Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés mennyi idő kb? És fáj?

A szülés mennyi idő kb? És fáj?

Figyelt kérdés
Nekem még messze van kicsit,hogy lehessen gyerekem,de szeretnék majd,nagyon,csak annyira Félek hogy milyen egy szülés...

2018. máj. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon széles skálán mozog és amíg nem szültél addig hiába mondja bárki milyen, nagyon nehéz elképzelni.
2018. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Az elsővel kb fél 6kor mentem be a szülőszobába és 10:15-kor született meg, kb fél 8-8ig még egész jól voltam. A másodiknál fél 7kor mentem be, 10:27kor született, itt kb fél 9től volt egyre rosszabb.

Az, hogy mennyi idő volt a vajjúdás és külön a kitolás gőzöm sincs! Csak a túlélésre koncentráltam, marhára nem érdekelt, hogy mennyi az idő!


Hogy fáj-e a szülés? Neeem! Dehooogy! Csak egy másik ember jön ki a nőből, miért fájna?? Szivárvànyon csúszik!

2018. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg mindentől függ mennyi ideig szülsz minden szülés más. Pokolian fáj,de túl lehet élni a cél,hogy végre a karjaidba tudd venni a gyermeked. Megér minden fájdalmat.
2018. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Nálam este 10 kor kezdödtek a fájások ... hajnal fél 2 kor vittek szülöszobába .. fél 3 ra meglett a kicsi . A fájdalom itt igen változó. Nekem elég magas a fájdalom küszöböm (régebbi dolgok végett) így én nem éltem meg olyan nagy fájdalomnak mintahogyan mesélték .. valóban fáj de elviselhető... viszont a másik szobában lévő nő ugy üvöltött,hogy alug értettük egymást ... volt aki vajúdás közben már üvöltött és fájdalom csillapítóért könyörgött .. én egy hangnélkül 2 szem paracetamollal elvoltam .Amint a pici kint volt még poénkodtam is .. (csúnyán hangzik de annyira ledöbbentem azon ,hogy ezt más ,hogy viseli ... bevágtam ,hogy legalább mintha egy víziló szenvedne 😐😳) Utána csak a gátsebem fájdogált ha járkáltam (másnapra már az sem ) meg ugye a fáradtság .
2018. máj. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem tudhatod. Nekem három gyerekem van, és még ez a három szülés se volt egyforma. Elsőre rohadtul fájt, de gyorsan meglett. A második nem fájt annyira, de sokáig vajúdtam vele. A harmadik volt a legrosszabb: iszonyatos görcsökkel indult, szünet nélkül, de nem haladt. 10 óra pokoli vajúdás után császároztak.
2018. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

A lényeg az,hogy amikor majd ott tartasz az életedben,hogy babàt szeretnél,akkor màr nem fog érdekelni,hogy mennyire fàj.Ne stresszelj előre ezen!

Nekem csàszàrom volt,nagyon nem volt jó élmêny,de azóta újra mindenóràs vagyok.Szóval nem vette el a kedvem!

2018. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez mekkora bullshit, 6-os. Gyerek után is érdekel, hogy mennyire fog fájni a következő. Attól még, hogy elkerülhetetlen, mert valahogy ki kell jönnie, teljesen természetes, hogy akkor is tart tőle az ember.


Első szülésem egyébként tökéletesen alkalmas lenne elrettentésnek. Még akkor is megismertek a szülésznők, amikor a 6 hetes kontrollra vittük a gyereket vissza. Ott mutogattak, hogy "igen ő volt az, aki tokától bokáig szakadt és úgy kellett egy egész teamnek összeraknia".

2018. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

#7es.

Lehet szerinted bullshit,de én tényleg így gondolom.

Nem azért,mert nincs mitől tartani,hanem,mert nem nyomorítom magam azzal,hogy 9 hónapig rettegek.

2018. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenki fél a szüléstől.

Piszkosul fáj.

1 óra és 2-3 nap is lehet a vajúdás.

2018. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13 óra körül repesztettek burkot,onnantól indultak a rendes fájások. Olyan este fél 7-ig teljesen elviselhető volt, fájt de nem volt vészes. Viszont onnantól sűrű, szinte egybefüggő nagyon erős fájások jöttek. Ez ment este 9 utánig de mivel nem tágultam rendesen végül megcsászároztak. Hát az az utolsó 2-2,5 óra az kegyetlenül fájt, megváltás volt a császár. De én reggel már úgy keltem fel, hogy simán újracsinálnám még így is.
2018. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!