Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni fogyás?

Szülés utáni fogyás?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy más volt úgy, hogy nem tett különösebbet és fogyott a baba mellett? Ezt úgy értem, hogy szülés után 2-3 hónappal már kevesebb volt. Én amióta szültem ( 5,5 hónapja) fogytam 3,5 kilót, 166 cm vagyok. Most 49-50 vagyok és nem igazán tudok hízni. Csak 1-2 kg-t szeretnék. Tény, hogy baba mellett kevesebbet tudok enni, sokat szaladgálok mellette. Mindig is vigyáznom kellett pedig mit eszek és mikor. Kérlek ne ítéljetek el, nem azért tettem ki a kérdést, hogy felvágjak. Elmentem már nagy laborra is, minden rendben a pajzsmirigy is. Én erre gyanakodtam, de teljesen rendben. Sokat szaladgálok a baba körül, meleg is van nem is kívánok annyit enni. Más is volt így?
2018. jún. 13. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én híztam a szülés után. Most fél éves a baba, még mindig egy kilóval több vagyok, mint közvetlenül a szülés után, pedig 2-3 már lement. :( Szerintem nagyon egyedi, hogy kinek hogy reagál a szervezete a szülés utáni hormonváltozásokra, szoptatásra.
2018. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En a masodik szulesem utan fogytam sokat ugy, hogy nem akartam.

Eleve vekony alkatra csak 10 kilot hiztam terhrsseg alatt, szules utan a kiindulon voltam es az jo is lett volna.

De nagyon sokat es nagyon sokaig ejszakaztam a picivel, mert ejjel szinte egyaltalan nem aludt, nappal se sokat, de akkor sem tudtam aludni vele, mert a nagyobbik gyerekkel foglalkoztam.

Gyakorlatilag 3-4 oranal nem aludtam tobbet soha, ezt is tobb reszletben, sokszor ulohelyzetben.

Nagyon kimerult voltam es enni sem tudtam, folyamatosan masnapos erzesem, hanyingerem volt a faradtsagtol.

10 kilo ment le rolam kb 10 honap alatt ugy, hogy mar nagyon nem kellett volna. En a 178 cm-hez voltam 50 kg korul/felett kicsivel, mikor hogy.

Borzasztoan neztem ki es ugy is ereztem magam, az osszes erom elment. Eroltetve probaltam tobbet enni es elkezdtem edzeni, tomegnovelest csinaltam aprankent. Az igazi attorest az hozta meg, amikor mar tobbet tudtam aludni.


Az elso gyerekkel is hasonloan volt, de vele nem ejszakaztam sokaig es akkor maradt is rajtam szules utan valamennyi, csak az ment le az elso honapokban, azutan megallt a fogyas a szokasos sulyomnal.

2018. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első gyerekkel en is gyorsan fogytam, többet,mint szerettem volna. Nagyon nehezen mentek vissza a kilók. Másodikkal 20kgt hiztam, 5kg ment le a szüléssel,majd itthon két hét alatt még 2kg. A kezdő sulyomhoz képest maradt rajtam 13kg, ami nagyon rám fért.
2018. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat! A pici már 2 hónapos korától alszik. Én is szeretnék edzeni tömegnövelést csinálni. Nálam most megállt 49-50 kg-nál. 6 kg-t híztam amúgy. Vagy amire még gyanakszom, hogy a terhesség alatt fogytam , mert azt is észrevettük a képeken amikor fotózkodtunk a párommal. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy átalakult az anyagcserém. Aludni végül is tudok. Annyi mindent összeolvastam a neten, már arra is gyanakodtam, hogy rákos vagyok. De utána olvastam és orvos is mondta, hogy ha valaki sokat eszik és sokat fogy akkor lehet rá gyanakodni.
2018. jún. 13. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, csak èlvezd ezt az idilli állapotot. Én ránézek egy gombóc fagyira és máris hízok egy kilót. :D
2018. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) tovább nem szeretnék fogyni :)
2018. jún. 13. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A 6 hetes kontrollon mértem magam először, akkor a terhesség előtti súlyomnál jártam, majd a következő 3-4 hónapban további 6-7 kg lement. Szoptattam, ami miatt jobban odafigyeltem az étkezésre, illetve sokat sétáltam a gyerekkel. Ahogy újra munkába álltam és a mozgás lecsökkent, már kúsztak is vissza a kilók.
2018. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Mondjuk mi nem mozgunk ennyit, de igyekszünk sokat kint lenni.
2018. jún. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!