Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kérdés azokhoz szól, akik...

A kérdés azokhoz szól, akik programozott császárt VÁLASZTOTTAK, saját döntésből, milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Akik választották a programozott császárt (főleg első babánál) de bármilyen ilyen eset érdekel, arra lennék kíváncsi, később megbánták-e a döntésüket. Mennyire volt nehéz a felépülés? Milyen azóta a heg? Mennyire volt fájdalmas az első pár nap, az első talpra állás a műtét után? Volt-e műtét közben valamilyen szövődmény, vagy később? Mindenkit szépen kérek kíméljenek a "hüvelyi szülést egyszer át kell élni" hozzászólásoktól, meg a "Magyarországon nincs választott császár" (hivatalosan, amúgy magánklinikán, vagy államiban fogadott orvosnál van) típusú hozzászólásoktól is stb. Kifejezetten olyanokat kérdezek, akiknek van tapasztalatuk. Minden egyéb témába nem vágó hozzászólást töröltetek. Azért mert engem sem visz előre a döntésben, illetve azokat sem, akik ezen gondolkodnak és később olvassák majd ezt a kérdést. Ezzel kapcsolatos megértést köszönöm.

2018. júl. 3. 18:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%

Választott császár Németországban.

Örülök hogy így döntöttem.

Reggel bementem, nst, bekötötték az infúziót, átöltöztem, toltak a műtőbe. Az előkészítés kicsit stresszes volt nekem mert nem tudtam mi vár rám és elég ideges voltam, de hamar eltendeztek. Epidurál egy kicsit nehézkesen ment a gerincferdülésem miatt, de a 6.-ik próbálkozásra az is sikerült. Végig nyugtattak, minden rendben stb... éreztem a húzás kis rángatást majd 5 perc múlva már felsírt a fiam. Rendbetettek, addig a mellkasomon pihent a picikém. 1 óra megörző után a fiammal vittek a szobába. Másnap reggel felálltam. Durva volt, de nem szabad elhagyni magad ,mert akkor rosszabb. A hegem picit girbegurba de semmi bajom nincs vele. Amikor végighúzom rajta az újjam talán akkor egy picit érzékenyebb ott a bőr. 1 hét múlva mintha nem is műtöttek volna.

2018. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Választott császár, MO. (ilyen válasz asszem még nem volt :D ). Első gyerek (egy is van), mikor terveztük már tudtam, hogy császárt szeretnék. Annyi félét olvasni, hogy mik vannak a hüvelyi után, hogy azt nem vállaltam be. A 2. találkozáskor rákérdeztem a dokinál, mehet-e a dolog. Erre ő azt mondta "Semmi jónak... nem áll útjában". Teljesen érezhető volt, hogy ő biztonságosnak tartja a császárt. Én szeretek mindig mindent kontroll alatt tartani, nyilván így volt a szülés is.

Egyáltalán nem bántam meg, míg a hüvelyi úton szült anyák a kiskocsira támaszkodva csoszogtak a folyosón az izzadt hálóingben, én tunika+leggigsben ültem ki ebédelni, még a nővérek is megjegyezték, hogy ritka, ha valaki így tud/képes törődni magával szülés után. Az első felülés-állás volt nagyon rossz, rengeteg vizet megittam az éjszakai kötelező fekvés alatt, és ahogy felültem, "megzuhant" a gyomrom, és iszonyú hányingerem lett. A hányinger rosszabb volt, mint a hasam :D Pár napig, talán egy hétig mondom, hogy fájt a felülés illetve felállás, de minden mozdulattal egyre könnyebb, a lényeg, hogy ne hagyd el magad. A kórházban kaptam egy öv szerűséget, hogy azzal fel tudjam magam húzni. Ha már elértem a kívánt testhelyzetet, nem volt semmi fájdalom. A tüsszentéssel voltak bajok kicsit tovább, de azzal is inkább mert féltem tőle, nem azért mert fájt. A műtét alatt hirtelen nagyon belenyilalt a fájdalom a vállamba, és hányingerem lett - ez az egy dolog volt ami meglepett, de utánaolvasva gyakran előfordul ez (már nem emlékszem pontosan, mitől). A hegem nagyon szépen gyógyult, ha nem tudod, hogy ott van, nem veszed észre, pedig nekem nagyobb a vágásom is, mert elég molett vagyok. Az egyetlen hátrány, hogy míg terhesség előtt ugyan volt hasam, de szép, feszes, "íves", addig most sajnos kötényhasam lett :(

Szúrni sem kellett magam, csak napi 1x kötést cserélni. 4 napig javasolta a doki hazajövetel után, de én 1 hétig leragasztottam, biztos ami tuti. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

Ja, mindez Pécsen, választott doki, magánrendelés 10e/alkalomért, a szülésért a 6 hetesen fizettem, 90+10e ft-ot

