Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akit elsôre...

Van itt olyan, akit elsôre császároztak, gyorsan felépült, a másodikat pedig hüvelyi úton szülte?

Figyelt kérdés

Tapasztalatotokra, véleményetekre vagyok kíváncsi.

Elsô alkalommal császároztak. Nem így terveztük, de több dolog összejátszásának köszönhetôen oxitocin és néhány óra vajúdás után betoltak a mûtôbe. Amennyire nem akartam elôzetesen, annyira örültem neki utólag. Gyorsan regenerálódtam, a fájdalom tekintetében is rosszabbra számítottam. Szóval pozitív csalódás.

Most várom a másodikat és dilemmázok. Mert szeretném megpróbálni hüvelyi úton, szeretném átélni, azt is, hogy a babám “küzdjön meg” azért, hogy világra jön. Az okosok is azt mondják, ez a kevésbé megterhelô.

Ugyanakkor ott van bennem, hogy miért szenvedjek/szenvedjünk, ha lehet császár is.


Aki szintén így volt, hogy döntene, ha visszamehetne az idôben? Ill. milyen élmény volt a hüvelyi szülés egy császár után?


2018. jún. 23. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez már egy elavult nézet, hogy császár után csak császárral lehet, szerencsére egyre több az ellenpélda.
2018. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát az én kisfiamnak nagyon deformálódott a feje, pedig császárral szültem, gondolom azért, mert ő erőlködött, hogy kijönne, csak én nem tágultam. Nekem rossz élmény volt a császár, most várom a kistesót, remélem őt meg tudom szülni természetes úton, de félek, hogy ha elsőre sem tágultam, másodszorra sem fogok :(
2018. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12-es, nálunk is ugyanez volt. Plusz mekóniumos víz :(

Szurkolok nektek, mikorra várod?

2018. jún. 24. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!