Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez a hatalmas félelem...

Mi ez a hatalmas félelem mostanában a hüvelyi szülés felé? Ki terjeszthette el, hogy a hüvelyi szülés nagyobb kockázattal jár?

Figyelt kérdés

Nem vitázni akarok, meg nem provokálni, csak érdekel a ti véleményetek. Rengeteg kérdésben látom manapság a lehet-e császárt kérni dolgot, sőt több ismerősöm retteg a hüvelyi szüléstől. Miért jobb, ha ébren felvágnak, cibálnak, hogy kivegyék a babát?

Én személy szerint biztos nem kérnék császárt(ha Mo-n választható volna), mert rettegek attól, hogy ébren legyek, miközben műtenek. Volt egy hüvelyi szülésem, és csak jó élményeim vannak ezzel kapcsolatban, az átélt fájdalmak ellenére is.



2018. júl. 22. 16:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

"Nekem a császárról meséltek és azt mondták, hogy nagyon rossz, és utánna fájdalmas!"


Ne aggódj! A hüvelyi is rettenetesen fájdalmas, és nem csak előtt, alatt, hanem után is. ;)


Egy komplikált hüvelyihez képest nevetségesen könnyű a császár.

Egy szövődményes császárhoz képest pedig könnyű a beavatkozásmentes hüvelyi.

Na de hogy melyiket dobja neked a gép... azt nem tudhatod.


Kíváncsi lennék egy statisztikára, de szerintem még mindig a komplikációs hüvelyiből van több, mint a szövődményes császárból.

2018. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
75%
2 hüvelyi szülés. Az első könnyűnek nevezhető, komplikáció mentes. A másodikról ez nem mondható el. A baba elakadt a szülőcsatornában a háromszor a nyaka köré tekeredett zsinórral. Itt már nem volt opció a császár, kinyomták belőlem. Magas hüvelyfal szakadás és társai, a babának oxigén kellett. Vér kellett, kaptam egy csomó összehúzót (annyit hogy másnapra olyan deszka volt a hasam mint szülés előtt), azért éjszaka még visszavittek egy belső pucolásra, 6 hónap szülés utáni vérzés...
2018. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
55%
Én mindenféle képp a hüvelyi szülés mellett döntenék! De ha véletlen mégis csak császározni kell nem ellenkeznék, a gyermekem egészsége mindennél fontosabb!
2018. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!