2018. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi vàlaszokat. Kivètel nèlkül mindegyik èrtèkes informàciókat tartalmaz. Mindenkinek ment a zöld kèz. Sajnos a szàzalèkokból lâtom, hogy itt jàrt nèhàny "ősanya" akik azt hiszik, mert ők hüvelyi úton szültek, többet èrnek a programozott csàszàrosoknàl. Ehhez csak annyit fűznèk igen szegènyes az önèrtèkelèsük, ha ez ettől függ..., ès attól lesz jobb, ha itt osztjàk a piros kezeket:) A vàlaszokból ìtèlve szerintem nem egymàst pontoztuk le. De annyi baj legyen. :) Mindenkinek gratulàlok a gyermekhez/gyermekekhez. :) Vàrom/vàrjuk mèg a hozzàszólàsokat. Köszönöm. :)
2018. júl. 3. 22:29
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekem farfekvés miatt javasoltak programcsászárt, mondták, hogy válasszam ki a napot. Két héttel előbb beindult a szülés, szépen haladt minden pár óra alatt és az ügyeletvezető úgy döntött szülünk. Szóval hüvelyi szülés lett. A gátsebem fájt nagyon, kiderült hogy allergiás vagyok a varratra. Ha ez 3 rétegben lett volna a hasamban, háááát.... Kolléganőm is így járt, csak császárral, újra felnyitották a sebet, folyt, csúnyán gyógyult.

Összességében semmi bajom a programcsászárral, de én erről a szövődményről pl nem hallottam korábban.

2018. júl. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Külföldön lakom, itt lehet választani. Egyértelműen a császárt választottam. Ennek az az előzménye hogy gyerekápolóként nagyon sok szülési sérült, oxigénhiányos, örök életére vegetáló gyerekkel találkoztam. Úgyhogy , 15 éve tudtam, ha szülök, akkor csakis császárral. Szerencsére , ahol élek lehet választani , mint igazából a legtöbb nyugat-európai országban.

Nagyon jól ment minden, reggel bementünk , délben császár, másnap reggel már mentünk haza. A műtét után 4 órával már a folyosón sétálgattam egyedül. Ahogy kivették a babát, egyből adták oda, soha 1 percre sem vitték el a kórházban.

Úgyhogy nekem minden tökéletes volt, még tízszer is elmennék. Nagyon hamar felépültem, napok alatt. A hegem is szép , meg ha nem is lenne szép , tök mindegy úgy sem látszik.

2018. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
14es, akkor ez hasonló lehetett mint az enyém. Kettes voltam.Nekem nem mondták hogy a varratra lettem volna allergiás, de az igaz hogy a felnyitás után kapcsoltak inkább. És a leírásodból úgy látom velem is ez történhetett:-S
2018. júl. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott mèg 2 kèrdès. Emeletes hàzban lakunk, ès a babaszoba fent van. A műtèt utàn mennyi idővel tudtatok lèpcsőzni? Mennyire volt fàjdalmas a lèpcsőzès? (Segîtsègem lesz a babàval, bàrmeddig amìg szeretnêm) Mivel àpoltàtok a heget? A spinàlis èrzèstelenìtès fàjt?(Pàran ìrtàtok, hogy nem, de a többieknek?) Mindenkinek köszönöm, ment a zöld kèz újra. ;)
2018. júl. 4. 07:23
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 15-ös vagyok. A lépcsőzésnek nincs köze a császárhoz, nem hasizomból lépcsőzöl. Ami inkább nehezebb , az a felkelés fekvő helyzetből, de azt úgy tudod megkönnyíteni , hogy oldalra fekszel és oldalról kelsz fel. Tehát azok a dolgok nehezek amihez hasizom kell. Köhögés, tüsszentés, felülés. De azért az se olyan vészes , pár nap alatt jobb lesz.

Én külföldön lakom, itt fejlett nézetek vannak a heg ápolásával kapcsolatban, nem kell vele semmit csinálni hozzá sem kell nyúlni és gyönyörű szépen gyógyul.

2018. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Első gyereknél választottam a progi császárt, én egyáltalán nem bántam meg. Az első felállás műtét után borzasztó volt, de másnap már egyáltalán nem fájt annyira. Kb 2 hét volt az, ami fájt, utána inkább kellemetlennek mondanám. A heg elég "friss", 9 hónapos, szóval még eléggé látszik, de engem nem zavar, bikinivonal alatt van, úgyhogy max é meg a párom látjuk. Nem lett rossz kapcsolatunk a gyerekkel, őt sem viselte meg (nem is értem azokat akik szerint igen..). Nekem kifejezetten tetszett, hogy volt egybidőpont és előre tudtam, hogy akkor fogok szülni. A műtőbe mosolyogva toltak be. Nem volt rossz élmény egyáltalán a műtét sem, párom is bent volt velem végig. Ha újra csinálhatnám, ugyanezt választanám. Szerintem jobb, mint szenvedni 10-20 (vagy ki tudja mennyi) óráig ideig vajúdás közben.
2018. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az érzéstelenítésre nem válaszoltam. Szóval mikor beszúrta a gerincembe az egy kicsit kellemetlen volt, de mivel nyomta is az érzéstelenítőt el is múlt fél perc alatt. Nem volt vészes az sem 🙂
2018. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!