Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez a hatalmas félelem...

Mi ez a hatalmas félelem mostanában a hüvelyi szülés felé? Ki terjeszthette el, hogy a hüvelyi szülés nagyobb kockázattal jár?

Figyelt kérdés

Nem vitázni akarok, meg nem provokálni, csak érdekel a ti véleményetek. Rengeteg kérdésben látom manapság a lehet-e császárt kérni dolgot, sőt több ismerősöm retteg a hüvelyi szüléstől. Miért jobb, ha ébren felvágnak, cibálnak, hogy kivegyék a babát?

Én személy szerint biztos nem kérnék császárt(ha Mo-n választható volna), mert rettegek attól, hogy ébren legyek, miközben műtenek. Volt egy hüvelyi szülésem, és csak jó élményeim vannak ezzel kapcsolatban, az átélt fájdalmak ellenére is.



2018. júl. 22. 16:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

9-es


Császárral szültem.Faros volt a babám végig hólyagok ült inkontinencia köszöni szépen van.(Tornával javítható,sokat próbáld ki megéri)A szexuális életünk romokban,mert minden aktusnal fájdalmaim vannak,soha nem kellett sikositot használnunk most még amellett is csak azért imadkozom, vegezzunk már.(Orvos utólag mondta mikor panaszkodtam, hogy csaszarosoknal megesik)Mensim ha megjön és már vagy 5volt mióta szultem azzal jár, hogy be kell vinni az ügyeletre.Tehat hajnalban gyereket párom összeszedi, aztán engem és irány a kórház ahol kapok injekciót (előtte egyetlen egy alkalommal volt rá szükség mióta mensesem van 18 évvel ezelőtt.)

Emellett bár minden műtét utáni utasítást betartottam lett egy remek kis agyekservem(nőgyógyász utólag említette ez is előfordul csaszarosoknal) műteni kéne.

Amúgy ha lelkileg valaki gyengébb,mint én járhat úgy hogy megviseli.Honapokig csatakban úszva ébredtem mert nekem a császár is undorító, megalázó volt és mivel igen fent ült a babam kellett rendesen konyokolnie az orvosnak.A bordaim környéke úgy nézett ki mintha megrugdostak volna.Igen a műtét alatt nem éreztem,utána viszont igen.A migrenrol amit a gerincerzestelenites után kínzott jó 3 hétig már nem is teszek említést,mert az a többihez képest már semmi.


Mindenki aki viszonylag könnyen felépül a csaszarbol azt mondja máshogy ne.Aki meg megszivja mint én az meg, hogy csak császárt ne.

Egyvalami biztos a baba így vagy úgy kijön és annál nagyobb ajándék nincs is mint mikor a kezedben tarthatod egészségesen.

2018. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Elozo amit irtal, azok a terhessegbol adodnak, nema csaszarbol ...
2018. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
Sok császáros példa volt előttem mielőtt szültem volna így beleláthattam mi mivel jár . Külföldön élünk itt is szültem . Azok alapján amiket itt írnak meg hallok másoktól valami horror film jut eszembe a szülés szó hallatán. Nekem pl zselével indított szülésem volt .. 10kor jöttek enyhe fájások ,éjfélre erösödtek úgy igazán. Akárhány oldalon olvastam csak rosszat mondtak az egész indításról stb . Pánikoltam . Nem.akartam császárral szülni ..hajnal fél 2 kor vittek szülöszobába.. Nem kellett burkot repeszteni , nem akarták belőlem kinyomni a gyereket .. Gátmetszés viszont szükséges volt .. Aznap este már a saját ágyamban aludtam . Semmire nem.volt gondom , megsem éreztem másnap,hogy én szültem .
2018. júl. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11es sajnalom, hogy igy alakult :( ez egy teljesen problèmamentrs terhesseg volt vègig? Tehat nem volt elotte pcos, alatta terhessegi cukorbetegseg? Esetleg terhesseg alatt verzes, rosszul letapadt lepeny? Tehat MINDEN rendben volt a terhesseggel, majd ez tortent teljesen varatlanul
2018. júl. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
?
2018. júl. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
9es mèg valami. Nekem hàla az ègnek nincs inkontinenciam, csak tudom milyen szorongassal jar. Latod ez is baj, hogy ha mindenki bele tudna normalisan kepzelni magat masok helyzetebe, akkor kevesebb felrevezeto, problemat lekicsinylo valasz szuletne, akar csaszar akar huvelyi szules temaban es realisabb lenne a kep mindketto kockazatarol.
2018. júl. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%
*Marmint 11es. Elirtam, 9es vagyok.
2018. júl. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

12


Az inkontinencia igen.Mint írtam tornával javítható.

A 3 hétig tartó migrén a gerincérzéstelenítés során kifolyt agyvíz miatt volt.

Az ágyéksérvet az okozta, hogy a seb mellett nem volt tartás és a hasfalam leggyengébb pontja az ágyékom volt.Lehetett volna hegsérvem is akár de én ágyékot nyertem.Sem a terhességem előtt ,sem alatt nem volt sérvem.Műtét után pár hónappal jött elő és olyan orvosok kötik a műtéthez akik 10-20 éve praktizálnak nyilván ők nem értik a dolgukat.

A görcsös menstruációt, ami konkrétan addig terjed, hogy nem bírok állni,menni pedig a műtét utáni összenövések okozzák.Persze ezt is csak az orvosok mondják:)

Lehet tagadni, de sajnos van ilyen a saját bőrömön tapasztalom és nem én vagyok az első se nem az utolsó aki így járt.



14


Nem vagyok, voltam pco-s nem voltam vagyok Ir-es ,sem cukros és teljesen komplikáció mentes terhességem volt.

Olyannyira, hogy még egy hányinger sem jött rám a 9 hónap alatt.Minden vérvételi eredményem jó volt a vasat kellett pótolni ,de szüléshez közeledve már az is tökéletes volt.

Nem híztam sokat,50kg -al lettem terhes és 63kg -al mentem császárra.2 hónap alatt pedig viszonylag visszanyertem az alakom.Cserébe kaptam ilyen cukiságokat:) Ez van ezt dobta a gép.

2018. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

2 hete volt császárom. Nem így terveztem, de így alakult... Nem kellett sürgősséggel rohanni a műtőbe, szimplán nem haladtunk előre, hiába voltak erős fájások.

Nekem a császár nem volt megterhelő, bár nagyon bevéreztem, és még most is tud időnként fájni. A babának pedig sokkal biztonságosabb így megszületni; akárki akármit is mond. Így tudtam őt a legnagyobb biztonságban. Nálunk odafigyeltek az 'aranyórára' is; apukán volt azonnal szőrkontaktus, egy órán keresztül, háborítatlanul, külön, egy szobában, amíg engem rendbe raktak a műtét után és elvittek az őrzőbe.

Nekem sokkal rosszabb élnény volt a vajúdás (oxitocinnal, burokrepesztéssel). Azt a fajta fájdalmat sokkal rosszabbul viseltem, mint a műtét utánit, bár tény; azt még mindig érzem. Egyáltalán nem bánom, hogy végül császárom lett.

2018. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
33%
Nekem első babám lessz, de a szüléstől, egyáltalán nem félek! Sőt, nem akarom, hogy majd császározzanak, azt akarom hogy simán szüljek! Remélem össze jönn! Nekem a császárról meséltek és azt mondták, hogy nagyon rossz, és utánna fájdalmas!
2018. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!