Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyire félt a szüléstől?...

Ki mennyire félt a szüléstől? Végül jogos volt az esetleges félelem?

Figyelt kérdés
Most vagyok 35 hetes, nem rettegek, de azért bennem van a félsz :) talán, mert nem tudom mire számítsak, ismeretlennek meg első szülésnél mély víz, vagy nem?
2018. ápr. 30. 03:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

11, szegény, előbb megszültem én 20 évesen az elsőt, mint ő a negyediket. Rosszabb volt őt szenvedni hallani, mint a sajátom.

Egyébként én a varrást jobban megszenvedtem, azt nagyon utáltam a végén.

2018. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Sztem mindenki fél egy picit.

De amikor ott vagy már akkor nem érdekel semmi csak haladjunk,meg ne legyen semmi baj!

3at szültem. 2vel 40 percet voltam szülőszobán.

3. 5 órát de csak azért mert elfolyt a magzatvizem és be kellett mennem.

Vajudás közben nevetgéltem telefonáltam.

Fél6kor szoltam hogy nyomni kell. 5.40re kint volt.

Most várom a 4.et mégis félek egy picit.

De mikor ott leszek akkor már haladnak a dolgok! :)

2018. ápr. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A szüléstől nem féltem. Inkább attól, hogy ne császár legyen :S Sajnos az lett. Esett a szívhangja, azonnal a műtőbe vittek. Tudom jobb volt így a babának, mert ki sem fért volna a doki szerint, de engem megviselt lelkileg. Na nem lettem depis, csak jobb lett volna természetesen megszülni Őt :)
2018. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem féltem mert nem tudtam mitől is kéne félni.26 órát voltam a szülőszobán, pokol volt.

Kellett is 7 év mire újra mertem vállalni.2. 8óra alatt lett meg, ez egy viszonylag normális szülés volt.3. 11év után ismét 8 óra volt de jobban fájt mint a második


Nekem a szülés pokol, iszonytos kín, mégis megérte, itt vagyok és a három csoda is az életemben.

2018. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én rettegtem a szüléstől.Horrornak tűnt az amiket olvasott az ember róla.Sajnos bennem nem is maradt meg pozitív élményként.De szerintem pszichésen nem bírtam rá felkészülni.
2018. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az elsőtől nem féltem, minek? Attól nem lett volna jobb. A másodiktól akkor kezdtem el rettegni, mikor a szülés napjàn felkeltem készülődni (6ra kellett mennem indításra), ennèl is csak azért, mert rengeteg rémtörténetet olvastam össze!

Felesleges volt ennèl is, valóban borzalmas volt (sokkal rosszabb, mint az első, pedig az is kegyetlen volt), de mégsem úgy, mint ahogyan leírtàk.

Mivel nincs 2 egyforma szülés, ezért szerintem mindegyik mélyvíz amúgy.

Félni meg felesleges, az nem segít

2018. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én borzasztóan féltem, nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Mikor elfolyt a víz, és bementünk, akkor már nem féltem, csak legyek rajta túl. Majd mikor nem tágultam semmit, ballonnal sem, na akkor jött a para, hogy nehogy császár legyen. Hát az lett. Majd a szobatársam elmesélte a természetes szülés “élményet, hát nem maradtam le semmiről :D
2018. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem szeretem , h sokan a csaszarmetszest elitélik, es sokan magyarazkodnak, akik vegul azzal szültek. Még mindig él a nézet h csak termeszetes szülés az igazi , meg hogy illik natúr szülni , nem nyavalyogni .

Nemrég egy hirfelolvasó azt nyilatkozta , h "bolond az , aki csaszarral szül", igy magyarazva h dehogy akart ö csaszart . ( pofátlan !!!!)

Lepjunk ki a középkorból .

Senki nem kell magyarazkodjon , h miert szult csaszarral , söt , ha a ferfiak szulnenek, az egyetlen szulesi forma lenne.

Mert nekik van joguk a testükhöz az egeszsegügyben.

Mindenkinek szive joga kéne legyen h hogyan szül

Unom ezt a magyarazkodast es nök ahogy vezetik félre egymast

2018. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, én most itt (a kérdésem alatt legalábbis) azt olvastam, hogy inkább jobban tartottak tőle. Személy szerint én attól jobban félek, mert hogy műtét, de elítélni soha sem ítélném el.

Egyébként nekem is számba kell venni, mert faros a pici :)

2018. máj. 1. 03:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!