Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 18 órás kínlódás után megcsász...

18 órás kínlódás után megcsászároztak tegnap hajnalban. Őrülten fáj, de meddig?

Figyelt kérdés

Nem így terveztem, de nem nyíltam sajnos - muszáj volt. 6 óra elteltével fel kellett kelnem,de a felülés,felállás iszonyatosan fáj! Mire számítsak, hány nap az, ami ennyire borzasztó?

Ja, & mikor kéne belövellni a tejemnek? Még semmi nyoma. :(

Előre is köszi!

1 napos babás szenvedő :)


2008. nov. 1. 03:31
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Kétszer császároztak és 24 órán keresztül a műtét után nem hagytak felkelni. Az első 24 óra a legrosszabb. De lehet kérni fájdalomcsillapítót é s adnak is.

Napró-napra könnyebb lesz, csak ne hagyd el magad! Úgy egy hét múlva sokkal jobb lesz, addig meg a baba feledteti valamennyire a fájdalmat.

Császárosaknak a tej, kicsit később indul meg, de ez sem törvényszerű. Kérdezzél bátran a nővérektől és megmutatják, hogy egyszerűbb mozognod és bármilyen más tanáccsal is segíthetnek!

2008. nov. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Sajnos még az őrzőben vagyok, és az éjszakás elég barátságtalan. Felkelni meg muszáj, a mai vizit után mielőbb át akarok kerülni a kislányom közelébe! :)
2008. nov. 1. 04:14
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
HÁt akkor kitartás, de azért pihenj, még ott vagy, mert egyre kevesebb időd lesz rá! Jó egészséget kívánok nektek!
2008. nov. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sorstársak vagyunk, csak én nem most szültem.16 óra után császároztak ,16 órát kellett az őrzőben lennem.Nekem az első három nap az iszonyú fájdalmas volt.Ha szükséges kérj fájdalomcsillapítót, és annyit tudok tanácsolni, próbálj meg többször keveset, de fennt lenni és sétálgatni, ugyanis a mozgás nagyon jót tesz,bár tudom milyen szörnyű ilyenkor pár lépést is megtenni.Addig volt nagyon rossz, ameddig benn van a varrat.Ha azt 4-5 nap után(mindenhol változó)kiszedik, valószínű megkönnyebbülsz és már sokkal könnyebben fogsz mozogni.Bár nem tudom milyen testalkatú vagy, én elég husis vagyok és azt mondták, hogy emiatt nehezebb a felépülés.Voltak velem olyan kismamák akiknek meg se kottyant a császár két nap múlva már nagyon jól voltak.Ugye ez egyénfüggő is kinek milyen a szervezete, a fájdalomküszöbe stb..A tejről pedig csak annyit, azt mondják a császárnál több nap is eltelhet, mire beindul a tejelválasztás.Nálam sajnos nem indult meg és végül tápszeres lett a babám.De ez nem jelent semmit.Minden jót kívánok nektek, kitartás és sok boldogságot!
2008. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szintén felkeltettek 6 ora múlva, zuhanyozni, stb, bíztattak, hogy ha nem szédulok, esetleg járkáljak is majd, mert konnyebben gyogyulok. Éjfélkor volt a császár, másnap délután picit sétálgattam, pihentem, majd a kovetkezo nap vittek át orzorol a szobára a babám mellé. Az elso 3-4 nap volt a legnehezebb, foleg felkelni, de mire 1 hét után hazamentunk a kórházbol, szinte nem is éreztem. Csak rettenetesen fáradt voltlam. Azt hiszem, szerencsés vagyok, mert sokan viszont az ellenkezojére panaszkodnak, hogy hosszas a felépulés. Nálam a tej a 4. napra lovellt be, de ez változo. Szerintem olyan 3-5. nap, minél surubben kell majd a babát mellre tenni, ha majd veled lesz. :)
2008. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az előzőekhez csak annyit még, hogy a tejtermelődés valamikor a szülés utáni 3-4. nap indul meg, addig előtejed van, ami elegendő és persze tápláló a babád számára.

Az unokatestvéremnek császár után a negyedik napon lövellt be a melle, és a mai napig szoptat (13 hónapos a kisfia). Ja, és még tejtestvére is volt a kicsinek, mert annyi volt a teje.

Ezt csak azért mondtam, hogy vannak ilyen "tejszapora" császáros anyukák is.


Boldog babázást, és 1 hét múlva már vidáman fogsz sétálgatni, de addig is tarts ki!!!

Zita (27 hetes kislány anyukája)

2008. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Engem is császároztak(én se nyíltam)Még őrzőben se voltam 15:50 kor volt a műtét este 21kor fell kellet kelnem!!!!Akkor sétáltam és persze reggel már mentem a babámhoz de ő a koraszülött osztályon volt komplikáció miatt,ott is tartották még bent voltunk.3óránként mennem kellet szoptatni mikorra visszasétikáltam mehettem újból.Nem hagytam el magam muszáj volt erősnek lenni a tejem sajnos nem indult be!!Ne nézz lefelé ha sétálsz,menj egyenes derékkal.Pár nap és jobban leszel!Kitartás!!
2008. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 5 hete szültem császárral, igaz én nem vajúdtam előtte. Az első 5-6 nap volt nagyon rossz. Óvatosan próbálj felkelni, oldalra fordulva hogy ne feszüljön annyira a hasad, és sétálj naponta többször is. Az első méterek rosszak, utána kicsit jobb lesz.

Egy jótanács:az ágy fejtámláját állíttasd minél magasabbra. Könnyebben kelsz fel, és jobban is alszol így.

Nekem a tejem úgy igazán 1 hét múlva indult el.

Varratszedés után szinte óráról-órára fogod érezni hogy jobban vagy.

Otthon vigyázz arra, hogy ne emeld meg magad. Kb 6 hétig nagyon vigyázz magadra.

Kitartást, és sok boldogságot a babához!

2008. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eltelt pár nap, picit jobb már, de még nem az igazi. Tejem sincs még. :( Azért próbálok kitartani! Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2008. nov. 2. 03:59
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Két hete volt császárom. Este nyolckor volt és másnap reggel már a saját lábamon mentem át a z osztályra. Eléggé fájt, de nekem segített, hogy aznap egész nap sétáltam. Másnap pedig szinte "futottam mint a nyúl". féltem mert mindenki rémségeket mesélt a császárról meg az utána következő napokról, de látva a normál módon szülő anyukákat, ők még nehezebben mocorogtak mint én.


Gyors felépülést és jó babázást.

2008. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!