelt 2 év és közeledett a 3.születése.Őt is nagy babának jósolták.Tartottam tőle h ő sem fér ki,mint az első.De nagyobb félelmem volt,hogy hogyan fogok boldogulni 3 gyerekkel??!Hogy fogom szoptatni a picit a 2 éves mellett aki még épp leszokott a ciciről?Hogyan oldjuk meg a legnagyobb oviba és haza jutását??!Aztán megindult a szülés.Mondhatom h könnyű szülés volt.Súlyra mint a legnagyobb csak 3cmrel kisebb.Míg pici volt sokat aludt,vagy cicizett.Nem zavart be a nagyok ellátásába.Lassan ő is 1 éves.Káosz az életünk!Folyamatosan van valami,mozgásfejlődés,front,fogzás...A nagyot logopédushoz és egyéb helyekre hordani,ha valamelyik megbetegszik az végigsöpör a családon.Olyankor napokig nincs alvás...

Alig várom h a legkisebb is legyen 2-3 éves,hogy tudjon enni,öltözni,játszani egyedül.

Nem akarok senkit megijjeszteni,mások biztos ügyesebbek nálam,de nem gondoltam h 3mal ennyivel nehezebb (6,3 és 1 évesek)

2018. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk most készül a második... NAGYON félek attól, hogy a terhességem nem lesz teljesen rendben, és befektetnek kórházba, otthon kell hagynom a 3 éves kislányomat. Nála volt a végén vérnyomás ingadozás, voltam most emiatt dokinál, ő azt mondta, szerinte nem volt az semmi, csak fehérköpeny fóbia (otthon 90 százalékban jók voltak az értékeim), nyugodtan szüljek. Hát, parázok azért, de igyekszem magamba szuggerálni, hogy minden oké lesz.

Szüléstől annyira nem félek, farfekvés miatti császár után, ha minden adott, most próbálnám természetesen, de ha nem megy, mindegy, csak legyen rendben a baba és én is.

A szoptatás nekem a lányommal jól ment, 2 évig cicizett, sose kelett tápszer, bízom benne, hogy most is így lesz.

A legnagyobb félelmem, hogy kórházba kell mennem, de igyekszem elhessegetni a gondolatot.

2018. márc. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bunny0915 válasza:
Én mindennapos vagyok, masodik terhesség, kisfiam 22 hónapos. A szüléstől nem félek de a végét most sokkal rosszabbul viselem és amiatt aggódom már 2 hete. Fáj a lábam és a trombózistól tartok illetve a hátam. A mellkasom is fáj de az szerintem a sok idegeskedés miatt. Múlt héten néztek labort toxémia miatt de minden érték rendben volt ezért próbálom magam nyugtatni...
2018. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!