Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori a túlhordás?...

Mennyire gyakori a túlhordás? Ti a kiírt időponthoz képest mikor szültetek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 14:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó válaszolónak!

Ezt nem értem amit írtál.Ha azért kellett 37 hetesen megindítani,mert rosszak voltak a szívhangok,akkor hogy hagyhattak 2 napig vajúdni?Nekem a 3-ból 2 gyerekemnek voltak a vajúdás alatt rosszak a szívhangok,de azonnal kivették,hiszen ez életveszély a babára nézve.Plusz,ha megindítanak,akkor ugye burkot repesztenek.Ha elfolyik a víz,akkor 24 órán belül kint kell lenni a babának.

Nem írtál el valami?

2008. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A szülésmegindítás nem feltétlen jelent burokrepesztést. Nálam is indítottak két napig sikertelenül. Méhszájtágító ballont raktak fel, és két nap reggel folyt belém az oxytocin, nekem sem repesztettek burkot.

Én 2 hetet vittem rá, sajna császár lett a vége, mert az előzőekben leírtak után sem tágultam.

2008. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiamat 5 nappal túlhordtam,a másodikat két és fél héttel előbb szültem,mindkettőt spontán és nagyon gyorsan.
2008. nov. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A 19.45-ös válaszolónak:

Nem írtam el sajnos! Úgy történhetett meg a dolog velem, hogy egy köcsög dokim volt, aki szart rám!

Egyébként 14-kor bekötötték az infúziót(azóta sem tudom milyet, mert 19 óra alatt nem folyt le), aztán éjfélkor repesztett burkot. Utánna hajnal 4-kor indultak be nagyon a fájásaim(1 percesek), és reggel 9-kor vittek a műtőbe, miután már hánytam, és nem volt semmi erőm. Ez idő alatt mindössze 1 ujjnyit tágultam, és végig feküdnöm kellett, és végig rajtam volt az NST(lehet, hogy nem ez a pontos megfogalmazás).

Szóval, sajnos így történt. És a 2 nap alatt 3-szor jött be hozzám a dokim.

Természetesen a második szülésemhez már nem őt választottam.

2008. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 nappal előbb szültem a kiirtnál a kisfiamat.
2008. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire a környezetemben látom, illetve a szüléstörténeteket olvasom, elég gyakori a túlhordás! És igen, az a néhány nap valóban felér az elmúlt 9 hónappal, de fel a fejjel, magyarországon törvény írja elő, hogy max. 2 héttel hordhatod túl, bár egyes kórházakban (pl. Bajcsy, ott szültem az első lányomat akit 5 nappal hordtam túl) már a 41.hét kezdetén megindítják a szülést. :)
2008. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én öt nappal hordtam túl de mivel cukorbeteg voltam megindította az orvos.A lányom így is kiázott szegény.
2008. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia...en juli 16 voltam kiirva...de juli 6 an 12 ora vajudas utan meglett a kisfiam:-)
2008. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
szia mind a két lányomat pont 6 nappal hurdtam túl a mensim nem 28 napos szokott lenni hanem 34 és ezért volt a túlhordás
2008. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a fiamat 2 héttel hordtam túl, a lányom meg pont aznap született, amikorra ki voltam írva... :)

2008. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!