Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell elképzelni az...

Hogyan kell elképzelni az altatást?

Figyelt kérdés

Császárnál milyen az mikor altatnak? És mit érzel olyankor amikor felkelsz? Mennyi időnek tűnik számodra?

Köszönöm.


2010. jún. 10. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Téged biztos hogy altatnak?Mert inkább a spinális érzéstelenítés most a bevett szokás.Kevésbé viseli meg a babát és az anya rögtön láthatja a picit.Ha egészségügyi okból altatnak akkor előkészítenek elaltatnak majd egyszer csak az őrzőben ébredsz.Sokáig kába vagy van aki rosszul van,hány de van aki "jól ébred.Sajnos olyankor csak késöbb szoptathatsz amíg kimegy az altató belőled.A Spinálisnál előkészítenek,kapsz egy szurit a gerincedbe(nem rosszabb mint egy szuri)és blokkolják a fájdalom érzetet.Felvagy nem vagy kába és érzed hogy "matatnak"a hasadnál de nem fáj.Érdekes és izgalmas érzés.Kb 40 perc,utána 12 óráig nem szabad a fejet emelgetni mert nagyon komoly fejfájást okozhat,viszont egy órán belül szoptathatsz.A felkelés mindkét esetben kegyetlen érzés,fáj húzódik és nagyon gyengének érzed magad,de minden nap egyre könnyebb,és gyorsabban megy.Myoma műtétem(hasi)altatásban volt,emiatt csak császárral szülhettem spinálissal.
2010. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én attól félek hogy nem kelek fel. Gerincest nem akarok pont a fej emelés miatt nem bírok mozdulatlanul feküdni mert rosszul leszek.
2010. jún. 10. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
A sima altatással sem kelhetsz fel az ágyból csak 12 óra múlva(van ahol több,van ahol kevesebb)Tehát emiatt ne hagyd ki azt az élményt hogy a babád lásd megszületni.És a szervezetet sem viseli úgy meg mint az altatószer,torkodba cső meg minden.Pozitív élmény volt nekem a spinális!
2010. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Abból indulok ki hogy a tesómnak nemrég volt császára altatással. Felébredt és rá 2 órával már zuhanyoznia kellett.
2010. jún. 10. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Neked is rosszabb az altatás, de ami fontosabb, hogy a babának is!
2010. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Hát ha valaki nem bírja hanyattfekvést...az én vagyok.

2 császárom volt, 12 orát kellett feküdni utána a gerincérzéstelenítés miatt. Fordulni lehet(ha tudsz)csak felemelni a fejet nem. Ennyit ki lehet bírni.

Viszont az altatásbol kap a babád is...engem a Jánosban császroztak,ott nem is lehet kérni az altatást,csak nagyon indokolt esetben altatnak.


Szép szülést,jo egészséget!

2010. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj ne válaszd az altatást. Nem látod a babádat rögtön, nem szoptathatsz rögtön, mellesleg lehet hogy baromi rosszul fogsz ébredni, az altatástól köhögnöd kell majd folyamatosan, ami császár után borzalmasan fáj (a nevetéssel, tüsszentéssel együtt pár napig)

A spinálisban semmi rossz nincs. Ha a fejfájást el akarod kerülni, akkor amikor kivették a babádat és varr össze a doki, akkor megemlíted hogy megfájdult a fejed... Azonnal adnak infúzióba fájdalomcsillapítót, és garantált hogy nem fog fájni a fejed. Nekem ezt a szülésznőm súgta meg, és bevállt:)

2010. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!