Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen helyzetben "kérnétek"...

Milyen helyzetben "kérnétek" császárt? Már amennyire van beleszólásunk, de mondjuk pl. farfekvés,10 órás lassú vajúdás, bármi egyéb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kérném max ha nagy baba lenne félnék a sok repedéstől a nagy gátmetszéstől de ilyenkor az orvos ált. úgy is dönt hamarabb.
2011. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az orvosra bíznám a döntést. Barátnőm első babája farfekvéses volt, simán szült... A hosszú vajúdás is olyan dolog, kinek mi a hosszú... Én inkább a sima szülést pártolom, csak akkor mennék bele császárba, ha az valóban indokolt, tehát ha tényleg nem tágulnék vagy a baba szívhangja gyengülne... azaz tényleg csak orvosilag indokolt esetben... 4x szültem simán, láttam a császárosokat az osztályon... hát nem cseréltem volna velük az első napokban.
2011. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

baratnomnek programozott csaszarja volt farfekves miatt.

Mielott meg beindult a szules kerte a dokit hogy csaszi legyen,az lett a doki is belement.

2011. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Második nap vajúdás után kértem volna,meg is mondták,hogy nagy baba lesz,még fél nap eltelt és muszáj volt megcsászározni,pedig nem kértem!
2011. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Bízd az orvosra! Ő tudja! Ha nem bízol a dokidban, hogy nem tudja eldönteni, válassz mást! Nekem végül császár lett, ne vággyál rá, sokáig gáz utána!
2011. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én csak akkor, ha a baba vagy én veszélyben vagyunk. (Mondom most, egy kétnapos vajúdás után lehet, hogy másképp nyilatkoznék. :-)) Nincs semmi bajom azzal, ha valaki valamiért császárral szülne, de személy szerint nekem fontos nagyon a "normál" szülés.
2011. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem tágultam egy ujjnyit sem 12 óra vajúdás után sem. Ekkor a doki megcsászározott. Bár nem kértem, és eszembe sem jutott a császár, utólag ha belegondolok, jól döntött. Ki tudja meddig szenvedtem volna még ott, akár napokat is, az biztos nem hiányzott volna.


Amúgy farfekvéssel a legtöbb doki császároz, és ez esetben én is lehet, hogy amellett döntenék, mert van a családunkban negatív eset farfekvéssel kapcsolatban (elakadt baba, oxigénhiány, baba 1 hónapig kórházban), így nem kockáztatnék.

De persze minden egyénfüggő. Van, aki könnyen megszül egy farfekvéses babát is.

2011. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Faros volt a fiam, nagy baba, és már 13 nap túlhordásnál tartottam. Megkérdezem nem-e lehetne, lehetett. Aztán volt egy szintén hasi műtétem, ugyanott vágtak mint a császárnál, a méhemet pedig a császár hegére merőlegesen varrták. Ezért most újból kérni fogom a császárt, remélem az orvosom bele is megy. Nagyon félek, hogy mivel keresztben vagyok varrva, nem fogja bírni a méhem a szülést.
2011. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem kértem a császárt, féltem is nagyon tőle, esélyem volt rá, mert magas volt a vérnyomásom. Utólag azt mondom, hogy jobb volt a császár, mert hamar túl voltam

rajta és nem lett semmi baja a babának. Úgyhogy szerintem, ha valami baj van, akkor inkább legyen császár.

2011. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 16 órát vajúdtam, másodfokú fájásgyengeséggel, gát- és méhszáj repedéssel végeztem.


Én ha előre tudnám, hogy fél év múlva is hasonlóan "végzem" kérném a császárt / de ebben a kórházban még EDA-t sem adnak, nem hogy én döntsek a szülésemről...

2011. febr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!