Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik héten szültetek és...

Hányadik héten szültetek és milyen volt a szülés?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. baba: 39+4 hetesen reggel indult gyenge görcsökkel + tágulási vérzéssel, este indult be rendesen, másnap 9.50-kor született meg. Hosszú volt és nehéz, kimerültem a végére.


2. baba: a kiírt napon éjjel 10 után indult keményedéssel, éjfél fele indult be rendesen, 5.30-ra lett meg. Nem volt olyan kimerítő és hosszú, viszont a kitolásnál bepánikoltam, mert elég rossz élmény maradt az 1. babámmal, amit ráadásul el is nyomtam végig a terhesség-vajúdás alatt. Aztán mikor elmúltak a fájások, eluralkodott rajtam a félelem. Emiatt lett egy 40 perces kitolás. A vajúdás meg meglepően könnyű volt, nem is fájt annyira... (bár emlékszem, a végén nagyon sok gázt szívtam. Felhívták a figyelmem, csak akkor ér valamit, ha egy fájás közben VÉGIG szívod. Így is tettem... Elfolyt magzatvíz miatt képesek voltak 8 centinél oxitocint adni, pár durva fájást csinált azért..)


Igazából az 1. babámnál nem is emlékszem ennyire részletesen a szülésre, szerintem azért, mert eléggé kimerítő volt. Utolsó tiszta emlékem, hogy reggel 7 órakor megörültem a váltásnak, hogy végre felkelhetek járkálni, 8-kor feküdtem csak vissza. - a fájdalomba vajúdás alatt akkor se akartam belehalni, nekem csak a kitolás volt gáz.

2018. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
38+5 és nagyon nehéz (majdnem meghaltunk)
2018. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első a kiirt napon fájásokkal indult,már elötte éjjel voltak rendszertelen fájásaim. Hétfő estétől kezdödött,aztán szerda hajnalban fél kettökor lett meg.

A másodikat pénteken szültem,úgyhogy elég friss az élmény. Hajnal 3-kor elfolyt a magzatviz. Délelőtt 10-kor már a karjaimban tartottam. Sokkal könnyebb volt mint az első és rövidebb is. Gátvédelemmel,az elsönél gátmetszéssel. Hát ég és föld a két szülés.

2018. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
39+1 este elfolyt a magzatvíz, mint a filmekben. Másnap délben született meg. A kitolás hihetetlenül fájt, de az egész vajúdàs nagyon egyszerűen és természetesen zajlott. Semmi komplikáció nem volt, eszembe sem jutott a fájdalomcsillapító kérése.
2018. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tubarózsa ***** válasza:
100%

39+4 reggel 7körül indult fájásokkal otthon (előtte semmi nem volt, derült égből villámcsapás). Egyre sűrűbb, erősebb. Férjem hivta anyumat majd a mentőt (2x) kijöttek bevitek korhazba , utkozbe 1-1,5p fájásokkal. Szülészet a 6odikon van mire jött a lift azt hittem megszülök ott.... felmentünk megvizsgáltak 4ujjnyira már nyitva voltam irány a szülőágy ez kb 9.40-9.50fele volt. Doki burkotrepesztett, néhány nyomás és 10.15re meglett a fiam :)

Összeségében gyors és könnyű szülésem volt.

27N

2018. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2x 38. hét, 1x 38. hét és extrém gyors, főleg az utolsó.
2018. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2x 39. hét (6.voltam, bocs)
2018. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
40+5.napon indítottak. 21 óra volt az egész, borzasztóan fájt és teljesen kimerültem. Nehezen akart megszületni, hiába nyomtam a kitolásnál, több alkalommal is visszacsúszott. Kemény volt.
2018. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!