Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férfiaktól kérdezem! Milyen...

Férfiaktól kérdezem! Milyen élmény volt a szülés? Mit éreztél? Utólag hogy gondolsz vissza rá?

Figyelt kérdés

Nem tudom vannak-e itt férfiak, azoktól kérdezem, akik bent voltak a szülésnél. Hagyott benned valami nyomot?

Babát várunk párommal, ő azt mondta, hogy nem szeretne bent lenni, viszont én igényelném, hogy ott legyen. Ezt mondtam, és így beleegyezett, de így kicsit nyomulásnak érzem, és nem akarom, hogy olyat tegyen, amit nem akar.


2018. máj. 23. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem akarnád , akkor nem erolteted.

Nalunk nem.volt bent (bar amugy vegul csaszar lett) de en nem akartam h olyan állapotban lásson.. eleg volt a barataink hazasságát látni, ahogy tönkremegy. Másrészt énis utalom ha nem segithetek vkin aki szenved es o is , nemtudott volna segiteni, en meg ha szenvedek utalom a biztatast.. pl edzes kozben is, gyulolok ha beszelnek hozzam.

Nektek kéne tudni

2018. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, a szülés egy olyan dolog, amiben számos olyan ügy is van, amit te sem szerelemből vállalsz be. Mégis megteszed. A férjem 4-szer volt bent, mert azt mondta, hogy annyi nehézséget és fájdalmat vállalok be (terhesség és szülés) a családunk érdekében, hogy ez a minimum, amivel ő is kiveheti a részét, hogy jelen van és támogat.


Igen, a házasság már csak ilyen, hogy van dolog, amit nem dalolva teszünk, de tesszük a cél érdekében. :)


Legyen a fejednél, fogja a kezed, ha szeretnéd. Akkor és ott te számítasz és a gyerek, az ő komfortja nem érdekes. A házasság pedig a támogatásról szól. Az a házasság, ami már ebbe tönkrement, az annyit is ér.

2018. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem, ha nem olyan típus, ne eroltesd. Ha nem lesz ott, nem jelenti azt,hogy nem szeret,nem lesz a világ legjobb apukája. Nálunk végig úgy volt, hogy bent lesz a férjem, de így a végéhez közeledve úgy döntöttünk megsem, ugyanis ő nem is nagyon bírja a vért, az számomra sem lenne a legjobb,ha úgy latna, nekem is új élmény lesz, ugyanis első babánkat várjuk, nem tudom,mi lesz,hogy lesz, nem akarom, hogy úgy lasson, ezért döntöttünk az édesanyám mellett, ő már rutinos ebben és számomra is megnyugtató, ő jobban fog tudni tanácsot adni 🙂 amint megszulok, egyből be is jöhet a férjem, úgy jobb lesz mindkettőnknek. Beszelgessetek erről még, de ha nagyon nem, tartsd tiszteletben.
2018. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Férjem őszinte ember, így teljesen mindegy hogy ő vagy én írom le.


Azt mondta: horror volt (komplikációs, vákuummal befejezett mészárszék szülésem volt).

Borzasztónak érezte, hogy tehetetlenül állt ott (lesöpörtem a kezét, mert minden zavart), nem tudta enyhíteni a fájdalmam.

De amint felsírt a baba, gyönyörűvé vált a dolog. Örül, hogy bent lehetett.

Várjuk a másodikat, egy pillanatig nem habozott, amikor megkérdeztem, bent lesz-e (igen).

2018. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Nő vagyok, bocs.

Szerintem ne erőltesd, mert az sosem jó! Tesóméknak most született babája, öcsém bent volt egész a kitolásig, de nem nézett élesben semmit. Kitoláskor kiment, mert így beszélték meg, nagyon jó volt így, sőt a nödoki is azt mondta tökéletesen csinálták, ő is látott már pár válást emiatt, szerinte sem kell végignézni a szülést, igazából a szülő nő sem látja, akkor miért kellene látnia egy férjnek, hogy hogyan préselődik ki a baba a felesége hüvelyén?

