Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kérdés azokhoz szól, akik...

A kérdés azokhoz szól, akik programozott császárt VÁLASZTOTTAK, saját döntésből, milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Akik választották a programozott császárt (főleg első babánál) de bármilyen ilyen eset érdekel, arra lennék kíváncsi, később megbánták-e a döntésüket. Mennyire volt nehéz a felépülés? Milyen azóta a heg? Mennyire volt fájdalmas az első pár nap, az első talpra állás a műtét után? Volt-e műtét közben valamilyen szövődmény, vagy később? Mindenkit szépen kérek kíméljenek a "hüvelyi szülést egyszer át kell élni" hozzászólásoktól, meg a "Magyarországon nincs választott császár" (hivatalosan, amúgy magánklinikán, vagy államiban fogadott orvosnál van) típusú hozzászólásoktól is stb. Kifejezetten olyanokat kérdezek, akiknek van tapasztalatuk. Minden egyéb témába nem vágó hozzászólást töröltetek. Azért mert engem sem visz előre a döntésben, illetve azokat sem, akik ezen gondolkodnak és később olvassák majd ezt a kérdést. Ezzel kapcsolatos megértést köszönöm.

2018. júl. 3. 18:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Mivel természetes úton nem szülhetek és nem is vajúdhatok, így progicsászár volt.


Bementem aznap, megvizsgáltak, utolsó konzultáció az anesztessel, aztán búcsú a férjtől és toltak be.


Aztán jó nehéz volt, mert fájt a vágás, de pár hét alatt csillapodott, és most már "csak látszik", de nem okoz panaszt.

2018. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
A szuri nem fájt, lépcsőzni is fogsz tudni, mondjuk ha a babát kell felvidd kézben az neccesebb, de szerintem (saját tapasztalatom alapján) azzal sem lesz gond
2018. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Igazából 90%-ra már így is a programozott császár felé hajlottam, de most megerősítést is kaptam, hogy jól döntök. :) Akik esetleg Pesten, vagy Pest környékén szültek, hálás lennék, ha tudnának privát üzenetben orvost ajánlani ehhez. :) Természetesen próbálom én is megkeresni rá a megfelelő szakembert. :)


ui: A 10-es válaszoltótól várjuk, hogy mi volt a megbeszélésen a programcsászárt illetően tegnap. :)

2018. júl. 5. 15:37
 24/29 anonim ***** válasza:
Szia! Holnap megyek rá, a kezeim nagyon zsibbadnak már gondoltam a kórházból majd írok. Addig is boldog bababarát mindenkinek!
2018. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
48%
Engem is érdekel, hogy mi lett?
2018. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki olvasnà még. :):) Gyermekünk megszületett àltalam vàlasztott programcsàszàrral. Életem egyik legjobb döntése. A műtét jó hangulatban, oldottan zajlott. Örökké hàlàs leszek fogadott orvosomnak, és az anesztesnek, de az egész csapatnak, beleértve az őrzőt is. :) Nagyon szép emlék. :) Az első felàllàs sem volt vészes Fàjni fàjt egy kicsit, de semmi hatalmas fàjdalom. :) 2. nap estétől nem kértem fàjdalomcsillapîtót, 6. nap varratokkal màr kocsiban ültem és vezettem. :) Mindenkinek köszönöm a vàlaszokat. :) Akik döntés előtt àllnak, ha csàszàrt szeretnének, megfelelő orvossal csak bàtran. Semmi rémes nincs benne, a gyermekünk végig a legnagyobb biztonsàgban volt, én is. Gyönyörű és egészséges. :):)
2019. jan. 3. 20:36
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok Kérdező!

Már az elejétől követtem a kérdésedet, mert én is gondolkodtam hasonló téma indításán. Nekem az tűnt fel, hogy akik a császáros szülést ellenzik, azok vagy végigszenvedték a hüvelyi szülést, és akkor úgy gondolják, szenvedjen más is kétségek között, hogy a baba nem sérül-e közben. Vagy azok, akik nagyon szerették volna átélni a természetesen szülést, de bánatukra nem sikerült, császár lett a vége, így rossz élmény maradt számukra, és senkinek sem kívánják.

De nyilván vannak olyanok is, akik eleve császáros szülést terveztek, és érdekes módon tőlük sosem hallani lebeszélést erről. A válaszod is csak megerősít abban, hogy ez így van. Sokkal tervezhetőbb az egész, nem kell izgulni a túlhordás, vagy az elhúzódó vajúdás okozta esetleges károsodás miatt.

Mi még csak a próbálkozós időszakban vagyunk, de nálam sem kérdés, hogy ezt fogom választani.

2019. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szia! Hol szültél?
2019. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Sziasztok!

Programozott császár hogy zajlott nálatok? Indították? Voltak fájások? Elfolyt a magzatvíz? Vagy csak bementetek időpontra, előkészítettek és utána műtét?

Köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!