Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akit elsôre...

Van itt olyan, akit elsôre császároztak, gyorsan felépült, a másodikat pedig hüvelyi úton szülte?

Figyelt kérdés

Tapasztalatotokra, véleményetekre vagyok kíváncsi.

Elsô alkalommal császároztak. Nem így terveztük, de több dolog összejátszásának köszönhetôen oxitocin és néhány óra vajúdás után betoltak a mûtôbe. Amennyire nem akartam elôzetesen, annyira örültem neki utólag. Gyorsan regenerálódtam, a fájdalom tekintetében is rosszabbra számítottam. Szóval pozitív csalódás.

Most várom a másodikat és dilemmázok. Mert szeretném megpróbálni hüvelyi úton, szeretném átélni, azt is, hogy a babám “küzdjön meg” azért, hogy világra jön. Az okosok is azt mondják, ez a kevésbé megterhelô.

Ugyanakkor ott van bennem, hogy miért szenvedjek/szenvedjünk, ha lehet császár is.


Aki szintén így volt, hogy döntene, ha visszamehetne az idôben? Ill. milyen élmény volt a hüvelyi szülés egy császár után?


2018. jún. 23. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Egészen más. A császár egy műtét, rideg, személytelen, a legtöbb helyen sok órás szeparációval, ami megviseli a babát is, nem kicsit. A szülés egy csoda. Ti irányítotok, a baba és te, nem kell elválasztani titeket, folyamatosan együtt lehettek. Ég és föld a kettő. Nekem az első sürgősségi vsászár volt, a másik 3 természetes. ❤️
2018. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ez engem is érdekelne. Kedves kérdező, neked mennyi idő lesz a császár és a mostani szülés között? Nekem 3 év 2 hónap és nagyon szeretném természetes úton.
2018. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Első vagyok, 13 hónap volt a császár és az első szülés között. 😊
2018. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem 22 hónap lesz
2018. jún. 24. 07:58
 5/13 A kérdező kommentje:
kettes, mikorra várható? :)
2018. jún. 24. 07:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak félig tudok hasznosan válaszolni, a második szülés még előttem áll, remélem nem baj.

Nekem programcsászár volt az első, farfekvés miatt. Hát... lelkileg nem viselt meg, hogy nem szülhettem meg, úgy voltam vele, hogy ez így volt biztonságosabb, bár utólag úgy vagyok vele, hogy beindulni azért hagyhatták volna. Most a kislányom 3 éves, én 11 hetes a kistesóval. Szeretném megszülni. Nem éltem meg fizikailag nehezen a császárt, persze fájt, de én az a fajta voltam, aki másnap reggel megkapta a babát, és onnantól simán elláttam, tettem a dolgom, szóval gyorsan összekaptam magam. Ennek ellenére nekem marhára nem hiányzik még egyszer. Mert azért ha segítségre nem is szorulok, csak nem vagyok topon pár napig/hétig, óvatosabban kell mozogni, fájok, most már ráadásul itt a nagylány is, aki szintén igényelne, nem tudok egész nap a babával pihenni.

És igen, amit az első ír, a szeparáció az első nap engem nagyon zavar. Ahol a lányom született, ott igyekeztek erre figyelni, délben műtöttek, műtét után fél órával már velem volt 2 órát, utána délután még egyszer 2-2,5 órára visszahozták, de éjjel külön voltunk, én alig tudtam aludni, 10 percenként felébredtem, hogy reggel van-e már, mehetek-e a lányomért. Más kórházakban meg még ennyi sincs, az őrzőbe oda se viszik a babát stb, én tudom, hogy ezt nehezen viselném. Szóval ezek miatt én inkább megszülném, szerencsére az orvosom is azt mondta, hogy ha minden klappol, részéről semmi akadálya.

Nekem jobbnak tűnik simán megszülni. Ha nincs semmi durva komplikáció, akkor szülés után sokkal jobb fizikai állapotban vagy, mint a császárosok, gyorsabban gyógyulsz, kevesebbet kell kórházban lenni, a babádat se veszik el tőled. Igaz, maga a szülés sokkal jobban fáj, cserébe utána meg jóval kevésbé.

2018. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez is eszembe jutott. Hogy hiába teljesen el tudtam látni itthon a babát, a dolgokat, mindent tudtam csinálni, de most itt lesz egy nem egészen 2 éves. Emelgetni kell, bele kell rakni az etetôszékbe pl.


Én is hajlok afelé, hogy jó lenne hüvelyi úton. De ha megint úgy alakul, ahogy elsôre, az a legrosszabb forgatókönyv. Hogy akarja az ember, rákészül fejben, de nem sikerül vmiért.


Azt hiszem nyitottnak kell lenni minden lehetôségre, aztán megoldjuk, bárhogy is alakul :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. jún. 24. 11:54
 8/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, december 18.
2018. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Én úgy tudom orvostól, hogy akit elsőre császároztak, az másodszorra már csak császárral szülhet....


De egyébként szerintem jobb császárral - kevésbé fájdalmas és küzdelmes, ebből adódóan a baba és a mama is kevésbé sínyli meg.

A császáros babák sokkal szebbek, nem lesz az erőlködéstől kis nyomott fejük/arcuk és az anya hüvelye sem tágul, nem okoz később szexuális problémákat stb, szóval én nem is értem a dilemmát....


Részemről csak császárral!!

2018. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es, biztos van orvos, vagy kórház ahol nem engedik, de alapvetôen szabad. Az én orvosom magától mondta a szülés után, hogy ettôl függetlenül legközelebb lehet. Különösen, hogy tudta, én arra készültem.


De köszi a válaszod.

2018. jún. 24. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!