37/N

2018. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy valaki írta, nekemis vacuum, mészárszék típusú szülésem volt. Mivel hirtelen döbbentek rá a komplikációra, a férjemet lenyomták egy stokira, nagyjából a térdem magasságában. Ugyanazt látta, mint az orvos, ráadásul beszorult az ágy és a fal közé (nem mert felállni, mert tele volt a szoba emberekkel és nem akarta akadályozni a munkájukat).


Benne nem hagyott negatív érzést, pedig látott mindent távozni - ezt értsd szó szerint, ami testnedv vagy egyéb kijöhet, az kijött. A végén az alkarját haraptam fájdalmamban, napokig azonosítani lehetett volna a lenyomat alapján a karján.

Nem számolt be negatív érzésről, azt leszámítva, hogy rossz volt látni, hogy szenvedek, ő meg tehetetlen.


Lassan öt éve a dolognak, a házasságunkat nem befolyásolta. Utólag azt mondta, hogy maximális respect a nőknek, amíg nem nézte végig, igazán bele se gondolt, hogy milyen szopacs ez nekünk.

De tény, hogy minden ember más. Én simán becsúsztam volna a padlóra, ha egy ilyet végig kell néznem. Az ő gyomra bírta. Ezért érdemes személyre szabottan vizsgálni a kérdést, mert mindenki más.

2018. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes h levagyok pontozva mert nem akartam h bent legyen.🤣🤣
2018. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
A szules nem ket perc, es nemcsak a kitolasbol all. Utobbinal a ferjem sem akart bent lenni, azt beszeltuk meg, hogy kimegy, kiveve, ha nekem nagyon szuksegem van ra, hogy bent maradjon. Viszont a vajudas, az igazi kemeny resz alatt addig velem volt, ameddig meg nem kertem, hogy kimenjen, a kitolas elott kb. 1,5 oraval, de az elotte levo 11 oraban vegig tamogatott, beszelgettunk, viccelodtunk itthon, mertuk az osszehuzodasokat, bevitt a korhazba, velem volt a vajudoban, kapcsolgatta nekem a zenet, a szuloszoban masszirozta a derekam, ahogy a szuleszno mutatta neki. Aztan egy ponton mar annyira kesz voltam, hogy kikuldtem, mert mar csak ott ult, tehetetlenul, nezve a vergodesemet, es a szulesznore koncentraltam, meg el-el aludtam ket osszehuzodas kozott. Aztan mikor jott a kitolas (ami nekem nem is fajt, a vajudas sokkal kemenyebb volt), es megszuletett a gyerek, vartam a koldokzsinor elvagasaval, majd elvagtam, betakartak minket, es behivtak.
2018. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk párom mindenképp bent akart lenni . Bennem viszont volt egy kis aggódás,hogy lehet mégsem kellene. Viszonylag könnyű szülésem volt( indították) 5 óra alatt lett meg a kicsi . Párom végig bent volt .. Mikor már itthon voltunk és beszélgettünk mondta el ,hogyan is élte meg .. Nagyon lelkes volt főleg mikor megkérdezték,hogy szeretné e elvágni a köldökzsinórt . A kedvencem mikor közölte : „ Nagyon küzdöttem ,hogy ne sírjam el magam mikor kibújt”. A kapcsolatunkban sem okozott gondot .. a szexis ugyanolyan mint előtte volt .
2018. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy TE mit igényelnél.


Semmi extrát nem csinálsz, csak szülsz, amire egy harmadik világbeli nő is képes.

És ha ő épp csak nem bírja a látványt, a vért, a vörösen, kifeszülő nyakizmokkal látni, miközben esetleg magad alá csinálsz és megundorodik a lányványtól?


Vagy szimplán összeesik, és a szülésznő meg az orvosok helyetted őt élesztgetik fel.


Láttam szülést és nőként mondom, hogy eléggé visszatetsző, hát még egy férfinak, aki nem is mentruál?

2018. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!