Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az gáz ha nincs fogadott...

Az gáz ha nincs fogadott orvosom/szülésznőm ill. nem járok szülésfelkészítő tanfolyamra sem?

Figyelt kérdés

Magánnőgyógyaszhoz járok évek óta, de sajnos ő már nem vállal szülést. Máshoz nem akartam menni, most viszont így a 25.terhességi hét után kezdek egyre többet gondolni a szülésre...

Ígyis úgyis megszülök nem? Szülésznő, saját orvos és felkészìtő tanfolyam nelkul is? Volt más is így? Nem lesz így túl "ködös" minden? El sem tudom képzelni mit hogyan hova kell menni mikor beindulnak majd a dolgok es hogy hogyan fognak így banni velem. Tapasztalatok is érdekelnek.


2018. máj. 12. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz miért kellene bármilyen tanfolyam, hogy tudd, hova kell menni? Megkérdezed a portást és kész. Előre is tudakozódhatsz.
2018. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Megszülsz, persze, bent nem marad a gyerek.

Ha nincs gond, úgyis csak hagyni fogjàk a szülést magától lezajlani, a végén meg majd odaállnak segíteni, amikor kell. Ettől többet a fogadott orvos/szülésznő sem fog tenni.

2018. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És így hogy nem lesz dokim, szülésznőm, annak aki bent lesz szülésnél, mennyi pénzt illik adni? (Így hogy kb.akkor találkozunk először és utoljara, mivel szüles utan 6 hétre a saját dokimhoz megyek mar vissza)
2018. máj. 12. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Én is fogadott orvos és szülésznő nélkül fogok szülni.

Én nem fizetek semmit. Ha annyira el lennék árasztva pénzzel, akkor fogadnék orvost. De inkább a gyerekemre költöm. Kijön az akkor is, ha nem tömöm meg senkinek a zsebét.

2018. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem volt fogadott dokim,a szülésem végére hívták bel,illetve már ott volt előbb is,megvizsgált,oké,még sok idő és ki is ment,aztán hívták mikor finishben voltam.Erre pengettük ki a nagy pénzt,és sajnos ez az általános.Szülésznő jó dolog,de csak addig míg "magadnál" vagy,utána meg tök mindegy.Őszinte leszek a fogadott doki azért érte meg nekem mert egy ágyas szobát kaptam szülni meg a babával is,mert elismert orvosom van,de másért nem igazán számított.A második gyereknél nem is fogadnám fel,de mindenki ezt erőlteti a családban.azt mondták ők ki is fizetik,de nem tehetem meg hogy nem fogadok.
2018. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Semmiféle pénzt nem kell adnod senkinek. Ez egy rossz reflex.
2018. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Személy szerint fognék időben egy jó dúlát, újraolvasnám egy könyvemet s amit még találok az otthonszülésről s részemről ennyi. Kicsit sem érdekel, kinek mi gáz, ha nekem orvos- és kórházfóbiám van, akkor kiszolgáltatottan, de amúgy egészségesen nem megyek kórházba, az rettenetes lenne és senkinek sem jó.


Miért lenne ködös? Utánaolvashatsz meg minden, én tuti nem mennék tanfolyamra meg ilyenekre, max. ultrahang, hogy minden OK-e, annak komoly értelme van.

Már ez is távol van az eredeti, ösztönös szüléstől, de emberek vagyunk, civilizáltak meg minden. Túlzottan távol, ok nélkül is gépek és orvosok között szülni, ezt nem tekintem ideálisnak (de akit ez nyugtat meg, OK. én inkább pánikolnék).

2018. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Kulfoldon ( Ny Europaban )?elek, itt nincs bent orvos a szulesnel. Megis 80 millio az orszag lakossaga.

Ez a lefizetjuk az orvost, ez magyar szokas. Felesleges.

2018. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Szia. Nekem se volt fogadott dokim/szülésznőm. Nem voltam szülésfelkészítőn se, nem is akartam menni. Amit tudni akartam a szülésrél megkérdeztem legjobb barátnőmet(2gyereke van) ill anyukámat(30+eve eü -s dolgozó). Amikor beindult a szülés (fájásokkal) nem sokal utána hivta párom anyumat, majd a mentőt. Végül mentővel mentem* egészen a szülőszobáig (ill ugye a hordágyon vittek) ott meg figyeltem a dokira/szülésznőre igaz kicsit hisztis voltam az elején... de semmi hátrányom nem volt abból, hogy ügyeletesnél szültem, nagyon kedvesek, rendesek voltak. Pénzt nem adtam. Amikor hazamentünk a csecsemősnővéreknek adtunk egy ajándékcsomagot (kv, tea, csoki stb).

(* mentőt azért hivtuk, mert kb 7perces fájással indult, derült égből villámcsapásként, a mentőben már 1-1,5p fájásaim voltak.)

27N

2018. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gàz,te ismered magad,hogy mire van igényed.

Mondjuk én fogadott doki+szülésznő pàrti vagyok,nem kockàztatok.

Az elsőnél is volt mindkettő.A szülésznő csak velem foglalkozott,és a doki is.Bàr a doki ritkàbban jött be,de rà nincs is àllandóan szükség.

2018. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!