Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3cm nyitott méhszáj?

3cm nyitott méhszáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Április 11re vagyok kiírva. Tegnap voltam orvosnál, és azt mondta hogy már 2-3 cm nyitva vagyok és kevés a magzatvíz is, be utalt a kórházba és azt mondta hogy valószínű még az nap megszületik.De hazajöttem és semmi sem történik, nem volt egy összehúzódásom sem. Rettenetesen félek, első szülésemből nagyon rossz tapasztalataim vannak, ezért akartunk csak 8-10 perces fájásoknál a kórházba indulni. Kérlek segítsetek, minden pozitív támogatás vagy tanács nagyon hasznos lenne és jól esne. Köszönöm
2018. ápr. 5. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

én 2333-as méhszájjal még 8 napig kihúztam, amikoris végül toxémia miatt indítani kellett.

Bújjatok össze pároddal, hátha rásegít kicsit ;)

2018. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Az első válaszoló jól irja. Nekem 3 szülésből 2x párom segített a beindulásban :) Ha már lenn érett minden a azülésre,akkor hatásos lesz. Egy próbát megér,feltêve ha nem vagy doki által eltiltva az együttléttől.
2018. ápr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És nyitott méhszájnál még lehetünk együtt? Nincs fertőzés veszély a babára nézve?
2018. ápr. 5. 07:54
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

11-re vagy kiírva, tehát 39 hetes vagy.

A felszálló fertőzés akkor lehet baj, ha a babának még maradnia kell, mert hogy pl megrepedhet tőle a burok.


Most már igazán nincs ideje kialakulni a fertőzésnek. Egymásnak estek, lesz egy bazinagy orgazmusod, beindulnak a hormonok, és máris jönnek az összehúzódások.

hajrá!

2018. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
nem, tilos szexelni nyitott méhszájjal de ez egyértelmű. ebből még bármi lehet, az is lehet hogy indítani fognak.
2018. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Repesszen burkot. Szexelj nem fog veindulni tole fertozest se kapsz.
2018. ápr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a nagyobb gond,hogy kevés a magzatvíz. Nekem azért indították meg a szülést,teljesen zárt volt a méhszáj. Nyugodj meg,menj a kórházba. Könnyű szülést!
2018. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 1 hétig húztam még 3 centivel igaz 2. babával. 1. babával rendszeres 5 percesnél volt már csak ennyi. Csak a kiírt után indult be a szülés. Kitartást, már tényleg nincs sok hátra!
2018. ápr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyitott méhszájjal én már nem szexelnék, DE az orgazmus valóban segít, oxitocin termelődik, szóval egy kis játék belefér :) Szerintem sem érdemes 10 percesnél ritkább fájásokkal bemenni, inkább otthon nyűglődik fél napot az ember, mint a kórházban.
2018. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A fiamat 5 éve szültem augusztus 5en, a 38ik héten. Már 1 hetet a kórházban voltam mert preeklampsziám volt. Aztán a 38ik héten megindították. Sajnos a férjem nem tudott mellettem lenni, ami lelkiekben sokat segített volna és számomra könnyebb lett volna a szülés. Szóval 9:30 körül beadták a hüvely kúpot, 13:50kor született meg a makk egészséges fiam. Ahogy írtam a rossz tapasztalataim azok voltak, hogy első szülőként nagyon rémült voltam mert nem tudtam mi vár rám, senki nem volt mellettem, aki biztatott volna, egyszerűen csak feltettek a szülő ágyra és végig ott voltam. Sem vizet nem adtak,pedig odakint volt vagy 40fok. A burokrepesztés kegyetlen fájdalom volt. Itt-ott bejött az orvos megvizsgálni, hogy nyílok. A fejem felett pedig 2 nővér rajtam nevetett hogy milyen hangokat adok ki a kontrakciok alatt és gúnyos megjegyzéseket tettek az alakomra. Én nem szégyellem, leírom hogy kövér vagyok, de az a véleményem hogy senki se ítélje el a másikat, olyanok vagyunk amilyennek Isten teremtett. Arról beszéltek, hogy ők engem nem tudnak elképzelni dolgozni, csak úgy hogy egész nap a fotelben ülök tvzek és eszek. Pedig a 36ik héten jöttem haza Ausztriabol, ápolónőként meg terhesen is emelgettem a nénit. Itthon nagy kertünk, állatainak vannak, sokat kapáltam is. Szlovákiaban a határ mentén élünk, magyarok vagyunk, talán ez volt a bajuk, hogy nem szlovák vagyok, ezért bántak úgy velem.

Ja és még a szülés után az egyik nővér alám tette az ágytálat, hogy pisiljek. Ugyebár nem ment, hát mi is jött volna ha egész idő alatt nem kaptam inni, leizzadtam. Hiába próbáltam kipréselni valamit, semmi nem jött.15 perc után visszajött látja hogy a tál üres, no megyek magát megkatéterezni. Én ellenkeztem, hogy bizony az én hólyagomba nem fog csöveket dugni. Ő erőszakosan de igen is be kell tenni és engedjem mert ha nem akkor lekötöz. Közben valahogy sikerült pisilnem, erre nagy kiabálkozas:

"Hogy lehet ennyire hülye hogy nem szól,már hugyozott, én már kibontottam a steril csomagolást,most mégis mit kezdjek vele?" Nekem csak patakokban csurogtak a könnyeim, és csak annyit mondtam hogy én nem egyeztem bele hogy ezt megtehesse. Alig vártam hogy mikor kerülök szobára.

Mellesleg még megkérdezem mert sok helyen olvastam hogy írták a kismamák,gatmetszes előtt kaptak érzéstelenítést. Válaszolók, ti is kaptatok, vagy ez is kórházon múlik? Én nem kaptam, sőt a fájás végén csináltak, ami nagyon fájt.

2018. ápr. 5. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!