Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől. Mit...

Rettegek a szüléstől. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szóval én három éve lakom kint Missouri államban. A párommal 2 éve vagyok házas, és gyerekeket tervezünk. De nem mertem elmondani neki, hogy annyira rettegek a szüléstől, hogy inkább gyereket sem szeretnék. Mit tegyek? Valaki segítene?

2016. szept. 3. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenki retteg a szulestol szerintem! (Sosem voltam meg szerencsere korhazba,es baromira felek) De bent nem marad es ahogy a kezedbe fogod majd a babad szerintem mar semmi sem fog erdekelni es hamar elfelejted a korhazban toltott "rossz" elmenyed!
2016. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Beszélgess többgyermekes anyukákkal. Olvass szülésfelkészítő könyveket, nézz "örömteli szülés" videókat.

Tapasztalatból mondom, hogy csodás élmény, mit meg nem adnék, hogy újra átélhessem.

Esetleg pszichológus is segíthetne.

2016. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért félsz, mert kiszolgáltatott leszel közben és nem tudod irányítani az eseményeket? Vagy pedig a fájdalom miatt félsz?
2016. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a videon is egy kulfoldon elo no van, aki nem reg szult es elmeseli, hogy milyen volt. Engem tokre megnyugtatott.

2016. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először is mondd el a férjednek, hogy nagyon félsz a szüléstől. Ő a társad, tudnia kell erről. Kérd meg anyukádat, hogy részletesen mesélje el, hogyan születtél. Bizony a születés közben érhetett olyan trauma, ami miatt ennyire félsz. Gyanítom, hogy ott lesz a kutya elásva, mert a mi generációnk általában medikalizálva, siettetve, beavatkozások tömkelegével született. Ha ezt helyre tudtad tenni magadban, könnyebb lesz.
2016. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anyukámmal már beszéltem erről. Neki nem adtak fájdalomcsillapítót, és nagyon fájt. El is hasadt rendesen, és nem is szeretnék kérdezgetni. Csak jobban megijesztett. Nem tudom... Sokszor csak ülök, és sírok. Minden álmom, hogy legyen egy kisfiam, de rettegek. Egyszerűen tudom, hogy nem vagyok rá képes. És... Lehet, ha szülésnél történt, mert megragadtam egyszer útkötben. Legalább is anya így mondta, nem tudom, hogy melyik részre utalt pontosan. Nagyon félek.
2016. szept. 3. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Arról azért tudj, hogy a legtöbb nő fél a szüléstől. Ha szeretnél babát, vágj bele! Amúgy mennyire vagy tisztában a természetes szülés lefolyásával? Természetes szülés olyan értelemben, hogy nem macerálnak bele. (nincs oxitocin, szabadon mozoghatsz , ehetsz- ihatsz a vajúdás alatt, nincs gátmetszés, nincs gyógyszeres fájdalomcsillapítás, nincs beöntés. Van helyette türelem, helyes légzéstechnika, masszázs, illóolajok, meleg víz). Ha még nem tetted meg, nézz utána.
2016. szept. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont az az, hogy nem akarok természetes szülést. Sőt, semmilyen szülést nem szeretnék. De ugyebár muszáj valahogy kijöjjön a baba. De akkor is fájdalomcsillapítóval akarom. Ha nem adnak, akkor császármetszést akarok. Én nem akarok nyomni sem. Nem akarom, hogy elhasadjak, vagy kijöjjön az aranyerem, vagy egyéb más. Éd az előző kommentelő kérdezte, hogy attól félek, hogy kiszolgáltatott leszek? Nem, az nem érdekel. A fájdalomtól félek. Egyszer kiskoromban bevittek a sürgösségire, mert begyulladt a fülem. Azt sem tudtam, hogy mi történik, csak lefogtak, nem kaptam érzéstelenítést, és kiszúrták a dobhártyámat.
2016. szept. 4. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ennyire félsz. Viszont van már sok lehetőség arra, hogy túléld (most nem úgy érzem, hogy nem halsz bele).

Én is félek nagyon, de már sokszor szültem és mindegyik más. Volt olyan, amikor abszolút fájdalommentes volt, de volt amikor kín volt az utolsó két óra.

De ha van rá lehetőséged, akkor keress olyan orvost és kórházat, ahol adnak fájdalomcsillapítást vagy vállalnak altatásos császárt. Ez miatt be mondj le a gyerekről.

2016. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele hogy nem gondolok rá. Túl kell lenni rajta. Nem tudom mire számíthatok, hogy mit kell csinálnom, bízom az orvosokban és a végeredményben hogy meg fogja érni.

Lehetséges hogy minél jobban fáj annál jobban fogok nyomni mert én nagyon makacs természetű vagyok és túl akarok esni rajta, ki kell bírjam. Sokan mások is kibírták.

Úgy tudom hogy a legnehezebb a fejét meg a vállait kinyomni a babának de remélhetőleg nem lesz óriás bébim. Kislányt várok. Meg ha nem megy akkor meg úgyis császároznak de én szeretném természetes úton a világra hozni őt mert nem akarom hogy a hasam csúnya legyen utána...

Tehát igazából én azért nem félek annyira mert nem tudom milyen. :) Majd ha közeledik az idő akkor már lehet én is félni fogok jobban, de még belegondolni se merek, csak azt tudom hogy erős vagyok, saját magamat biztatom és öntök magamba lelket, lelki erőt.


22 hkm

2016. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!